Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tokyo Marui - M4A1 MWS GBB, czyli parę pytań od początkującego


Recommended Posts

Witam, 

Sytuacja życiowa w końcu pozwoliła mi zacząć myśleć poważnie o airsoftcie i replikach. Wypatrzyłem w internecie fajną replikę od TM https://www.specshop.pl/product-pol-15228-Tokyo-Marui-Replika-karabinka-M4A1-MWS-GBB.html i mam parę pytań, ale nie wszystkie dotyczą samej repliki. Mam nadzieję że mi pomożecie i też proszę o wyrozumiałość, gdybym popisywał się niewiedzą. Od paru lat nie śledziłem tego co się dzieje na rynku ASG i pojawił się dla mnie nowy termin, a mianowicie 'High Pressure Air'. Z tego co rozumiem jest to jakaś modyfikacja, nie proszę o szczegółowe wyjaśnianie, lecz tylko parę ogólników, ewentualnie jakiś link do dłuższego tekstu :). Wracając do samej repliki. Zastanawiając się nad nią, doszedłem do paru pytań na które sam nie mogłem znaleźć odpowiedzi, możliwe że nie szukałem wystarczająco dobrze, a mianowicie:

1. Nie mogłem znaleźć magazynków od TM dedykowanych do tego modelu w polskich sklepach. Czy magazynki zasilane w ten sam sposób (green gas) i posiadające taką samą pojemność kulek, lecz od innej firmy będą pasować do tej emki? Akurat znalazłem takie magazynki od WE.

2. Kiedyś mówiło się że 330fps od TM to tyle co 450fps w tańszym chińczyku, czy to prawda? Zadaję to pytanie ze względu, iż zależy mi na sporym zasięgu, a jednak większość takich modeli gazowych karabinków szturmowych z wyższej półki oscyluje koło 350fps.

3. Producent zaleca użycie green gasu 144a bodajże, na filmiku od redwolfairsoft widziałem jak gościu użył innego gazu do zwiększenia mocy repliki, czy jest to względnie bezpieczne dla mechanizmu takiej repliki? Chciałbym aby ktoś po prostu z własnego doświadczenia coś podpowiedział.

4. Zastanawiam się także nad dokupieniem jakiejś lufy precyzyjnej i na przykład ulepszeniu mechanizmu hop up (wymiana gumki?). Czy w przypadku TM ma to sens? Z tego co pamiętam jest to firma cechująca się wysoką jakością i spotkałem się kiedyś z opinią że to działa na tyle dobrze i solidnie że najlepiej za dużo przy niej nie kombinować.

Miał ktoś styczność już z tą repliką? Może polecacie coś innego?

Pozdrawiam.

Edited by Bartolo
Link to post
Share on other sites

Co prawda nie posiadam tej repliki, ale swego czasu przymierzałem się do jej zakupu i znam odpowiedź na te pytania. A więc:

1. Żadne inne magi nie pasują, tylko TM

2.Ta replika na green gazie ma około 350-370 fps. A w środku jest lufa o długości 25cm. Jak włożysz preclufę na całą długość lufy zewnętrznej, czyli 37cm to myślę że będziesz miał gdzieś 400fps

3. Podobno nic sie nie dzieje, jedynie jakaś sprężynka w dyszy może strzelić po jakimś czasie, ale można sprowadzić wzmocnioną np z WGC

4. Tak jak napisałem wg mnie warto kupić preclufę, hop upa bym nie ruszał.

Jeśli szukasz karabinu GBB to wg mnie jest to najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja jeszcze coś dodam od siebie, ponieważ posiadam tą replikę od jakiegoś czasu:

1. Nie prawda, że pasują magazynki tylko TM. Są również magazynki innych producentów chociaż te wyprodukowane od TM działają najlepiej. Mam 3 TM, 3 od IronAirsoft i metalowe ciut lepiej sobie radzą ze spadkiem temperatury w magu.
2. Moja replika strzelała na 50 metrów (mierzone) przy 370fps (Abbey Brut), lufa 250mm i kulki 0.28g. Tak, hop up jest tak samo magiczny jak w replikach pistoletów. Duży +/- dla TM za wsadzenie metalowej komory do replik MWS. Plus za to, że na pewno długo wytrzyma i nic się nie zepsuje. Minus za to, że metalowe komory z reguły mają mniejszą tolerancję na błędy składania i itd, ponieważ nie są plastyczne/elastyczne jak plastik.
3. W sumie nic się z repliką nie dzieje. Z czasem trzeba wymienić kilka sprężynek lub np. bolt catch, ale to w każdej replice gazowej karabinków coś z czasem się psuje. Dostęp do części jest ogromny w porównaniu do tego co było 2 lata temu.
4. Wymiana gumki ma tylko sens jeżeli chcesz używać kulek cięższych niż 0.3g. Ja używam stockowej marui do 0.32g i już mam problemy z dokładnym ustawieniem hop up. Komory nie ma sensu wymieniać. Lufę warto kupić tylko wtedy jeżeli jest to coś więcej niż prometheus, bo po prostu kupując coś gorszego nie zauważysz różnicy.

Miałem GHK G5, jeszcze mam choć na sprzedaż GHK M4 i stwierdzam, że Marui ma obecnie najlepszy system GBBR na rynku. Fakt, nie ma CO2, nie ma żadnej kompatybilności z cześciami RS, ale działa. Po prostu. Zawsze.

P.S.

Pamiętaj jeszcze, że GBBR jest systemem pełnym ruchomych części. Z związku z tym osiągnięcie "laserowej dzidy" jak w przypadku AEG jest niemożliwe do zrealizowania. A to lufa delikatnie się się rusza, a to odrzut uniemożliwia celny strzał. Rozgrywka wygląda inaczej niż w przypadku elektryka. Każdy strzał się liczy. Naparzanie paluchem na spust w singlu powoduje spadek celności, bo wszystko się tutaj rusza. Jednak widok gościa, który z 65m dostaje kulką 0.36g w korpus i grzecznie krzycy "dostałem" przy pierwszym, wymierzonym strzale daje ogrom frajdy. A wszystko to poniżej 450fps. Fakt, o trybie auto Panie zapomnij w GBBR.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

to i ja dorzucę coś od siebie.

 

Ad1.Kilka lat temu nie było innych magazynków niż TM obecnie można znaleźć alternatywy nawet PMAGa.

Ad2. To prawda jakość wykonania bije na głowę innych producentów, wiem miałem dużo GBB (Bomber, G&P, VFC, WE, oraz inne). Problem podstawowy z replikami AR-15 w wersji gaz polega na tym iż masz duży i ciężki bolt carrier i wszystkie firmy próbowały kopiować rozwiązania z broni ostrej. TM skróciło bolt przez co waga się zmieniło i już nie potrzebujesz tyle energii aby wszystko ruszyć.

Ad3. Bez względu jakiego gazu użyjesz i tak części będą się ścierać normalna rzecz przy GBB. Testowałem moją replikę na kilku gazach (nuprol wszystkie, abbey wszystkie, ASG, Guarder i inne), osobiście polecam Guarder oraz ProTechGuns. Generalnie Green Gas jest ok we wszystkich replikach TM do 20 stopni powyżej Nuprol 1.0 jeżeli obawiasz się o replikę.

Ad4.Stare dobre powiedzenie puki działa nie ruszaj, ale wszystkie TM są zaprojektowane aby używać 0.25 i takie kulki kręci hop jeżeli chcesz coś wyżej a polecam (tzw joule creep),to musisz zrobić jedną rzecz wymienić hop up nub tzn ten pierdzielnik co dociska gumkę bo standardowy jest za miękki i nie kręci. Możesz założyć np gumkę Maple Leaf tzw. flat hop nub i dobre kulki polecam snajperskie longbow ja używam 0.45 i osiągam świetne rezultaty. Nic innego nie musisz wymieniać i niepróbuj robić żadnych modyfikacji magazynka to tylko sprawia że będziesz mieć niestabilne FPSy

Mam nadzieję że chociaż trochę udało mi się pomóc jakbyś miał jakieś pyt to śmiało

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...