Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

7 godzin temu, _Czarny_ napisał:

A czy pasują inne... chyba gdzieś w necie ktoś testy robił czy do 308WH i 308sr pasuję inne magi i słabo było.

 

W azeko mają midy.

https://azteko.pl/gg-magazynek-mid-cap-100bb-do-tr16-mbr-308whsr-g-08-162-p-24683.html

 

EDYTA po szybkim namyśle, to nie ta sama rodzina jeśli chodzi o magazynki :P

Znalazłem ten filmik z magami, szkoda bo mam 8 magów od sr 25 a tak trzeba kupować dedykowane. Tak sobie GG wykombinowało. Co do tego samego miałem na myśli bardziej gb i części. Prócz frontu wyglądu magazynków wszystko to samo. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Przeczytałem cały temat i tak się zastanawiam jaki zasięg mogę osiągnąć przy stockowej komorze, czarnej systemie z dystanserem omega cylindrem typu 0 i lufie lambda 500mm. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś ma podobny set. Mam 556 wh i myślę czy dałbym radę wyciągnąć te 80-85m

Edit. Jeśli chodzi o fpsy to okolice 450, żeby można było na fullauto strzelać. 

Edited by Ben
Link to post
Share on other sites

Przy tych FPS to taki zasięg można uzyskać strzelając jedynie dużym  lobem tzn celowanie z 2-3m nad cel albo dużym overhopem. Oczywiście zakładając że replika jest na tyle dobrze złożona ze kulki do samego końca maja powtarzalny tor lotu.

Edited by Siewca93
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2020 o 17:32, Ben napisał:

Przeczytałem cały temat i tak się zastanawiam jaki zasięg mogę osiągnąć przy stockowej komorze, czarnej systemie z dystanserem omega cylindrem typu 0 i lufie lambda 500mm. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś ma podobny set. Mam 556 wh i myślę czy dałbym radę wyciągnąć te 80-85m

Edit. Jeśli chodzi o fpsy to okolice 450, żeby można było na fullauto strzelać. 

Komora stockowa jest nawet spoko, co prawda nie ma płynnej regulacji ale daje radę. Tylko że zdecydowanie musisz zmienić gumkę z czarnej systemy (ja z niej korzystam tylko dlatego bo nic innego na razie nie zdało egzaminu przy HPA, eksperymenty zawieszone bo Covid, a chciałem sprawdzić jak się żółty Super Macaron Maple Leafa sprawdzi :( ). Możesz ewentualnie przerobić tą systemę na flata.

Jak mantrę będę powtarzał XD . NIE MIERZYMY W FPS a  w J, podawaj ile J dla jakich kulasków chcemy osiągnąć.

Aby strzelać na dalsze dystanse potrzebujesz cięższych kulek (aktualnie cnowo nie mordujące kieszeni są 0.32 bls) oraz zmienić gumkę, ale myślę ze zasięg o którym piszesz to będzie bardzo trudna sprawa, nawet jeśli kulka doleci to myślę ze sporo osób nawet by jej nie zauważyło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jaką gumkę polecasz? jest teraz przecena na gf na promyka 455mm za 260 zł i zastanawiam się czy go nie brać. Prawdę mówiąc średnio widzi mi się robienie flata i jestem ciekaw czy dobra guma + omega nie starczy. Jakiego springa muszę włożyć (cylinder 0), by strzelając na tych 0,32 mieć jak najlepszy zasięg? W tym tygodniu będę kupował części więc u mnie narazie nic nie wymieniane.

Link to post
Share on other sites

Mam jednego promyka w akaczu, ale to jakaś stara produkcja i działa naprawdę fajnie, wiem że była jakaś wadliwa seria (coś nie tak z polerowaniem wewnątrz, więc .. no nie wypowiem się czy warto brać, lufy akurat warto oglądać przed zakupem bo i PDI się zdarzało coś spartolić, np ja  w jednej PDI mam okno przechylone na jedną mańkę, na szczęście na tyle mało że da się to przeżyć. Ostatnio dotarła do mnie lufa Orga 6.23 , zamówiłem ją z Francji bo nigdzie nie mogłem dostać, a właśnie do HPA mi się nada, jestem pod wrażeniem jak świetne to są lufy jeśli chodzi o wykonanie. i ma jeden super fitcher ponad innymi, obracasz gumke o 90 stopni i po prostu masz flata bez modyfikacji gumki ;)

Co do gumek, w zasadzie chyba wszędzie gdzie się da używamy czarnych Gumek Systema (tam w poście powyżej coś ostro spartoliłem), ich jakoś nawet bez przerobienia  jest fenomenalna. Przerobiłbym ją na flata i tyle. Nie mam pojęcia z czego Systema robi te gumki ale strasznie załuję ze nie mają od razu zrobionej z Flatem lub innego kztałtu bąbelkiem (np jak Maple Leaf czy Silverback).  Jedyna wada systemy to cena, więc podczas przerabiania się człowiek musi spocić ;)

W mojej konkretnej luśni zanim ją do HPA przerobiłem z bardzo dużym powodzeniem korzystałem z czarnego flata Modyfi, do momentu jak było ciepło było cacy, jak zaczynało być zimno to ... no cóż już nie było tak fajnie, a kupiłem na jesieni. W szturmiaku jak prujesz serią to niema znaczenia takiego, 5 kulka rozmrozi ci gumencję i kolejne już spoko polecą, ale jak pierwszy strzał ma się okazać celny to już niestety nie daje rady.

Mam aktualnie jedną gumkę Maple Leafa Supermacaron 60, ale nie miałem okazji jej przetestować jeszcze. Szkoda że Silverback robi swoje gumki w nietypowych kształtach i nie są kompatybilne z AEGami bo też bym z chęcią sprawdził jak się ich sprawuje w ciężkich warunkach ;)

EDYTA bo teraz zauwazyłem ze pytasz się o zasięg, 32 to dosyć lekkie kulki, jeśli chodi o moc tej repliki to zawsze bałbym się o szkielet, to nie retro, więć trzeba strasznie uważać, na grubaśnym sorbo w moim działała 150. Jeśli chodzi oz asięg to jest to suma elementów, lufa, hop siu, gumencja, szczelność, sprężyna. Przy 150 na 0.45 naprawdę daleko latały.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem 556WH i mam jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi we wcześniejszych postach.

Jak rozwiązaliście problem luzu szyny mlok przy wylocie lufy (zdjęcie poniże)j?

Drugie pytanie jest bardziej złożone:

Mieszkam w Irlandii gdzie limit na repliki ASG wynosi 1J.  Oczywiście mamy tu 36h millsimy i niedzielne jebanki ale i tak latamy na Border War w Czechach a w tym roku mieliśmy się stawić na Misję Afganistan ale Covid-19 rozwalił cały plan. Chcę zrobić jeden z ulepszeń repliki jaki proponowali koledzy we wcześniejszych postach ale nurtuje mnie jedno pytanie czy po tych wszystkich ulepszeniach będę mógł nadal zrobić szybki downgrade do 1J tylko za pomocą krótszej sprężyny? Czy ten zabieg nie ma sensu i zostawić tą replikę tylko na wyjazdy a tu na miejscu nadal biegać z moim Umarexem G36?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

mlok.PNG

Link to post
Share on other sites

Mocowanie G&G tych luf jest ... do dupy ;) Dokręć pierścień mocujący mocniej zobacz czy pomoże, jak nie .... to druk 3 będzie twoim przyjacielem i zaprojektowanie własnego spacera, ja musiałem tak zrobić. Nic innego nie pomagało.

Natomiast teraz już problem rozwiązałem całkowicie poprzez zmianę frontu ma mój własny, zaprojektowany i wydrukowany ;)

P.S. Mam prośbę, zerknij na prowadnice kolby. Czy u ciebie też odstaje o kilka stopni do góry ? Czy to po prostu ja mam pecha z tą repliką ? Front repliki przez ten durny montaż był pochylony do dołu... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2020 o 23:22, _Czarny_ napisał:

Mocowanie G&G tych luf jest ... do dupy ;) Dokręć pierścień mocujący mocniej zobacz czy pomoże, jak nie .... to druk 3 będzie twoim przyjacielem i zaprojektowanie własnego spacera, ja musiałem tak zrobić. Nic innego nie pomagało.

Natomiast teraz już problem rozwiązałem całkowicie poprzez zmianę frontu ma mój własny, zaprojektowany i wydrukowany ;)

P.S. Mam prośbę, zerknij na prowadnice kolby. Czy u ciebie też odstaje o kilka stopni do góry ? Czy to po prostu ja mam pecha z tą repliką ? Front repliki przez ten durny montaż był pochylony do dołu... 

Witam.

Dokręciłem ten pierścień ale bez wsparcia przy wylocie luz będzie powracał. Nie mam dostępu do drukarki 3d ale mam dostęp do obrabiarek CNC. Tak więc pomierzę szynę mlok, zrobię model i program na obrabiarkę  (posiadasz jeszcze model/wymiary z druku 3d?).

Sprawdzałem prowadnicę kolby i jest w osi z korpusem.

Pozdrawiam i dziękuję.

Edited by AdamesK
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 16.07.2020 o 21:06, _Czarny_ napisał:

Model posiadam. Tyle że to jest dziwny kształt, robiony pod moją drukarkę i materiał ABS chyba jeszcze więc większy skurcz, ale spoko mogę CI podesłać STL w razie co. Rzuć mi adres mailowy na priva :)

Z kolbą ci się pofarciło ;)

Witam.

Dziękuję bardzo za pomoc. Zmodyfikowałem Twój model i włożyłem dwa elementy do środka szyny mlok. Jako, że nie mam drukarki 3d wyfrezowałem detal w aluminium i okleiłem czarnym matem ("bo aluminium nie pomalujesz chyba, że ma się specjalną farbę emalinową" :D )

Wygląda to teraz tak:

image.png.5ff3bc0dff2e75ecffa226a9739732cc.png 

Edited by AdamesK
Link to post
Share on other sites

E tam aluminium nie pomalujesz. Bierzesz farbę Fosco w sprayu i siuuuuu po sprawie ;)

Ogólnie to cieszę się że komuś się na coś to moje dziwadło przydało :)

Kumpel ostatnio kupił tak samo jak ja GG308 WH, identyko jak u mnie, zwis taktyczny na froncie z przodu, kolba o kilka stopni odchylona do góry. MASAKRA!

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, _Czarny_ napisał:

E tam aluminium nie pomalujesz. Bierzesz farbę Fosco w sprayu i siuuuuu po sprawie ;)

Ogólnie to cieszę się że komuś się na coś to moje dziwadło przydało :)

Kumpel ostatnio kupił tak samo jak ja GG308 WH, identyko jak u mnie, zwis taktyczny na froncie z przodu, kolba o kilka stopni odchylona do góry. MASAKRA!

W weekend podjadę do sklepu to spojrzę bliżej na tą WH308 czy ma tą samą wadę. 

PS Twojego STL przerobiłem na sldprt (SolidWorks) i jest w pełni edytowalny, tak więc jak ktoś będzie potrzebował może pisać i przerobić.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.05.2020 o 10:04, _Czarny_ napisał:

Mam jednego promyka w akaczu, ale to jakaś stara produkcja i działa naprawdę fajnie, wiem że była jakaś wadliwa seria (coś nie tak z polerowaniem wewnątrz, więc .. no nie wypowiem się czy warto brać, lufy akurat warto oglądać przed zakupem bo i PDI się zdarzało coś spartolić, np ja  w jednej PDI mam okno przechylone na jedną mańkę, na szczęście na tyle mało że da się to przeżyć. Ostatnio dotarła do mnie lufa Orga 6.23 , zamówiłem ją z Francji bo nigdzie nie mogłem dostać, a właśnie do HPA mi się nada, jestem pod wrażeniem jak świetne to są lufy jeśli chodzi o wykonanie. i ma jeden super fitcher ponad innymi, obracasz gumke o 90 stopni i po prostu masz flata bez modyfikacji gumki ;)

Co do gumek, w zasadzie chyba wszędzie gdzie się da używamy czarnych Gumek Systema (tam w poście powyżej coś ostro spartoliłem), ich jakoś nawet bez przerobienia  jest fenomenalna. Przerobiłbym ją na flata i tyle. Nie mam pojęcia z czego Systema robi te gumki ale strasznie załuję ze nie mają od razu zrobionej z Flatem lub innego kztałtu bąbelkiem (np jak Maple Leaf czy Silverback).  Jedyna wada systemy to cena, więc podczas przerabiania się człowiek musi spocić ;)

W mojej konkretnej luśni zanim ją do HPA przerobiłem z bardzo dużym powodzeniem korzystałem z czarnego flata Modyfi, do momentu jak było ciepło było cacy, jak zaczynało być zimno to ... no cóż już nie było tak fajnie, a kupiłem na jesieni. W szturmiaku jak prujesz serią to niema znaczenia takiego, 5 kulka rozmrozi ci gumencję i kolejne już spoko polecą, ale jak pierwszy strzał ma się okazać celny to już niestety nie daje rady.

Mam aktualnie jedną gumkę Maple Leafa Supermacaron 60, ale nie miałem okazji jej przetestować jeszcze. Szkoda że Silverback robi swoje gumki w nietypowych kształtach i nie są kompatybilne z AEGami bo też bym z chęcią sprawdził jak się ich sprawuje w ciężkich warunkach ;)

EDYTA bo teraz zauwazyłem ze pytasz się o zasięg, 32 to dosyć lekkie kulki, jeśli chodi o moc tej repliki to zawsze bałbym się o szkielet, to nie retro, więć trzeba strasznie uważać, na grubaśnym sorbo w moim działała 150. Jeśli chodzi oz asięg to jest to suma elementów, lufa, hop siu, gumencja, szczelność, sprężyna. Przy 150 na 0.45 naprawdę daleko latały.

Witam,

Wpadła fucha i mam budżet na upqrade ;)

Jako, że mam limit do 1J nie będę póki co wymieniał bebechów (chyba, że się mylę).

Mam zamiar skorzystać z Twojego doświadczenia i zakupić:

Komorę hop up Maxx Model ME Pro - myślę aby dodać Tracera aby nie wydłużać lufy - tu się pojawi pewnie pytanie o wymianę dyszy,

Lufę Orga 6.23mm 455mm

Gumka Hop-Up Modify

Nie będę z niej robił w przyszłości DMRa bo 5,56mm ale widzę, że przerobiłeś na HPA  to może też nad tym pomyślę (będę wdzięczny jak podzielisz się co tam włożyłeś ;) )

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, AdamesK napisał:

Witam,

Wpadła fucha i mam budżet na upqrade ;)

Jako, że mam limit do 1J nie będę póki co wymieniał bebechów (chyba, że się mylę).

Mam zamiar skorzystać z Twojego doświadczenia i zakupić:

Komorę hop up Maxx Model ME Pro - myślę aby dodać Tracera aby nie wydłużać lufy - tu się pojawi pewnie pytanie o wymianę dyszy,

Lufę Orga 6.23mm 455mm

Gumka Hop-Up Modify

Nie będę z niej robił w przyszłości DMRa bo 5,56mm ale widzę, że przerobiłeś na HPA  to może też nad tym pomyślę (będę wdzięczny jak podzielisz się co tam włożyłeś ;) )

Pozdrawiam.

Moje doświadczenie mnie kosztowało 2 stówki ;)

Komore MAXXa zdemontowałem, musiałem wrócić po ostatniej strzelczance do starej z GG rotacyjnej, bo kulki z maga za mocno naciskały w dyszę (Maxxa aby nie było, bo normalna GG po prostu w nią nie włazi )i miałem puste cykle albo po kilka kulek w komorze a potem tfu kilkoma naraz. Przy magazynku jeśli było w nim mniej kulek problemu nie było. Moim zdaniem GG znowu coś z wymiarami i osiowością zmajstrowało ;)

Założyłem starą komorę, magi na full, żadnego problemu. 

Na boreupie z grubym sorbo na Lufie Ordze 6.23 miałem 1.8 J, na PDI 6.01 przy tej samej długości 2.7 J. Oba testy na 0.48.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, _Czarny_ napisał:

Moje doświadczenie mnie kosztowało 2 stówki ;)

Komore MAXXa zdemontowałem, musiałem wrócić po ostatniej strzelczance do starej z GG rotacyjnej, bo kulki z maga za mocno naciskały w dyszę (Maxxa aby nie było, bo normalna GG po prostu w nią nie włazi )i miałem puste cykle albo po kilka kulek w komorze a potem tfu kilkoma naraz. Przy magazynku jeśli było w nim mniej kulek problemu nie było. Moim zdaniem GG znowu coś z wymiarami i osiowością zmajstrowało ;)

Założyłem starą komorę, magi na full, żadnego problemu. 

Na boreupie z grubym sorbo na Lufie Ordze 6.23 miałem 1.8 J, na PDI 6.01 przy tej samej długości 2.7 J. Oba testy na 0.48.

A który model komory zastosowałeś ME czy MI bo na forach we Francji i Anglii różnie piszą?

We Francji pisali że do WH308 polecali MI a z kolei do 556WH ME i bądź tu mądry (z MK custom odpisał mi właśnie, że używał ME)

Znalazłem filmik jak niby rozwiązać problem z podawaniem kulek:

https://youtu.be/3jXLex7MvTM 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mój model to ME najnowsza generacja. Akurat u mnie problem polega na tym ze dysza dosłownie szoruje o górę komory hop siupa, nie jest to związane z gumką hopa ;)

MI od ME wewnętrzną budową chyba nie różnią się niczym, zewnętrznie na pewno bo musza pasować do replik ICSa.

Co ciekawe i mnie ubawiło w FAQ od MAXXa też piszą że problem z podawaniem może być spowodowany zbyt ciasną komorą, tylko że ona jest luźna, oryginalna komora GG jest ciaśniejsza, włożenie tam niektórych gumek to mordęga, do komory Maxxa wszystko właziło pięknie łatwo i cacy ;)

Moim zdaniem to po prostu niekompatybilny element i tyle, zdarza się w airsofcie na co dzień. Dobiera się to co działa i pasuje. Komory GG do serii GR16 są akurat niezłe, jedyne co mnie w nich wnerwia to że są stopniowe a nie płynne, co może spowodować że nie masz idealnego podkręcenia kulki bo jest pomiędzy nastawami. Miałem to w zimę na gumkach flata od modify czarna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

W zeszły weekend replika przeszła (raczej nie przeszła) poważniejszy test bojowy na millsimie 24h. Po poprawieniu fabryki i usztywnieniu szyny mlok przyszła kolej na cholerną kolbę. Jeden z pasów nośnych był zaczepiony o uchwyt między kolbą a korpusem. Po 16h gry śruba mocująca w środku kolby zaczęła się luzować (kto kuźwa to wymyślił?).  Zamiast zrobić jak w orginale (jak Specna Arms) to wymyślili, że jedna śrubka wystarczy. Miała być replika gotowa do strzelania z pudełka a mam zabawę w "Młodego Technika" ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam problem poszla mi zebatka silnikow w tej replice oddalem do serwisu, twierdza ze zebatki sa niestandardowe i ze np zwykle ultimate high speed nie beda pasowac (sa za szerokie nie zmieszcza sie w gb bez frezowania). Teraz jedyne rozwiazanie to wstawic orginalne g&g do g2 lub rzezba. Rzezby chcialbym uniknac a zebatek gg do g2 prozno sxukac, nigdzie nie ma. Czy sa jakies inne rozwiazania ?

Link to post
Share on other sites

Zębatka silnikowa Ci poszła ? oO spodziewałbym się tłokowej ... weź gdzieś wrzuć zdjęcie bo aż chce to zobaczyć jak poleciała. Była replika gdzieś w serwisie wcześniej ? 

Da się części G&G kupić ale tanie nie są, sam sklep polecam, kupowałem u nich zapasowy szkielet G2H, komory GG, płytkę popychacza i ETU.

Cena powala nie ? 

https://www.softairstore.de/tuning-parts/gearbox-internals/gears-co/bevel-gear/14720/bevel-gear-for-g2/g2h-gearbox-g-g?c=2509

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Może ktoś potwierdzić że standardowe zębatki nie wchodzą do tego GB?

Tak potwierdzam. Musiałem dydolić zębatki Slonga aby się zmieściły, głównie środkową i Silnikową.

Głupie, G&G, a no i ja jeszcze miałem włożone łożyska SLIM od Retro ... 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Po wymianie lufy (6,03mm Lambdę) i hopup (Maxxx ME pro) wraz z gumka (maple leaf 70) otrzymałem przyrost mocy o 0,16J na kulkach 0,25g. A jeszcze miałem pneumatykę do wymiany ale zmieniam kierunek.

Udało mi się dostać po kosztach zestaw HPA Raven. Zobaczymy jak z tym cudem ta replika sobie poradzi.

Dam znać jak mi pójdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...