Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy L96 - Well G96(a,b,c,d) na bazie AW .338 i G96 - wierna replika L115a3


Recommended Posts

Znalazłem taką replikę, o której chciałbym by wielu z was mogło się wypowiedzieć. Dane z taniemilitaria.pl

 

,,Gazowa replika karabinu karabinu snajperskiego L96 wykonana została z metalu, łoże zaś - z tworzywa sztucznego. Odpowiada to w pełni wykonaniu ostrej wersji broni. Kolba złożona może zostać do transportu, zaopatrzona jest w regulowaną poduszkę policzkową oraz regulowaną, wysuwaną stopkę służącą do wygodnego oparcia kolby o ziemię, gdy strzelec znajduje się w pozycji leżącej.

Do karabinu przyłączyć można bezproblemowo dwójnóg oraz lunetę. Długa na 600 mm lufa zapewnia dobre prowadzenie pocisku i znaczne skupienie oddawanych strzałów, zaś gładko pracujący zamek umożliwia szybkie przeładowywanie i oddawanie strzałów w razie zaistnienia takiej konieczności.

 Magazynek wykonany jest z metalu i mieści komorę na green gas oraz 19 kulek. 

W replice istnieje możliwość zwiększenia mocy, co jednocześnie przekłada się na zwiększenie prędkości wylotowej ( FPS ). Aby tego dokonać ależy wykręcić reduktor znajdujący się na dyszy. "
 
Dane ze strony 18airsoft
,,WELL AW.338 G96D Bolt Action Sniper Rifle,
Main Body Made by Polymer,
Chamber & Barrel Set all Metal Made,
Gas Powered,
With Full Function Sniper Style Folding Stock.
Internal  Parts Compatible With G&G Series Gas Bolt Action Rifle.
(Co2 Magazine is Compatible).
 
(For Airsoft ONLY)
 
Model No. : GN-G96DB
Manufacturer : WELL
BB Type : 6mm
Thread Direction : 20mm + CW
Primary Material : Metal / Plastic
Major Colour : Black             >>>>>>>>>> na stronie 18airsoft jest też wersja ,,Olive" jednak przynajmniej na zdjęciu ten oliwkowy wygląda tandetnie, na filmikach już lepiej
Hop-Up : Adjustable
Fire Modes : Safety / Fire ( Gas Bolt Action )
Weight (w/Box) : 7520g       ( waga podana z dwójnogiem, lunetą)
Velocity Range : 420-450fps w/0.2g BBs
Inner Barrel : 600mm  fluted                                    >>>>>>>>>>>> w rzeczywistości lufa wewnętrzna ma 650mm i jest podobną konstrukcją co G&G G96
Length : 1020mm / 1220mm
Magazine Capacity : 18rds
Power Source : 12kg Gas,Green Gas,Top Gas,Co2 (Co2 Magazine)"
 
Po pierwsze replika jest na bazie dwóch replik G&G g96 i ARES AW .338 - od G96 różni się rączką przeładowania i kilkoma innymi elementami. Myślę, że spośród wszystkich opartych o konstrukcję Artic Warfare (ogólnie : L96) jest to najwierniejsza replika. 
- Jest to replika gazowa
-Występują wersje WELL G96 A-bez dwójnogu, lunety, B- z dwójnogiem, C- z lunetą 3-9x40 bez dwójnogu D- z dwójnogiem i lunetą 3-9x40. Wersje B,C,D dodatkowo posiadają pas zawieszenia (po prostu: zawieszenie :D) dwupunktowy/e
- Magazynek jest zarówno na naboje GG i CO2 - widziałem wiele filmików z testu fps i skuteczności ( gg: rozrzut od 448 po 490 fps'ów; co2- rozrzut od 528 po 621 fps'ów) Więc jak widać już wersja stockowa jest dość atrakcyjna, wystarczy ją stunningować - wymienić lufę wewnętrzną, wstawić wzmocniony zespół spustu
- Nie wiem jak z komorą hop-up, wiecie czy można ją wymienić na mocniejszą czy zaburzy to cały mechanizm np. podawania kulek?
- O części typu (cylinder, tłok, prowadnica sprężyny, głowica cylindra; zespół spustu) widziałem, że jest dość trudno. Stąd moja prośba. Proszę abyście w postach wrzucali linki do wysokiej jakości części, które będą pasować do tej repliki
- Moim zdaniem z tego co widzę jest to najlepsza replika Wella spośród L96 jaka dotąd wyszła
- rączka przeładowania jest taka jak w oryginale i podobnie jak w wersji Ares'a AW .338 
-podoba mi się ,że lufa jest w wersji ,,fluted" i jest naprawdę długa co odpowiada oryginałowi
-podoba mi się końcówka lufa, bo jest osadzony tzw. AI Hider (muzzle cap) choć jest on z plastiku a nie metalu jak w oryginale, ale to można wymienić, jest kombatybilny z AI Hiderami do APS 96 dostępnymi na xfire.com lub xfire.jp
- minusem jest waga, z lunetą, dwójnogiem i magazynkiem replika ma jakieś 8 kg, ale jakby nie patrzeć odpowiada to ostremu odpowiednikowi.
G96D - ze wszelkimi dodatkami
 
Proszę o wszelkie informacje
 
Link to post
Share on other sites

Zagorix: Mieszasz wersje. W większości piszesz o gazówce a w tytule piszesz L96 (a chodzi o G96). Gazówka nie ma tłoka. Nie trzeba w niej zmieniać zespołu spustu na wzmocniony, bo tam nie ma takich sił jak w sprężynówce.

Mam tą replikę i jej używam ale trzeba to lubieć :). Jest ciężka. Nie znalazłem jeszcze gumki, która będzie porównywalnie podkręcać wszystkie strzały. Albo pierwsze 2 będą słabo a potem dobrze albo na opak. Dorobiłem sobie śrubę od góry, którą można łatwo korygować ustawienie hopka. Coś w stylu TDC. Komory hopka nie zmienisz na inną, bo raczej nic nie dostaniesz (no może Aresową). W opisie jest coś o możliwości zwiększenia FPS przez wykręcenie elementu z dyszy. Nie ma tam nic takiego. Prędkość wylotowa zależy od ciężaru kulki. Im kulka cięższa tym więcej J na wylocie. Magazynki CO2 są nieużywalne w rozgrywkach. Nie ma saensu używać lekkich kulek a na ciężkich jest kosmos. Na kulkach 0,45 przędkość wylotowa w przeliczaniu dla kulki 0,2 to jakieś 880 FPS!. Trzeba by się pobawić w dławienie zaworu wylotowego w magazynkach albo osłabienie sprężyny zbijaka.Lufa i gumka są typowe AEGowe.

Ja tej repliki używam i jestem zadowolony, bo potrafię sobie z nią poradzić ale jeśli miałbym komuś polecić to tego nie zrobię, żeby ktoś na mnie nie psioczył.

Jeszcze jedno: trzeba popracować nad osadą, bo lekko trzeszczy i luźny jest zawias kolby. Trzeba pokasować luzy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pisząc L96 - mam na myśli wzór L118A1-a3  czy L96a1, tj. sporo wersji oryginalnego odpowiednika AW. 

Za resztę informacji dziękuję :) widać, że w takim razie jest to replika już dla majsterkowiczów, co sporo czasu spędzą nad dopracowaniem repliki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...