Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Lufa 285mm - jaki set pod 450fps


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dzięki Rogaś za podjęcie tematu!

I proszę bez „Pan” to forum a nie urząd :)

Na chwilę obecną ma VFC saber CQC bez grzebania i na lufie 275mm strzela 380fps na 0,2 co przekłada się na 320fps na 0,28 a te latają najfajniej - standardowo cylinder   2. Celowałbym pewnie w 0,32 lub więcej jeśli ma to sens.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio montowalem cylinder typ0 przy 363mm Madbull Steelbull. E&L 140 dała blisko 470fps. Kulki 0,32g BLS miały olbrzymi rozrzut. Dopiero przy kulkach 0,45g pojawiła się powtarzalność strzałów. Zmieniłem cylinder na typ2 i na 0,32g celność wzrosła.

Nie wspomnę już o dużym joule Creepie na cyl0. Na 0,2g było około 470fps, na 0,45g już ponad 340fps (czyli ponad 510fps po przeliczeniu na 0,2g). 

Po zmianie na typ2 na 0,2g strzeliło 497-500fps, a na 0,32g równo 400 z minimalnym wahaniami. Testowałem także 0,36g i tu wynik wyniósł lekko ponad 380fps czyli ponad 510fps po przeliczeniu na 0,2g.

Reasumujac, według moich pomiarów typ0 dla lufy 363mm i sprężyny EL140 jest zdecydowanie zbyt pojemny chyba, że strzelamy z kulek 0,45g+.

Przy słabszej sprezynie dającej 450fps nadmiar powietrza będzie jeszcze większy bo dzięki mniejszemu ciśnieniu mniej ucieknie go pomiędzy kulką, a lufą. Dodając do tego krótszy odcinek lufy (285mm) stawialbym na cylinder typ3 lub maksymalnie typ2. 

Autorze, jeśli możesz sprawdź wyniki fps na Twoim secie tj. typ0, 285mm i 0,32g i sprezynie, która nominalnie daje 450fps.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Daje sobie platynowy szpadel za odkopanie własnego tematu ale wyszedł mi psikus.

Lufa ostatecznie wleciała da Vinci 01 303mm. Myślałem, że na cylindrze 2 promyka i sprężynie Modify s130 będę gdzieś w okolicach 1.9J a tu powtarzalne 2.28 Szybka wymiana sprężyny na Modify s120+ i spadek 1.6J.

Co ciekawe JC bardzo niski dla obu sprężyn, w granicach 0,1 J. Testowane na kulkach BLS 0.3-0.32-0.36.

Co do powtarzalności i celności nie mam zastrzeżeń dla obu setów.

Macie jakieś sugestie jak zbliżyć się do tych 1.9J?

Edited by Szuwarek79
Link to post
Share on other sites

Też nie rozumiem takiego wyniku. Nawet powtórzyłem ze 130 aby mieć 100% pewności czy schronowałem na poprawnych kulkach. I wynik bez zmian.

Mam sprężyny Guardera 110/120/130 ale słyszałem, że są przeszacowane dlatego poszedłem w Modify.

Będę kombinował ze sprężynami w weekend.

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...