Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TM Hi Capa 5.1 - wyłamany zamek.


Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie, 

to mój pierwszy post na forum, ale poza tym z pistoletów strzelam od wielu lat.

Historia wydarzyła się już pierwszego tygodnia strzelania z nowego pistoletu.

NIe wiem dokładnie ile kulek wystrzeliłem ale zużyłem prawie cały 1 pojemnik 1000ml zielonego "Mad Gas". To był ciepły dzień ale nie upał,.

Tak więc można !

Jeżeli ktoś chciałby na własne oczy zobaczyć w którym miejscu pęka zamek w stockowym Tokyo Marui Hi-Capa 5.1 to załączam zdjęcia które to przedstawiają.

Myślę że nawet jak wymienią mi to w serwisie (już oddałem go do sklepu) to i tak będę szukał jakiegoś trwałego zamka.

Oto moje pytanie:

Czy ogólnie dostępny (jak mi sie wydaje) zamek Guarder Springfield (ok 310 zł) jest dobrym wyborem?

hicapazamek_210150.jpg

Inkedhicapazamek_210150_LI.jpg

hicapazamek_2.jpg

Edited by Marscezar
Link to post
Share on other sites

Ustaliłem że istnieją co najmniej trzy rozwiązania problemu pękających zamków w TM HiCapa:
1. Strzelać drogim gazem Gun Gas 144a (2019r: 50-60 zł na 700ml) (Duster Gas) (zachowamy oryginałny pistolet)
2. Wymienić zamek na aluminiowy (2019: 310-450zł) (dokonamy customizowany upgrade i możemy wybrać design zamka)
3. Kupić lub samamu wydrukować lekką szczerbinkę z absu co zlikwiduje przyczynę uszkodzeń zamka (2019r: druk 3D: 25zł brutto)

Zdjęcie z sieci: Szczerbinka do Tokyo Marui HiCapa 5.1 wydrukowana z ABS.

Zwróćcie uwagę że na tym zdjęciu widać dokładnie takie same uszkodzenia jak na mojej HiCapa w poście powyżej. Jest to wyraźna linia pęknięcia. Tak samo przyczyną jest szczerbinka, która działając na oryginalne plastikowe mocowanie tworzy dokładnie taki sam wzór uszkodzenia. Pewnie dlatego włąsciciel wymienił na ABS - zrobił to zanim jego zamek się wyłamał w tym miejscu. 

Modele 3D elementów do pistoletów Tokyo Marui są tutaj: https://www.thingiverse.com/thing:2202316

szczerbinka_hicapa_abs.jpg

Edited by Marscezar
Link to post
Share on other sites

Hi Capa TM wyglądem nie powala, ale w te implanty z ABSu to bym się jednak wolał nie bawić, zwłaszcza że na dłuższą metę to pewnie i tak nie pomoże. Jak dla mnie jak się już kupuje Hi Capę to z założeniem, że zmiana zamka jest nieunikniona. Przynajmniej jest się w tej łatwej pozycji, że nie ma problemu z częściami, a replika jest zapewne jedną z najpopularniejszych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...