Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms SA-B01 Bateria


Recommended Posts

Witam chciałbym wrócić do ersoftu w najbliższym czasie jednak moja bateria 8,4V NI-MH nie daje już kompletnie rady, chciałbym sie przenieść na lipole (chyba że jest jakaś lepsza alternatywa) nie zastanawiałbym się dłużej gdyby nie taki skok (lub spadek) napięcia pomiędzy NI-MH a Li-Po, boję się że zbyt duże napiecie wychodzące z baterii moze spalić układ zasilania gearboxa. Jeśli ktoś miałby chwilkę proszę o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Zależy jak ciężki masz palec. Ogólnie prędzej padną Ci zebatki, tłok niż spali się elektronika. Silnik może się przepalic jak zbyt długo będziesz dusić spust. 

Wydajne Lipo 7,4V będzie rozsądnym wyborem. 11,1V bym sobie odpuścił, warto wtedy jednak przygotować replike pod taki aku. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź! Przygotować pod 7,4? Rozumiem że masz na myśli przewody niskooporowe i mosfet? Zastanawiałem się nad 7,4 tylko martwi mnie czy będzie miała wystarczającą moc żeby zasilić gearbox czy sam akumulator nie bedzie obniżał mocy repliki. Z drugiej strony gdybym zdecydował się na 11,1 nie musiałbym nic zmieniać? (nie chciałbym pakować masy kasy a całe okablowanie mosfet bateria i ładowarka to juz jest troche) wystarczy ze pilnowałbym się żeby strzelać na semi lub krótkimi seriami?

Link to post
Share on other sites

Na odwrót - 7,4 możesz pakować spokojnie, a jak chcesz 11,1 to wypadałoby przygotować. Moc repliki nie spadnie od baterii - zmieni się ROF, ale w porównaniu do twojego NIMH'a 8,4, to lipa 7,4 i tak da większy ROF niż ten NIMH. Innymi słowy - pakuj 7,4 na spokojnie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.05.2019 o 22:24, Kotlecik napisał:

Z drugiej strony gdybym zdecydował się na 11,1 nie musiałbym nic zmieniać? (nie chciałbym pakować masy kasy a całe okablowanie mosfet bateria i ładowarka to juz jest troche) wystarczy ze pilnowałbym się żeby strzelać na semi lub krótkimi seriami?

Przy 11,1V jest duże ryzyko, że coś padnie. Specna ma kilka wersji gearbox'ów. Przy wersji Upgraded myślę, że można skusić się nawet na 11,1V jednak tak czy siak i tak istnieje ryzyko uszkodzenia. 

Mosfet to koszt 50zł, okablowanie muldental kosztuje około 5-6zł/metr. Zwiększy to żywotność styków co nawet przy lipo 7,4V ma znaczenie. Kable będą mieć mniejszą rezystancję więc wzrośnie rof i reakcja na spust. Na pewno warto wypodkładkować zębatki, zrobić korektę aoe itd. Ogólnie podstawy i jest to inwestycja około 200-300zł na początek aby replikę dopieścić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...