Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chciałem się pochwalić moimi dokonaniami, odnośnie tuningu mojej repliki. Po przeczytaniu dość sporej części tego forum i oglądnięciu filmików, zdecydowałem się na wymianę lufy precyzyjnej, komory hop up i gumki. Wiem, że dla wielu z was jest to łatwe zadanie, ale robiłem to pierwszy raz, więc emocje były :) Karabinek to G&P 075, lufa lambda one 6.01, komora maxx model me pro, gumka maple leaf żółta. Niestety komora przyszła mi z małą skazą.... Ten klips, dzięki któremu kulki nie wypadają, był niestety krzywo zamontowany(źle wywiercone i nagwintowane dziurki pod śrubki, którymi był przykręcony) Zaczął dziwnie skrzypieć i nie zawsze łapał kulki. Oddałem i zostałem przy starej komorze. Obsługa sklepu dzwoniła oczywiście do mnie, że pierwszy raz im coś takiego się zdarzyło, przy tej marce i w ogóle. Oczywiście nie oczerniam tutaj maxxa, bo to naprawdę świetne komory. Do rzeczy.... Zamontowałem lufę, gumkę i dystanser omega. Preckę dokładnie wyczyściłem alkoholem izopropylowym. Kulki które miałem to madbull 0.30, G&G 0.30, Specna Arms 0.30 i.... Te polecam najbardziej(u mnie latają najlepiej) HPA 0,32. Niestety nie mam chronografu i wiem, że bez niego ciężko coś dokładnie zmierzyć. Najpierw w bezpiecznym miejscu, kilka strzałów do puszek.... Nie nastawiałem się na jakiś duży przeskok i... Tutaj taka sytuacja. Na fabrycznych częściach z odległości około 20m były widoczne odgniecenia po kulkach, czasem dość często ją przebiły i zrzuciły. Po tym małym tuningu, za każdym razem w puszce była mała dziurka z przodu i ogromna z tyłu, a po strzale odskakiwała, kręcąc się w powietrzu. Testy na polu, Łał... Nie chce przesadzać, ale tor lotu kulki i odległość dużo większa. Planuję zakup fioletowego prometheusa i przy komorze maxxa zrobić porządnego flat hopa :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bazuj na pomiarach, a nie subiektywnych doznaniach. Jak zwykle duże znaczenie ma efekt placebo. 

Kup chronograf i taśmę mierniczą bądź dalmierz. Bez tego lipa. 

Do komory Maxx fioletowy Prometheus pasuje jak najbardziej i dobrze się uszczelnia o ile reszta jest dobrze poskladaba, aczkolwiek osobiście na zielonej GG uzyskuje lepsze wyniki i powtarzalność 

Polecam Ci kupno ponownie Maxx Model. Jedna wadliwa sztuka na tysiące wyprodukowanych to nic takiego. Wedle tego co producent mówi wyniki fps rzeczywiście są o kilkanaście, a nawet więcej fps większe względem innych komór no i brak jakichkolwiek problemów z podawaniem kulek. 

Link to post
Share on other sites

Podczas wymiany tych elementów, zauważyłem pewną rzecz. Czytałem o tym, ale dopiero widząc to na własne oczy zrozumiałem o co chodzi. Po rozebraniu komory(zdjęciu ramienia dociskowego) przyłożyłem okno lufy(lambda ma super wykończenie krawędzi) i... Gdybym docisnął lufę to końca, to efekt byłby taki, że z jednej strony krawędź okna była schowana a z drugiej wystawało około minimetr... Dodatkowo, gdy ustawiłem okno, tak by zgrywało się z oknem w komorze, zablokowałem i popatrzyłem od dołu, to wcale te wycinki na lufie nie były symetryczne względem siebie. Jedna się bardziej chowała, a to wcięcie na lufie było bardziej w jedną ze stron. Poskładałem to wszystko i dopiero patrząc przez lufę, delikatnie ją przekręciłem, aby ten element podkęcający był idealnie na środku. 

Jeszcze raz napiszę, jak nie krytykuję komory maxx model.... Ale wydając takie pieniądze, chciałbym otrzymać sprawny egzemplarz. Błędy się zdarzają i ja to rozumiem. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli chodzi Ci o długość okna to niestety Lambda szału nie robi. Pod Maxx Model trzeba okno powiększać. 

Co do braku symetrii niestety nie wiem dokładnie co masz na myśli, musiałbyś przedstawić to na jakimś rysunku. 

Na tyle komór Maxx ile miałem żadna nie była wadliwa jednak każda wymagała od lufy szerszego/dłuższego i czasem głębszego okna pod dedykowane dystansery. Zawsze warto to zrobić aby dystanser, który wchodzi w okno lufy swobodnie profilowal gumkę i mógł wrócić do pierwotnej pozycji. Gdy okno jest zbyt ciasne łatwo uszkodzić gumkę, bardzo łatwo także o krzywy profil cycka podkrecajacego kulkę przez co kulki skrecaja. Ważne są też fazy na oknie, zwłaszcza przy stosowaniu ciężkich kulek gdzie dość mocno podkreca się houp przez co dystanser mocno napiera na gumkę, a gumka może zostać przeciętna w jego miejscach. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...