Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak najbardziej komora warta swojej ceny. Dedykowany dystanser typu Omega długi i krótki oraz zwykle ramie dla konwencjonalnego dystansera. 

Zero problemów z doborem gumki i dyszy co jest chyba aktualnie największą zmorą większości komór. Prowin czy Retro Arms w ogóle nie ma podejścia do tej komory. Z PW czy RA zawsze miałem jakieś problemy. Repliki leżały u mnie po kilka miesięcy na serwisie bez oczekiwanych rezultatów. Przekonałem klientów do tej komory i repliki nagle zaczęły strzelać tak jak powinny. Perfekcyjna szczelność na całym układzie, zero problemów z podawaniem kulek no i genialnie rozwiązany system regulacji podkręcania kulek. Najlepsza komora ever. 

Wydaje sie być drogo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że flat jest w zestawie przez co wystarczy dopasować tylko gumkę i lufę. 

Ciekaw natomiast jestem jak wypada nowa komora Retro Arms robiona na wzór Maxx. 

Link to post
Share on other sites

Nie wierz w żadną "bez problemowość". Nie ważne czy komora nazywa się Maxx czy Sraxx. Zawsze jak zmieniasz komorę na inną od fabrycznej będziesz miał problemy. Ja co prawda mam ten starszy czerwony model, ale to poza kosmetycznymi zmianami to samo. A te aluminiowe dystansery mają tak ostre krawędzie i rzeczywiście są tak bardzo dopasowane do okna lufy że działają jak gilotyna na gumkę. Trzeba sporo popracować pilniczkiem żeby spełniały swoje zadanie. Bo inaczej po kilku, kilkunastu seriach masz przeciętą gumkę. Może w nowszych modelach to poprawiono. Poza tym w tym czerwonym modelu zawsze był problem taki że obojętnie jaką lufę i jaką gumkę byś zastosował. To zawsze trzeba było ratować się taśmą teflonową bo tak luźno wchodziły w komorę.

Ale po dopieszczeniu komora rzeczywiście świetna. Niesamowicie precyzyjna regulacja z wyraźnym oznakowaniem numerycznym. U mnie najlepiej działa z dystanserem gumowym typu omega i zwykłą dźwignią. Aluminiowe dystansery leżą w szufladzie. Jeśli chodzi o gumki to w replice 450 fps maple leaf 70 pracowała najlepiej jeśli chodzi o zasięg i celność. W drugiej replice 550 fps maple leaf 70. Bo 80 tępiła osiągi. Ale nie twierdzę że maple leaf to najlepsza gumka do tej komory. Bo takie same osiągi miałem w tej replice 450 fps na oryginalnej gumce przerobionej na flathop. Wszystko przed Tobą :)

Link to post
Share on other sites

Dystansery dołączone do zestawu nie niszczą gumki. Sa bardzo dobrze, precyzyjnie i gładko wykonane. Stosuje gumki niebieska Madbull, zielona GG, fioletowa Prometheus i różowa oraz czarna Maple Leaf Macaron. Na każdej gumce podobne wyniki +/- 10fps. Zamontowalem tych komór naście i z żadną nie było najmniejszych problemów nawet jeśli chodzi o stock repliki. Montowalem je w replikach EA, EA-Dytac, VFC, SA Core, SA Edge, GG GC16, GG G2, King Armsach, E&L, APS, Arcturus, SR25 CA oraz PJ/AK, a całkiem niedawno w ICS dedykowaną. Repliki trafiały do mnie zarówno stockowe pod konkretny tuning jak i stockowe jedynie na wymianę komory i zrobienie flathopa. 

Niestety dołączone Dystansery wymagają dopasowania pod nie okna w lufie. 

Lufa PDI, Prometheus, Lambda, Steelbull, EdGi, ZCI, PPS, Maple Leaf, Guarder pasują do tej komory idealnie wraz z w/w gumkami. Lekki teflonfix zawsze wskazany. Czasem gumkę trzeba lekko dociac, skrócić aby można było bez problemu zamontować klips. 

Klips także bardzo dobrze dopasowany, o wiele lepiej blokuje lufę niż w innych znanych mi komorach. Zawsze lufę blokowalem kroplą kleju do gwintów, tutaj nie jest to potrzebne.

Wzgledem innych komór nie ma w ogóle porównania. To pierwsza od wielu lat komora z którą nie trzeba się cackac aby uzyskać prawidłowy wynik fps i pracę repliki. Z nie jedna repliką cackalem się miesiącami, a od kiedy zamontowalem w takowej komorę Maxx, nagle pojawiły się prawidłowe wyniki, często wręcz magicznie.

 

Link to post
Share on other sites

Mam złotego Maxxa. Dystanser omega dołączony do zestawu nie pasuje do lufy Prometheusa, brakuje z pół do milimetra. Po prostu za krótkie okienko w lufie. To raz. Dwa. Wg instrukcji obsługi i specyfikacji,  komora współpracuje z dyszami o długości 21 - 21.25mm. Nie wiem jak jest w rzeczywistości z innymi długościami, bo akurat moje dysze są tych rozmiarów. Może jest ok, ale warto zwrócić na to uwagę. Trzy. W porównaniu ze stokową komorą G&G pojawiły się problemy z podawaniem z midów castellana, ale za to zniknęły przy magazynkach... specny. A poza tym brak jakichkolwiek problemów. Świetny motyw z systemem zapobiegającym wypadaniu kulek z komory po wyjęciu magazynka, mega praktyczny klips blokujący lufę (jak już było wspomniane), możliwość zamontowania tracera (tak, to tylko bajer).

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Szpaq665 napisał:

W porównaniu ze stokową komorą G&G pojawiły się problemy z podawaniem z midów castellana, ale za to zniknęły przy magazynkach... specny. 

Osobiście używam midow Castellan i większości klientom polecam właśnie te magazynki. Nie miałem jeszcze przypadku aby po zmianie komory jakikolwiek, dobry, polecany mag nie podawał kulek. Myślę, że w Twoim przypadku jest to kwestia doboru dyszy, gumki i ewentualnie montażu. Duże znaczenie mają także kulki zarówno ich jakość jak i waga. Castellan bez problemu podają nawet 0,48g.

Link to post
Share on other sites

Może być tak jak mówisz. Chciałem po prostu zaznaczyć, że z jednymi magazynkami pojawił się problem, a z drugimi zniknął przy zmianie tylko i wyłącznie komory na Maxxa (gumka maple leaf macaron 60, kulki bls 0,23 i 0,25). Pewnie kwestia regulacji.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wallop napisał:

Osobiście używam midow Castellan i większości klientom polecam właśnie te magazynki. Nie miałem jeszcze przypadku aby po zmianie komory jakikolwiek, dobry, polecany mag nie podawał kulek. Myślę, że w Twoim przypadku jest to kwestia doboru dyszy, gumki i ewentualnie montażu. Duże znaczenie mają także kulki zarówno ich jakość jak i waga. Castellan bez problemu podają nawet 0,48g.

są co najmniej dwa rodzaje midów castellana. też mi polecał jeden ziomek castellany, został tylko drugi rodzaj, kupiłem, nie pasował do body w ogóle. drugi model zaś był w porządku.

Link to post
Share on other sites

@Rych33, omonon Na forum nie ma miejsca na taki offtop. Jeżeli macie coś do powiedzenia i chcecie sobie coś "tępić" to pomyliliście tematy. Jeżeli ktokolwiek został poszkodowany przez użytkownika forum to odpowiednim miejscem na takie tematy jest dział "Sprawy sporne". Tylko i wyłącznie. Personalne wycieczki, spory itd. proszę sobie toczyć na PW lub twarzą w twarz. 

Koniec dyskusji i proszę trzymać się tematu (nie tylko tutaj). Następne bany będą dłuższe.

Link to post
Share on other sites

Może i pomyliliśmy tematy. Ale to nie o temat tu chodzi. Tylko o to że jak osobnik wallop członek że się tak wyrażę tego Forum został posądzony o oszustwo. To powinien się z tego wytłumaczyć tu i teraz. Obojętnie w jakim temacie ktoś to poruszył i czy jest poszkodowany  osobiście czy nie. A członek wallop nie zadał sobie najmniejszego trudu żeby to zrobić tutaj. A każdy uczciwy człowiek na pewno by to zrobił. On wykpił się jak zwykle wymijającymi odpowiedziami. A ja i omonon dostaliśmy upomnienie. To nie chodzi o jakieś chodzenie do sądu ze sprawą. Tylko o zwykłe wytłumaczenie danej sytuacji ludziom tu na Forum. Czy można ufać temu członkowi, czy nie. No jemu chyba nie zależy skoro pisze że nie obchodzi go to co ludzie mówią. No to skoro jemu nie zależy co ludzie mówią na Forum na jego temat. To ja odbieram to jak zniewagę. I właśnie nie osobistą. Tylko lekceważenie i kpina ze wszystkich. Nie może być przyzwolenia tutaj ze strony Administracji na to. I tyle na temat. Ale najprościej dawać upomnienia, ostrzeżenia. Prawda Panie Admin ? A może trzeba poświęcić trochę więcej czasu swoim owieczkom ?  I wyłowić prawdziwą czarną owcę czasami ?

Link to post
Share on other sites
Cytat

Może i pomyliliśmy tematy. Ale to nie o temat tu chodzi. Tylko o to że jak osobnik wallop członek że się tak wyrażę tego Forum został posądzony o oszustwo. To powinien się z tego wytłumaczyć tu i teraz. 

Zostałeś oszukany? Załóż temat w "Sprawy sporne". Nie jesteś poszkodowanym? To namów poszkodowanych do zrobienia tego i zgłoszenia sprawy do odpowiednich instytucji.

Oskarżyłeś go i ma się tłumaczyć? Chyba mieszkamy w różnych krajach.
 

Cytat

Obojętnie w jakim temacie ktoś to poruszył i czy jest poszkodowany  osobiście czy nie.

Nie. Nie będziesz nam tutaj ustalał zasad. Ma być określony porządek i jak coś komuś chcesz zarzucać to merytorycznie, z faktami i w odpowiednim wątku umieszczonym w odpowiednim dziale. Nigdy nie pozwalaliśmy na robienie bałaganu i offtop w takiej skali. Nic się nie zmieniło w tej sprawie i nie zmieni.

 

Cytat

On wykpił się jak zwykle wymijającymi odpowiedziami. A ja i omonon dostaliśmy upomnienie.

To co odstawiliście to lepiej pominąć milczeniem. Wallop też dostał nagrodę. Za to jeśli Ty i ktokolwiek inny dalej będziecie robić OT w tym czy innym temacie na forum to dostaniecie o wiele dłuższego bana. Wskazałem gdzie możecie opisać sprawę. Nie chcecie bo nie? To wasz wybór, pokażcie jacy to anty jesteście :) Wątpię żeby to pomogło w odbiorze tego co napiszecie..

 

Cytat

No jemu chyba nie zależy skoro pisze że nie obchodzi go to co ludzie mówią. No to skoro jemu nie zależy co ludzie mówią na Forum na jego temat. To ja odbieram to jak zniewagę. I właśnie nie osobistą. Tylko lekceważenie i kpina ze wszystkich. Nie może być przyzwolenia tutaj ze strony Administracji na to. I tyle na temat. 

Chyba pora Ci nie służy.

 

Cytat

 A może trzeba poświęcić trochę więcej czasu swoim owieczkom ?  I wyłowić prawdziwą czarną owcę czasami ?

Nie ingeruję w spory między użytkownikami. Nie jestem sędzią by ferować wyroki i odcinać kogoś od forum na podstawie jakiegoś screena, informacjach na jakichś grupach. W dzisiejszych czasach można napisać wszystko. Dlatego radzimy pokrzywdzonym udać się do odpowiedniej instytucji, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wcześniej opisać to na forum.
Jeżeli ktoś będzie się dopuszczał oszustw w komisie to zostanie odcięty od niego, tak jak walczyliśmy z wieloma oszustami. Tylko w tamtych przypadkach pokrzywdzeni zgłaszali to gdzie należy. Prosta sprawa, ale jeżeli nikomu nie chciało się dotychczas szerzej opisać sprawy, na spokojnie przedstawiając swoje racje, to na jakiej podstawie mamy się w to zagłębiać? Bo jacyś krzykacze znani już administracji robią syf w jakimś temacie na forum? Serio? 

Robicie lincz na forum, a na to się nie zgadzamy. To nie jest jakiś dziki zachód. Od porządku jest Administracja forum.
Koniec dyskusji na ten temat. Kolejne posty niezwiązane z nazwą wątku zostaną nagrodzone dłuższym urlopem od forum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

 

na poczatek sorry za brak polskich znakow ( komputer z angielskim systemem ) 

hej , po zakupie komory i testach mam takie spostrzezenia : 

do R-hop super komora troche trzeba zmodyfikowac gumke ( lips za dlugie w g&g zielona , prometheus niebieska i czarna flat  ) 

jako zwykla komora jest ok ( tak jak wyzej gumka  wymaga malych modyfikacji ) 

jako komora do flat hop w mojej opini sie nie nadaje ( chyba ze przerobimy ramie ) , ramie jest tak wyprofilowane ze dystanser ML omega , prometheus flat , przy maksymalnym dokreceniu nawet nie przechodza przez lufe 

 

jak planujesz robic R-hop to super komora , jako zwykla komora mozna znalezc cos znacznie tanszego o dobrej jakosci 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, matikmat napisał:

jako komora do flat hop w mojej opini sie nie nadaje ( chyba ze przerobimy ramie ) , ramie jest tak wyprofilowane ze dystanser ML omega , prometheus flat , przy maksymalnym dokreceniu nawet nie przechodza przez lufe 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo flathopa na tych komorach robi się genialnie zwłaszcza na dołączonych dystanserach typu Omega (tych metalowych). To, że w lufie nie pojawia się wypustka podkrecajaca kulkę jest spowodowane zbyt małym zakresem ruchu dystansera. Wystarczy coś podlozyc pod dystanser i ramię.

To samo jest w większości innych komór i pod flathopa trzeba wypełnić dołek w ramieniu czymś co spowoduje, że dystanser będzie wysuwac się przez okno.

Poza modyfikacją gumki należy także powiększyć okno w lufie bo mało która (chyba żadna) lufa nie pozwala na w pełni prawidłową pracę regulacji i najczęściej kończy się to blokowaniem i/lub znieksztalcaniem dystansera co w ostateczności prowadzi do uszkodzenia gumki. 

Link to post
Share on other sites

To byla moja opinia , tak jak pisales po uzyciu podkladki tak by gumka przeszla przez lufe owszem dziala ale jest januszowanie moim zdaniem , cos albo dziala albo nie a gumka po januszowym sposobie i oddaniu kilku strzalow byla juz lekko uszkodzona ( nacieta ) wiec nie wiem czy na orygimalnej omedze jest tak super , na oryginalnym dystanserze R - hop dziala pieknow a reszta tak jak pisalem , jest to moja opini po pierwszych testach 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...