Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z gearboxem i pytania laika


Recommended Posts

Witam.
Zwracam się do was z pewnym problemem do którego nie wiem jak się zabrać.
Jestem początkującym jeżeli chodzi o ASG jednak mam replikę, którą oddał mi kolega gdyż na stałe wyjechał za granicę.
Jest to replika AK-47 o oznaczeniu (lub numerze seryjnym) CM.029-OIA.
Podjąłem próbę przeczyszczenia i nasmarowania gearboxa (oznaczenie CM.02) bo generalnie replika nie była używana ze 3 lata. Podczas ściągania jednej części szkieletu, druga połówka nie wytrzymała naprężenia sprężyny i obudowa pękła (w załączeniu zdjęcia).
Nie mogę znaleźć nigdzie drugiego takiego gearboxa z tym oznaczeniem i teraz nasuwają się pytania:
Czy gearboxy są normalizowane? W sensie czy dany typ gearboxa np v2 czy v3 pasuję do broni która z danym typem jest kompatybilna? Jeżeli posiadacie taką wiedzę to jakiego typu jest gearbox ze zdjęcia lub jaki jest kompatybilny z moją repliką?
Naprawdę nie wiem już co mam robić a zależy mi na rozwiązaniu problemu.

cm.jpg

IMG_20190520_100214~2.jpg

IMG_20190520_100218~2.jpg

IMG_20190520_100250~2.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, Gearboxy są z grubsza ustandaryzowane, także, większość Gearboxów V.3 podejdzie, mogą ewentualnie wymagać lekkiego podszlifowania gdzieniegdzie. Najlepiej przed zakupem konkretnego gearboxa zapytać na forum, czy będzie pasował ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...