Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głowica cylindra i dysza


Recommended Posts

Witam Panowie. Kupiłem zestaw cylindra z modify i z racji tego, że nie pasowała mi dysza musiałem ją zmienić na inną(retro arms 21,2) Niestety po złożeniu, dysza nie pracuje tak jak powinna. Po naciśnięciu na nią nie wraca. Oczywiście przesmarowałem do tka jak należy, ale dalej lipa. Wymieniłem oring dyszy i dalej nic. Pomoże coś kupno innej dyszy? Może ktoś miał taki problem. 

 

Link to post
Share on other sites

Żadne szlifowanie trzpienia głowicy cylindra. Może to spowodować problemy ze szczelnościa, szybsze zużywanie się oringa dyszy czy kołysanie się dyszy (wobling nozzle). 

Jeśli dysza zbyt ciasno siedzi na głowicy cylindra to albo do wymiany oring na dyszy na mniejszy bądź sama dysza. Dysze drogie nie są i już za 10-15zl możemy dostać uszczelnioną Alu np. Tornado, SHS czy nawet Retro Arms. Tak więc dopasowanie głowicy cylindra i dyszy jest bardzo istotne. Lepiej aby dysza miała luz niż żeby pracowała pod zbyt dużym oporem. Luz dyszy można łatwo zniwelować co do setek milimetra.

Sądzę, że przyczyną może być szkielet i popychacz dyszy tj. popychacz może być sciskany przez szkielet. Tutaj można skusić się na lekki szlif popychacza + smary + ucięcie jednego, dwóch zwojów sprężynki popychacza. 

Dysza musi sztywno siedzieć na głowicy cylindra, nie może się kolysac w osi poziomej i pionowej. Oczywiście musi także w pełni się uszczelniac i pracować płynnie bez oporów.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...