Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słabe osiągi MK23 Socom STTI na jednym z magazynków


Recommended Posts

Witam,

przeglądałem tematy, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Może głos zabierze ktoś ze znawców tematu.

 

Mam problem od jakiegoś czasu z MK 23 socom od Stti na green gas.

 

Strzelając z używanego magazynka, który dokupiłem dosłownie replika pluje kulkami.

 

Zasięg to 8-10 m i wyraznie kulki nie chcą lecieć (tak jakby hop up nie kręcił).

 

Na nowym magazynku jest różnica diametralna tj. zasięg o wiele większy ok. 40 m, hop up podkręca ok.

Magazynek mam od jakiegoś czasu i jesienią zaczął uciekać mi gaz - kupiłem zaworek, który wymieniłem, pilnowałem, żeby nie leżał bez nabitego GG. Po zimowej przerwie nie chce to z tego starego maga strzelać. Może ktoś poradzi co może być przyczyną?

 

Uszczelki w magazynku - trzymają bez zastrzeżeń - nabity magazynek do pełna leży kilka dni i nic.

 

Co może być przyczyną -  zawór, w który uderza zbijak?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Może być tak jak mówi No Way.Tym bardziej że magazynek Nieużywany od dłuższego czasu. Wystarczy że dokręcając zawór podający dokręciłeś go tak że otwory przelotowe ustawiły się poziomo zamiast pionowo. Ale to nie powinno spowodować tak dramatycznej różnicy. Replika z założenia prosta. Ale potrafi sprawiać kłopoty. Na szczęście niewielkie. Krótko mówiąc jest parę pierdółek typu gumka podająca w magazynku i parę innych. Ni będę się wymądrzał. Ale Zajrzyj tu https://www.onmymk.com/guides-upgrade-guideSam  Kupę porad na temat. Tam dowiesz się wszystkiego. Mój  STTI dzisiaj strzela prościutka na 70 m, a może  więcej. Tylko że dalej mój wzrok nie sięga :) 

 

Link to post
Share on other sites

OO. Na pewno zerknę! Dziękuję!

Wczoraj odkręciłem zawór i wyczyściłem cały w sumie magazynek (zwłaszcza zawór, który jeszcze rozłożyłem na części, wytarłem chusteczkami i poskładałem dając trochę siliconu w sprayu przy montażu).

Może dzisiaj się uda sprawdzić, a porady na pewno przejrzę i na pewno jakieś modyfikacje poczynię.

Dziękuję

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.07.2019 o 08:49, NoWay napisał:

Może mag daje za mało gazu? Przejrzałbym przede wszystkim zawór - może coś go blokuje i nie oddaje wystarczająco gazu

Miałeś rację, po oczyszczeniu i przesmarowaniu zaworu, wyniki porównywalne z nowym magazynkiem! Dziękuję.

Do grupy już się zapisałem, a tamtą stronkę śledzę, czytam, oglądam filmiki i już się zdecydowałem na wymianę gumki, lufy na maple leaf i na pewno będę modził z tłumikiem jeszcze :D

 

Bardzo dziękuję!

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odgrzeję trochę temat. Magazynek udało się przesmarować i prawie działa jak nowy. Ma minimalne różnice w osiągach - możliwe, że zwór jest już wyrobiony i upuszcza gaz bokiem podczas strzelania.

Dzięki podesłanej stronce - zdecydowałem się na tuning mk 23- wstawiona została lufa Meaple Leaf, aż 26 cm długości (kryje się to tak w 3/4 tłumika), wybebeszony tłumik i zrobione wyciszenie, plus zastosowany TDC mod na jedną śrubkę. Wyrzuciłem ramię do ustawiana hop up (tę blaszkę), wymieniłem gumkę na Meaple Leaf  i założyłem kawałek  wężyka taki jak pod r-hop, aby TDC nie deformował gumki.

 

Chrono pokazało na tych częściach około 350 fps na 0,2 i po zastosowaniu TDC moda zasięg na kulkach 0,32 g to 55 m. 

Celność się poprawiła w porównaniu ze stockiem  -także miodzio jak na boczniaka dla snajpera do lasu :) 

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Przesmarowałem magazynek. Hmm ? Magazynków na green gaz się nie smaruje. Wystarczy je zostawiać z pewną ilością gazu ( nie puste). W przeciwieństwie do magazynków  CO2. Większość green gazów zawiera silikon, który zapobiega sztywnieniu gumowych oringów.

Lufa Meaple Leaf jak najbardziej w porządku i TDC. No i oczywiście gumka Meaple Leaf  Tylko co to za pomysł z wyrzuceniem ramienia hop-up i jakieś wężyki pod r-hopa ?  Wystarczy pod ramię hopa dokupić H plate lub Fang plate. Sam mam taki set i to strzela prosto na 80 m z prędkością 410-420 fps. I co ciekawe że jak w miarę zużywania się gazu fp-esy spadają do tam powiedzmy 380, to on dalej strzela celnie na te 80 m. ??? Gumki Meaple Leaf do tego wypróbowałem już chyba wszystkie. Autobot, Decepticons i jej nową wersję Super. Autobot strzela najdalej. Chodzi o jakieś 7-8 m. Ale Decepticons i Super daje zauważalnie lepsze skupienie. Co w praktyce przekłada się w większą na większą ilość trafionych i zdziwionych ludzi :)

Link to post
Share on other sites

Przesmarowałem zawór magazynka - niedokładnie napisałem. Co do tego H plate pod TDC to dopiero jest w planach. Masz jakiś sprawdzony sklep, gdzie jest to dostępne? Czy w UK kupowałeś?

350 fps myślę, że mam przez założenie dłuższej lufy. Nawet na nowym magazynku w ciepły dzień nie zbliżyłem się do 400 fps.

Jaką długą masz lufę w swoim MK 23?  18 cm?

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.10.2019 o 00:02, Rych33 napisał:

Przesmarowałem magazynek. Hmm ? Magazynków na green gaz się nie smaruje. Wystarczy je zostawiać z pewną ilością gazu ( nie puste). W przeciwieństwie do magazynków  CO2. Większość green gazów zawiera silikon, który zapobiega sztywnieniu gumowych oringów.

Lufa Meaple Leaf jak najbardziej w porządku i TDC. No i oczywiście gumka Meaple Leaf  Tylko co to za pomysł z wyrzuceniem ramienia hop-up i jakieś wężyki pod r-hopa ?  Wystarczy pod ramię hopa dokupić H plate lub Fang plate. Sam mam taki set i to strzela prosto na 80 m z prędkością 410-420 fps. I co ciekawe że jak w miarę zużywania się gazu fp-esy spadają do tam powiedzmy 380, to on dalej strzela celnie na te 80 m. ??? Gumki Meaple Leaf do tego wypróbowałem już chyba wszystkie. Autobot, Decepticons i jej nową wersję Super. Autobot strzela najdalej. Chodzi o jakieś 7-8 m. Ale Decepticons i Super daje zauważalnie lepsze skupienie. Co w praktyce przekłada się w większą na większą ilość trafionych i zdziwionych ludzi :)

używasz stti czy TM? 

Link to post
Share on other sites

Mam dwa STTI. Jeden z lufą Meaple Leaf  150 mm. Co daje około 330 fps i bardzo celny zasięg ~ 50m. w sam raz do CQB. I drugi z lufą Meaple Leaf 260 mm  do lasu, który strzela 400+ fps na najtańszym gazie ProTech przy obecnej pogodzie. A dlaczego STTI ? Bo STTI kosztuje 150 zł. a TMR 800 zł. A i tak jeden i drugi trzeba upgradować żeby dobrze strzelały. Jak chodzi o TDC i H-Plate. To sam sobie zrobiłem. H-Plate z kawałka miedzianej rurki. Tutaj parę zdjęć https://drive.google.com/open?id=12zyYwfovhg5h_EK-yiFTYZw9YOcJmP-E

Ale drugi komplet  TDC i H-Platetak i tak kupię od https://www.skirmshop.nl/nl/pistol/mk23-nbb-upgrades-and-accessoires/ Bo przekładanie z jednego do drugiego jest trochę uciążliwe, a drugiego zestawu już mi się nie chce rzeźbić.

Jak byś miał jakieś pytania do mnie, to pisz bezpośrednio na rych33@wp.pl  Nie na forum.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Mi też się pomysł z rurką podoba. Spróbuję sobie to zrobić. 

Ja też mam 2 stti socom - jeden w trakcie przeróbek do lasu i drugi czasem używany w cqb - na razie stock :). Czy mam gdzieś wyciek gazu

W tym do lasu też mam 260 mm lufę i ciekawi mnie czemu nie mogę 350-360 fps przekroczyć - czy mam gdzieś wyciek gazu? Muszę posprawdzać,  może gdzieś na gumce albo na dyszy puszcza.

 

Właśnie kupiłem żółtego autobota 60 i wymienię jeszcze gumkę.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...