Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ SR25 silnik chyba nie działa


Recommended Posts

Hej, pacjent jK w tytule, silnik stockowym, nie działa nawet po wyjęciu z repliki, zmiana baterii nie pomaga, silnik stockowy, bez żadnych oznaczeń na sobie, replika ma mosfet, nie wiem czy bezpiecznik jest, ograla tylko 2 gry(podczas których działała bez najmniejszych zarzutów) zanim padł choć 3 lata leżała w szafie. Silnik się troszeczkę rozgrzal przed śmiercią , na tyle że zauważyłem lekka zmianę w temperaturze choć nic wielkiego. Nie rozłożyłem w sumie całej repliki ale na stylach przy silniku a także przy baterii czy mosfecie nie było nic spalone. Obrazek, silnika niżej. Jakieś pomysły co mogło się stac/czy silnik żyje a jeżeli nie to czemu? 

IMG_20190630_130913.jpg

 

 

Edit:Po podłączeniu innej baterii replika strzeliła raz, potem umarła na stałe. 

Edited by DobryWariatURS
Link to post
Share on other sites

Przegląd okablowania to szukanie rozerwanej izolacji, urwanego przewodu, zimnych lutów czy też słabego styku. 

Ciężko stwierdzić czy to wina mosfetu. Raczej stawiam na połączenie. Gate przepalony strzela ciągle bez względu na naciśnięcie spustu. 

Jeśli jest możliwość wsadź silnik do innej repliki, podepnij inny mosfet, wsadź inny silnik do swojej repliki :) Wiem, że dla kogoś kto nie zajmuje się serwisem może być to trudne ale może ktoś w okolicy ma możliwość pomóc ;)

Link to post
Share on other sites

Do SR25 nie ma aktualnie nic wartościowego na rynku poza Siegetek za ~500zl.

12:1-18:1 czy 100:300 pasowac będą, kręcić się będą ale to zebatki z 16 zębami, do SR25 montuje się z 19.

Zestaw BU do M4 nie będzie pasować do SR25. 

Silnik Tornado jest bezsensowny zakupem. W tej lub nieco wyższej cenie są lepsze. 

Do tego wszystkiego definitywnie wypada wymienić głowice, tłok i cała elektronikę. Warto wrzucić nowa, uszczelnioną dyszę, gumkę i najlepiej komorę. O lufie czy flathopie wspominać nie będę. Wszystko to kwestia budżetu. 

 

Link to post
Share on other sites

Ojoj, znowu się zaczyna xD

Gdzie napisałem, że moja wypowiedź ma większą wartość?

Zrozum, że Ci Twoi znajomi mogą mieć blade pojęcie o tym co mówią i co doradzają. Idziesz za stadem, wszyscy polecają to ja też kupię. Tak samo jak był lans na Specne. Wszyscy kupowali, a po roku okazało się, że to shit. Po dziś dzień ten shit kupują i polecają nie mając bladego pojęcia co siedzi w środku, na co zwrócić uwagę, nie wiedzą nawet ile ich replika ma rzeczywiście fps, ale polecają bo.... działa :) 

Słuchaj się ludzi, którzy mają o tym pojęcie, siedzą w temacie replik, serwisu i tuningu i robią to od lat. Nie wiem jakich tam znajomkow masz, ale z góry twierdzę, że ktoś kto poleca silnik Tornado ma znikome pojęcie o replikach czy częściach. Zadaj sam sobie pytanie kim Ci znajomi są i co wiedzą/potrafią. To, że się z nimi strzelasz, to że strzelają się od lat nie znaczy, że mają pojęcie o replikach. 

To tak jakbym mojego znajomego pracującego na magazynie w lidlu, który ma prawo jazdy od 10 lat spytał się jaki samochód poleca kupić i co w nim wymienić. Skąd ten człowiek ma to wiedzieć skoro nie jest ani mechanikiem, ani sie samochodami nie interesuje...? On tylko nimi jeździ.

Tak samo tu.... Głos zabierają ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia. Kupili replike, wymienili gumkę i już doradzają.

Zamiast brać pod uwagę zdanie randoma czy to z neta czy reala zadaj sobie pytanie czy chcesz w ogóle znać zdanie tej osoby i czy to zdanie będzie miało jakiekolwiek znaczenie. Dowiedz się czym się zajmują Twoi znajomi, ludzie z forum, dowiedz się skąd czerpią wiedzę, jakie mają doświadczenie w temacie w którym szukasz rozwiązania i potem co kolwiek pisz. Dla Ciebie ja jestem randomem, a dla mnie Ty ze swoimi znajomkamk. Spytaj ich czemu polecają... Wiesz co odpowiedzą? Coś w stylu: "mam i zero problemów, ciągnie M150 i mam fajny rof". Potem spytaj jeszcze z czym porównywal silnik Tornado, jaki ma set w replice, aku itd. Z tego tłumu polecajacych znajdzie się może jedna, dwie osoby, które będą miały coś więcej do powiedzenia. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Gdzie napisałem, że moja opinia ma większą wartość od innych? Jak w ogóle mogę tak pomyśleć skoro nie wiem kim są ci "inni"?

Biorę pod uwagę to czego doświadczyłem już na forach i grupach fb, wiem co się tam dzieje. Wypowiadają się randomy, które w życiu nie widziały otwartego gb... Polecają to co mają albo polecają to co inni polecają. Wiem co dzieje się na strzelankach. Ludzie nie wiedzą co z czym, ale doradzają. Do każdego posta, do każdej porady należy podejść z olbrzymim dystansem i być nastawionym neutralnie do autora bo nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie. Do każdej repliki nalezy podejść indywidualnie i udzielić kompleksowej pomocy bo niestety, ale dobór silnika, aku czy nawet kulek jest na pozór łatwe, ale faktycznie jest to bardziej skomplikowane.

Skoro mówisz, że Twoi znajomi polecają silnik Tornado... ok. Wspomniałem wyżej abyś dowiedział się kim są Twoi znajomi i jaki poziom doświadczenia w tym temacie mają. Składam repliki od 5 lat, ostatnie lata dość intensywnie i wiem od A do Z jakie silniki warto kupować, a jakie nie. Tornado to syf, który jest na poziomie SHS'a. W sumie to SHS brandowany na Tornado/GFC. Wersje z aluminiową dupą mają przepięcia takie same jak silniki Golden Eagle np. M96 czy inne chińskie. Silniki tornado dość mocno się grzeją i kopcą/brudzą cały chwyt pistoletowy. Nie są to jakieś super silniki, są po prostu przeciętne. Teraz patrzę kosztuje on 125zł, jest to jeszcze akceptowalna cena aczkolwiek nie dałbym za niego więcej niż 60-80zł. Za 160zł można dorwać Guarder ITU. Za 150zł jest Ultimate Boost. Za 180zł G&G IFRIT, a za 190zł jest już ZCI 22TPA. Nieco wyżej bo ledwo ponad 200zł można wyrwać Ultimate Infinity CNC. Tak więc wydawanie 120-130zł (chyba w promocji, bo jak dobrze pamiętam Tornado kosztuje 150zł, a SHS 180-190zł) jest bezsensu. Te silniki co prawda poprawią reakcję na spust, rof, będą bardziej wydajne od stock'a, naciągną pewnie każdą sprężynę dostępną na rynku ale... kultura pracy, wydolność podczas pracy przy wysokiej temperaturze, tpa, zużywanie szczotek, prądożerność no... pozostawia wiele do zyczenia. Z tych tanich silników osobiście jestem fanem Guarder ITU ze względu na to, że fabrycznie posiada pancerną zębatkę Guarder, która normalnie kosztuje około 30zł.

Z Tornado co najwyżej można zrobić fajny customowy silnik :)

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...