Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylindry, lufy, fpsy i ciężkie kulki.


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ICześć, 

Jak wygląda sprawa z typem cylindra, a wagą kulek dla lufy 363 ?

Aktualnie posiadam cylinder typ 2 i lufe 363:

- 0.2 - 460fps

-0.32 - 360fps

Czy wymiana cylindra poprawi zasieg oraz prędkość wylotowa ?

Rozumiem, że mógłbym kupić inne typy cylindra, wymienić i testować, aczkolwiek nie posiadam dwudzielnego GB i chcę zaoszczędzić sobie roboty.

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Cylinder masz dobry, nawet często ciut przyduży (chociaż to zależy od firmy, sorbo, gum na głowicy itp.).

 

Najprościej to sprawdź na jakich kulkach karabin najlepiej nosi. Bo zmiennych, których nie ujmowałeś jest choćby waga tłoka (cięższe tłoki lubią cięższe kulki).

 

Ja w swojej m4 G&P na 380fps (0,2g) cylinder JBU typ 2 z oknem przedłużonym pomiędzy typ 2/3 używałem kulek 0,36g, bo najlepiej na tym latały (SEMI oczywiście, bo automatu w asg nie uznaję).

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, fint napisał:

Jaka sprężyna? 

130 Tornado

20 godzin temu, Mikadorus SDW napisał:

Cylinder masz dobry, nawet często ciut przyduży (chociaż to zależy od firmy, sorbo, gum na głowicy itp.).

 

Najprościej to sprawdź na jakich kulkach karabin najlepiej nosi. Bo zmiennych, których nie ujmowałeś jest choćby waga tłoka (cięższe tłoki lubią cięższe kulki).

Cylinder tornado typ 2, glowica tloka(aluminiowa) i cylindra wyciszone(tutaj popełniłem błąd, ale w tym roku przebiegam na wyciszonych) na głowicy cylindra wklejony zderzak, tlok shs niebieski bez wyciec.

Ostatnio wymieniłem lufe ze stockowej 300mm na madbulla 363mm, roznica w zasięgu znacznie wzrosła i tutaj pytanie czy na innym cylindrze będzie jakakolwiek zmiana ?

Edited by Tenlon
Poprawka
Link to post
Share on other sites

Typ2 pod 300mm jest zbyt duży chyba, że używasz ciężkich kulek 0,4g+. Stąd przyrost zasięgu i celności po zmianie na 363mm. Ogólnie typ2 pasuje pod 500mm i kulki 0,32g, później J spadają. Optymalna długość lufy dla tego cylindra to okolice 455-500mm pod kulki 0,3-0,32g i 450-500fps, aczkolwiek wszystko zależy od tego jakich kulek używasz, jakiej sprężyny, jakiej konkretnie lufy, tłoka, głowic itd. Wszystko ma wpływ.

Sprezyna Tornado nie jest miarodajnym wyznacznikiem tego ile FPS powinno być. Zmień springa na markowego, renomowanego i wtedy będzie można coś ustalić. 

Nikt Ci nie powie czy będzie lepiej czy gorzej. Nie wiemy jak ta replika jest po składana, czy jest szczelna itd. Po prostu czytaj, testuj, ucz się i wprowadzaj zmiany. 

 

Edited by fint
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
W dniu 17.09.2019 o 00:34, fint napisał:

Typ2 pod 300mm jest zbyt duży chyba, że używasz ciężkich kulek 0,4g+. Stąd przyrost zasięgu i celności po zmianie na 363mm. Ogólnie typ2 pasuje pod 500mm i kulki 0,32g, później J spadają. Optymalna długość lufy dla tego cylindra to okolice 455-500mm pod kulki 0,3-0,32g i 450-500fps, aczkolwiek wszystko zależy od tego jakich kulek używasz, jakiej sprężyny, jakiej konkretnie lufy, tłoka, głowic itd. Wszystko ma wpływ.

Sprezyna Tornado nie jest miarodajnym wyznacznikiem tego ile FPS powinno być. Zmień springa na markowego, renomowanego i wtedy będzie można coś ustalić. 

Nikt Ci nie powie czy będzie lepiej czy gorzej. Nie wiemy jak ta replika jest po składana, czy jest szczelna itd. Po prostu czytaj, testuj, ucz się i wprowadzaj zmiany. 

 

Coś tam pozmienialem od poprzedniego postu w tym temacie:

Cylinder typ 2

Sprezyna 120 LCT

Glowica tloka POM, tlok niebieski shs bez wyciec

Komora MaxxModel

Lufa 363mm Steelbull

Chrono, BLS bbs:

- 0.20 - 435FPS, 1,75J

- 0.25 - 394FPS, 1.81J

- 0.28 - 375FPS, 1.82J

- 0.32 - 340FPS, 1,71J

 

Najlepiej i najdalej niesie kulki 0.32, stąd pytanie czy zmiana cylindra na typ 1/0 poprawi cokolwiek, czy bd zbyt pojemny ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że replika nie jest w pełni szczelna. Dość dziwny dla mnie jest spadek J na 0,32g przy tej lufie. 363mm to dość krótka lufa i typ2 spokojnie dałby sobie radę z nawet cięższymi kulkami przez co J powinny wzrosnąć na poziomie 0,32-0,36 albo i więcej. Tudzież wzrost jest dopiero na 0,25-0,28g co wskazuje na dawkę dopasowaną właśnie pod te kulki. Przy 500mm lufie, cylindrze typ2, zderzaku 5mm, kulkach 0,32g i sprężynie S120+ Modify replika strzelała ponad 2J, po wsypaniu 0,36 jak i 0,4g był już spadek. Dopiero po montażu mocniejszej sprężyny na kulkach 0,4g pojawiał się prawidłowy wynik jak i dźwięk strzału.

Sprawdź czy replika jest szczelna. Masz jakiś mosfet kontrolujący cykl? Ewentualnie ustaw dyszę tak aby była wysunięta i replika oddała strzał nie cofając dyszy. Jeśli masz standardową kostkę to możesz kontrolować cykl spustem. Zatkaj lufę i sprawdź czy powietrze będzie uciekać z układu. Ewentualnie można to zrobić jeszcze ręcznie, ale nie będzie to test praktyczny bo ręcznie nie utworzysz takiego ciśnienia - jednak zawsze coś.

Najwięcej J powinieneś uzyskać na kulkach z których zamierzasz strzelać. Dla szturmu 450fps optymalne to 0,3-0,32g.

Nie wiem też ile da się wycisnąć z tej sprężyny ponieważ nigdy jej nie miałem. Pamiętaj też aby sprawdzać J na wyregulowanych HU bo to na wyregulowanym powinieneś uzyskać największy wynik J. Podkręcony HU spowalnia kulkę przez co zostaje ona dłużej w lufie i "czeka" aż gearbox w pełni spręży powietrze przez co lekką kulkę 0,2g można spowolnić tak aby zostawała tyle samo czasu co cięższa bez podkręcania i w ten sposób uzyskać taki sam wynik J.

Link to post
Share on other sites

Szczelnosc sprawdzam na rozłożonym GB, pneumatyka wraz z popychaczem wsadzona do połówki gb(dysza wysunieta), dopycham komore, zatykam koniec lufy i pcham tlok, wg., tego sposobu szczelnosc jest idealna, 100% strzykawki.

Na chrono mam fpsy stabilne, ale jednak gdzieś nieszczelnosc siedzi, bo np. Na 0.2 jest 435,436,434 i nagle 441... nie wiem skąd to się bierze, replika osiowa, dysza siedzi ciasno.

Moze gumka ma za krótki kołnierz, bo mam nowy wypust macarona, starszy miał dłuższy kołnierz i chyba one są polecane do tej komory.

Sprawdze jutro wyniki na sp130+ modify.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Tenlon napisał:

Coś tam pozmienialem od poprzedniego postu w tym temacie:

Cylinder typ 2

Sprezyna 120 LCT

Glowica tloka POM, tlok niebieski shs bez wyciec

Komora MaxxModel

Lufa 363mm Steelbull

Chrono, BLS bbs:

- 0.20 - 435FPS, 1,75J

- 0.25 - 394FPS, 1.81J

- 0.28 - 375FPS, 1.82J

- 0.32 - 340FPS, 1,71J

 

Najlepiej i najdalej niesie kulki 0.32, stąd pytanie czy zmiana cylindra na typ 1/0 poprawi cokolwiek, czy bd zbyt pojemny ?

 

 

Spróbuj kulki 0,36 u mnie przy cylindrze typ 2 i lufie 380mm mam najwięcej J na 0,36 właśnie.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, fint napisał:

Sprawdź czy replika jest szczelna. Masz jakiś mosfet kontrolujący cykl? Ewentualnie ustaw dyszę tak aby była wysunięta i replika oddała strzał nie cofając dyszy. Jeśli masz standardową kostkę to możesz kontrolować cykl spustem. Zatkaj lufę i sprawdź czy powietrze będzie uciekać z układu. Ewentualnie można to zrobić jeszcze ręcznie, ale nie będzie to test praktyczny bo ręcznie nie utworzysz takiego ciśnienia - jednak zawsze coś.

Mosfet NannoGate.

Nie rozumiem koncepcji zatkania lufy, zatykam lufe paluchem i oddaje strzał? Nie kumam

Link to post
Share on other sites

Tak. Zatykasz palcem lufę i oddajesz strzał na semi. NanoAAB nie ma kontroli cyklu, jedynie aktywny hamulec. Manipuluj spustem tak aby dysza się wysunęła i uszczelniła z gumką hu i następnie znów manipuluj spustem tak aby oddać strzał lecz bez cofania się dyszy. 

Możesz ewentualnie skrócić lekko pletwe popychacza aby zebatka tlokowa tak szybko nie ciągnęła go do tyłu wraz z dyszą, wtedy łatwiej ustawic dysze i oddać strzał pozostawiając dyszę uszczelnioną z gumką. 

130 Modify powinna dać ponad 500fps.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem cylinder na typ 0 i dysze na 21.4, o dziwo podaje kulki w komorze Maxx...

FPSy się ustabilizowaly, na 0.32 poszło 10 w górę, aktualnie ~1.85J, lecz na 0.28 wciąż moc większa, bo 1.87J

Jutro przyjdzie cylinder typ1, wsadzę springa 130 i zrobię kolejny test.

 

15 godzin temu, fint napisał:

Zatykasz palcem lufę i oddajesz strzał na semi. NanoAAB nie ma kontroli cyklu, jedynie aktywny hamulec. Manipuluj spustem tak aby dysza się wysunęła i uszczelniła z gumką hu i następnie znów manipuluj spustem tak aby oddać strzał lecz bez cofania się dyszy

Dzieki za pomoc, sposób ciekawy, cisnienie w lufie 3ma kilka sekund, ale sluchac nieszczelnosc w komorze, oby to była gumka, a nie dysza...

Mam wrażenie, że wymuśliłem nieszczelność zatkaniem lufy, można do doszczelnic w 100% ?

Edited by Tenlon
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować, a chyba się źle wyraziłem w poprzednim poście.

Sprawdzałem również szczelność zatykajac bezpośrednio dysze, tutaj jest elegancko, wiec oczywiste, że ucieka na połączeniu dysza>gumka, wsadziłem dysze 21.4, 21.3 oraz regulowana retro arms, idealna szczelność pojawiła się dopiero po wykreceniu dyszy w okolice 21.6, więc odpada, ponieważ nie podaje kulek. Testowane na zielonej g&g i macaronie 70, obje uszczelniaja się identyczne, wiec skoro dosyć miękka g&g i twardy Macaron sie nie doszczelnia, to czy jest jakiś kompromis, który da magiczne szczelne połączenie ?

No i czy w ogóle warto się w to bawić w replice pod szturm, dostanę nagle +10m zasięgu, czy po prostu tylko samozadowolenie z idealnej kompresji ? 

Link to post
Share on other sites

Skoro najdłuższa dysza dawała szczelność to możliwe że pomoże skrócenie sprężyny popychacza tak aby dysza była dociskana z większą siłą. Jak to nie pomoże to jeszcze jest patent że można wydłużyć o parę dziesiątych dyszę tak aby po cofnięciu nie blokowała kulek poprzez zeszlifowanie czoła popychacza dyszy wtedy dysza pójdzie to kilka setnych/dziesiątych bardziej do przodu ale cofnie się już na tyle co wcześniej. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja się dołączę (znów). Lufa została 360 promyk. Cylinder typ 2 ultimate. spring ultimate 135. przy 0.36 wychodzi mi 475 fps. Na m150 przy 0.36 i 0.43 spadają fpsy. Większy cylinder?
Teraz ogolnie jest super i tak ale czasem mi brakuje tych 75 fpsów :D

 

Link to post
Share on other sites

Ultimate M135 daje 490-510fps.

Mocniejsza sprężyna wymaga pojemniejszego cylindra ze wzgledu na uciekanie powietrza między kulką, a ściankami lufy. Im wieksze ciśnienie sprężyna generuje tym więcej powietrza ucieknie.

Tak samo jest z kulkami. Im cięższe tym potrzebują więcej powietrza. 

Zrób prosty test. Załaduj do maga kulki 0,2g i sprawdz fps. Po kilku strzalach podkręć lekko hopup i obserwuj fps. Potem znów podkręć hu i znów obserwuj. Rób tak aż fps'y zaczną spadać.

Teoretycznie fps na 0,2g powinny stopniowo rosnąć, a gdy docisk bedzie już zbyt duży powinny spadać. Po teście powiedz jaki był największy wynik fps. 

@Tenlon pod komorę Maxx pasują dysze 21,3-21,4mm. Producent z tego co pamiętam zaleca 21,3mm i gumkę Macaron starą wersję. Taki set u mnie daje prawidłowy wynik, ale i tak walczę zawsze o chociaż trochę lepszy testując kilka sprawdzonych dysz i gumek. Często dzięki temu zyskuję 5-10fps więcej i czuję się spełniony.

Jeśli wystąpi u Ciebie problem z podawaniem kulek to możesz nieco odsunąć komorę od szkieletu poprzez nałożenie cienkiego oringa na czoło komory. W zestawie z komorą Maxx jest taki oring, ktory pasuje ideollo. Nie musisz także ściągać pierwotnie nałożonego oringa. Komora odsunie się od gb o kilka dziesiątych mm i tym samym zbyt długa dysza przestanie blokować wlot kulek.

Komory nie możesz odsuwać zbyt daleko bo wtedy powstanie problem ze, zgraniem jej z magazynkiem. 

Pobawić się także możesz dociskiem komory od strony lufy. Na lufę wewnętrzna załóż oringi 8x2mm, dosuń się do komory i włóż zespół komory w upper. Oringow na lufę załóż tyle by upper i lower zsuwały się pod lekkim oporem, ale tak by można było bez wiekszej siły wsadzić przedni pin.

Później dzięki temu możesz testować różne położenie komory wzgledem gb i magazynka poprzez zwiekszenie i zmniejszenie docisku komory do szkieletu przez zakładanie większej lub mniejszej ilości oringow. Często 0,1mm może zrobić dużą różnicę. 

Jeśli możesz powiedz jaki masz set pneumatyki w gb i jaki to szkielet oraz replika. 

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, fint napisał:

Ultimate M135 daje 490-510fps.

Mocniejsza sprężyna wymaga pojemniejszego cylindra ze wzgledu na uciekanie powietrza między kulką, a ściankami lufy. Im wieksze ciśnienie sprężyna generuje tym więcej powietrza ucieknie.

Tak samo jest z kulkami. Im cięższe tym potrzebują więcej powietrza. 

Zrób prosty test. Załaduj do maga kulki 0,2g i sprawdz fps. Po kilku strzalach podkręć lekko hopup i obserwuj fps. Potem znów podkręć hu i znów obserwuj. Rób tak aż fps'y zaczną spadać.

Teoretycznie fps na 0,2g powinny stopniowo rosnąć, a gdy docisk bedzie już zbyt duży powinny spadać. Po teście powiedz jaki był największy wynik fps. 

@Tenlon pod komorę Maxx pasują dysze 21,3-21,4mm. Producent z tego co pamiętam zaleca 21,3mm i gumkę Macaron starą wersję. Taki set u mnie daje prawidłowy wynik, ale i tak walczę zawsze o chociaż trochę lepszy testując kilka sprawdzonych dysz i gumek. Często dzięki temu zyskuję 5-10fps więcej i czuję się spełniony.

Jeśli wystąpi u Ciebie problem z podawaniem kulek to możesz nieco odsunąć komorę od szkieletu poprzez nałożenie cienkiego oringa na czoło komory. W zestawie z komorą Maxx jest taki oring, ktory pasuje ideollo. Nie musisz także ściągać pierwotnie nałożonego oringa. Komora odsunie się od gb o kilka dziesiątych mm i tym samym zbyt długa dysza przestanie blokować wlot kulek.

Komory nie możesz odsuwać zbyt daleko bo wtedy powstanie problem ze, zgraniem jej z magazynkiem. 

Pobawić się także możesz dociskiem komory od strony lufy. Na lufę wewnętrzna załóż oringi 8x2mm, dosuń się do komory i włóż zespół komory w upper. Oringow na lufę załóż tyle by upper i lower zsuwały się pod lekkim oporem, ale tak by można było bez wiekszej siły wsadzić przedni pin.

Później dzięki temu możesz testować różne położenie komory wzgledem gb i magazynka poprzez zwiekszenie i zmniejszenie docisku komory do szkieletu przez zakładanie większej lub mniejszej ilości oringow. Często 0,1mm może zrobić dużą różnicę. 

Jeśli możesz powiedz jaki masz set pneumatyki w gb i jaki to szkielet oraz replika. 

 

jutro 0.2 skombinuje. Na chwilę obecną jeśli chodzi o szczelnośćto tłok zostaje w tylnym po zatkaniu lufy palcem wiec lekko

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.11.2019 o 23:25, fint napisał:

Jeśli możesz powiedz jaki masz set pneumatyki w gb i jaki to szkielet oraz replika. 

Korpus EA, gearbox G&G od CM16, tlok niebieski SHS, glowica tloka Retro Arms POM, glowica cylindra Maxx, cylinder Tornado, aktualnie typ 1, na typie 2, mialem spadek fps przy 0.32 i lufie 363 Steelbull, spring Modify 130+.

Problem wahania fps zalatwila gumka zielona G&G, aktualnie wynik ustabilizowal sie do wahania 2fpsow. Macaron 70 ta z dluzszym kołnierzem oraz Super Macaron 70, nie doszczelnialy idealnie, może zolty Macaron bylby lepszy, ale na razie zostawiam G&G wykastrowana pod flata.

Aktualnie na 0.2 wychodzi 492 fps.

 

Fint, maly offtop w tym temacie, ale jestes uzytkownikiem Maxxa, więc zapytam. Przedluzylem okno w lufie pod najdluzszy dystanser z kompletu komory Maxx, nie mialem czasu sprawdzic czy zmienil sie lot kulki na plus względem dystansera omegi z gumka Maple Leaf, a jutro na dziko ide na gre z przedluzonym flatem, pytanie czy ten dystanser sie nadaje, czy jest on dedykowany pod r-hop i czy powiekszone okno w razie niepowodzenia przyjmie duzo mniejszy dystanser omega ? 

 

Chyba tyle w tym temacie

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...