Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Li-Ion 2600mAh 7,4V 15C


Recommended Posts

Witam, czy taka bateria jest odpowiednia do asg(CM028)?
https://www.taiwangun.com/akumulatory-li-po-2/akumulator-li-ion-2600mah-7-4v-15c-tamiya-ipower
Zazwyczaj się spotykam, czy to na forum czy w sklepach, z bateriami lipo. Czy Li-ion jest odpowiednia? Jaka jest jej charakterystyka i jakie są główne różnice pomiędzy  baterią Li-ion a Li-po?
Zastanawia mnie czy produkty firmy Ipower są dobrej jakości. Zastanawia mnie również oznaczenie 15c. Zazwyczaj spotykałem się z 20c lub 30c. Jakie konsekwencje niesie bateria 15c?
pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Przeczytaj:

https://wmasg.com/pl/articles/view/5385

W skrócie: Zmień w replice konektory  na typu T (deans). Jak nie przeszkadza Ci niższy ROF i reakcja na spust to można używać Li-Ion.

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytanie to pisz.

Świetnie! Dzięki za link. Jak przeszukiwałem forum to wszystkie linki do poradników były martwe. Dzięki również za szybką odpowiedź.
Ogólnie mój problem polega na wyborze pomiędzy Li-po 1400 mAh 7,4v 20C i Li-ion 2600mAh 7,4V 15C. Są one w tej samej cenie i mieszczą się pod pokrywą zamka w moim AK.
Według obliczeń: amper (a) *moc rozładowywania (c) wychodzi że li-ion oferuje większą moc - 39A, niż lipo- 28A.
Obydwa akumulatory  jak i moja replika są na łączniku mała Tamiya, nie mam pojęcia o elektronice tak więc zmienienie łączników było by problemem.
Co do ROF'a to odpowiada mi szybkostrzelność na stockowej baterii Nimh, a lipo i lion zapewne będzie miało większy ROF niż Nimh. Nie wiem natomiast jak jest  z tą reakcją na spust.
Jaka bateria wydaje się lepszy wyborem?
Pozdrawiam

Edited by TsarKostkievich
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
W dniu 24.09.2019 o 13:28, TsarKostkievich napisał:

Ogólnie mój problem polega na wyborze pomiędzy Li-po 1400 mAh 7,4v 20C i Li-ion 2600mAh 7,4V 15C. Są one w tej samej cenie i mieszczą się pod pokrywą zamka w moim AK.
Według obliczeń: amper (a) *moc rozładowywania (c) wychodzi że li-ion oferuje większą moc - 39A, niż lipo- 28A.
 

W teorii 39A powinno spokojnie starczyć do napedzenia CM028 (jak mniemam stockowa sprężyna M120 = ok 400 fps?)

Daj znać jak się te Li-ion sprawują, bo sam mam ochotę kupić je do AK / MP5K. Ciekawi mnie właśnie reakcja na spust.

 

Edited by Kmieciu4eveR
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Kmieciu4eveR napisał:

W teorii 39A powinno spokojnie starczyć do napedzenia CM028 (jak mniemam stockowa sprężyna M120 = ok 400 fps?)

Daj znać jak się te Li-ion sprawują, bo sam mam ochotę kupić je do AK / MP5K. Ciekawi mnie właśnie reakcja na spust.

 

No i faktycznie starcza do napędzania. Szybkostrzelność na podobnym poziomie co stockowy nimh 8,4 1100mh. Nie wiem jak z mocą. Wg karty serwisowej powinien mieć 380 fps. Jak chronuję moją cymę przed strzelankami to wychodzić 300-330 fps. Hop up jest ustawiony na 1/4 mocy. Nie wiem czy spadek fps to wina baterii, robiących się luzów (nowa replika) czy hop up.  Tyle co do mocy. 
Co do pojemności to 2600mAh starcza na naprawdę długo. Po jednej 4h strzelance schodzi może 10% baterii. 

Link to post
Share on other sites

Wg karty serwisowej ze sklepu lub od producenta? Tym papierkiem to się możesz najwyżej podetrzeć :P

Choć jak jest od sklepu to można odesłać na gwarancji. Sprawdź też na wyzerowanym hopku. Hopek może trochę odjąć fps, ale nie 50. A na jakich kulkach było to 300-330 fps? 330 na 0.25 g to ~370 na 0.20g

Można w dużym uproszczeniu przyjąć że potrzeba 1mAh na jedną kulkę ;)

 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Huba_lbn napisał:

Wg karty serwisowej ze sklepu lub od producenta? Tym papierkiem to się możesz najwyżej podetrzeć :P

Choć jak jest od sklepu to można odesłać na gwarancji. Sprawdź też na wyzerowanym hopku. Hopek może trochę odjąć fps, ale nie 50. A na jakich kulkach było to 300-330 fps? 330 na 0.25 g to ~370 na 0.20g

Można w dużym uproszczeniu przyjąć że potrzeba 1mAh na jedną kulkę ;)

 

Serwisowej sklepu gunfire. Na następnej strzelance spróbuję sprawdzić na zerowym hopku.  Kulki 0,20. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, TsarKostkievich napisał:

Serwisowej sklepu gunfire. Na następnej strzelance spróbuję sprawdzić na zerowym hopku.  Kulki 0,20. 

300-330 fps to jest bardzo duży rozrzut. A jeżeli tam rzeczywiście jest sprężyna M120 to oznacza to że głowica tłoka nie ma żadnej szczelności. A to jest problem bo prędzej czy później wybije dziurę w gearboxie. 

Nie wiem czy warto wysyłać replikę na gwarancję, czy też dać komuś żeby rozebrał gearbox i sprawdził szczelność cylindra.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Kmieciu4eveR napisał:

300-330 fps to jest bardzo duży rozrzut. A jeżeli tam rzeczywiście jest sprężyna M120 to oznacza to że głowica tłoka nie ma żadnej szczelności. A to jest problem bo prędzej czy później wybije dziurę w gearboxie. 

Nie wiem czy warto wysyłać replikę na gwarancję, czy też dać komuś żeby rozebrał gearbox i sprawdził szczelność cylindra.

Przy najbliższej okazji jeszcze raz przechronuje i wtedy zobacze. Najwyżej dam na gwarancje. Dzięki za porady. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...