Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powiększanie otworu lufy(opłaca się?)


Recommended Posts

WItam, takie pytanko. Czy opłaca się powiększać otwór lufy aby nie musieć ciąć dystansera od flat hopa i wykorzystać jego całą długość? Jakie może nieść to konsekwencje? 

Zastanawiam się też czy przypadkiem może to wpłynąć negatywnie na zasięg poprzez to, że droga po której kulka będzie podkręcana będzie za długa i może zacząć spowalniać kulkę.

Link to post
Share on other sites

Niektóre lufy wręcz tego wymają. Niektóre marki fabrycznie poszerzają/wydłużają okna w swoich lufach np. Prometheus lub Edgi.

Okno w lufie to jedno, dystanser także przechodzi przez okno w komorze, które czasem jest zbyt wąskie lub zbyt krótkie i wymaga to korekty. Najlepiej widać to przy dystanserach Prometheus lub dedykowanych do komory Maxx Model. W przypadku komory Maxx masz dwa dystansery typu Omega krótki i długi. Ten długi nie pasuje chyba do żadnej lufy i wymaga to przedłużenia okna.

Konsekwencje? O ile poprawnie zostanie to wykonane i poskładane w całość - bezproblemowe podkręcanie nawet łożysk 0,89g - testowałem. Jeśli łożyska 0,89g przy 600fps'ach potrafią poszybować w kosmos to chyba dobrze :D

W każdej replice w której robiłem w ten sposób flata kulki dostawały kilka fps'ów więcej po wyregulowaniu hopa. W konwencjonalnym hopie z walcowym dystanserem mając np. 500fps w replice, po regulacji fps'y spadały do np. 460. W przypadku flathopa z przedłużonym oknem te fps'y spadają minimalnie do 490-480, więc jest to zysk 20-30fps, czyli można rzec tak jakbyś włożył o półkę mocniejszą sprężynę.

Ogółem same pozytywy, byle nie piłować lufy dremelem albo pilnikiem :D

Ciekaw jestem opinii innych osób, które w ten sposób robią flata.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 25.05.2019 o 14:29, dasad44 napisał:

Bardziej chodzi mi o przedłużenie otworu po to aby nie musieć skracać dystansera tego typu:

https://www.specshop.pl/product-pol-11683-LayLax-Prometheus-Dystansery-Gumki-HopUp-Flat-Hop-Tensioner.html

Czy zrobienie tego może sprawić że kulka więcej straci niż zyska?

Jak złożysz zgodnie  ze sztuka to poprawi zdecydowanie .

Ps: Po to ktoś wymyślił taki dystanser żeby taki wsadzić, ucinanie dystansera to proszenie się  o słabsze osiągi . 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...