Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mocniejsza bateria w replice


Recommended Posts

Witam wszystkich, mój pierwszy post więc jak coś źle to przepraszam.

Mam replikę JG067MG i chciałem wymienić akumulator na li-po ale okazało się że akumulatorków tego typu z napięciem 8.4v nie ma. Czy mógłbym wsadzić 9.9v i nie martwić sie o silnik i zębatki?          Przeszukałem co się dało i znalazłem tylko jeden taki temat (chyba że źle szukałem to pardon) a opinie na temat takiej podmianki były mieszane więc pytam specjalistów;)

Link to post
Share on other sites

https://gunfire.com/pl/products/akumulator-nuprol-li-fe-1100mah-9-9v-20c-trojdzielny-1152208115.html dobra mój błąd chodzi o li-fe ale to chyba i tak lepiej niż nimh, w zasadnie to się zastanawiam czemu tak narzekają na nimhy, wszyscy znajomi też mają repliki na 8.4 v więc nie sprawdzę specjalnie 7.4 v jak chodzi, na yt oglądałem na kanale tanie militaria że jedenastka zarżnie gearbox, więc chyba zostanie jak jest bo 9.9 v to też sporo więcej...

Link to post
Share on other sites

Wszyscy narzekają na nimhy bo nie da się z nimi w zimę strzelać. LiPo 7,4 potrafi dać lepszą reakcję na spust i rof niż NiMH 8,4, zależnie od C (wydajność prądowa) i pojemności.

LiFe nie są popularne w ASG bo mają niskie C, trochę nadrabiają pojemnością, ale i tak nie dorównają wydajnością LiPo które ma np. 50 C i dużą pojemność.

TanieMilitaria bardzo, bardzo przesadzają. Nie dziwię się, jest to sklep i chcą mieć mniej reklamacji, a 7,4 będzie łagodniejsze dla repliki niż 11,1, ale to nie jest to tak że 11,1 od razu zarżnie GB.

Z powodzeniem wsadzałem 11,1 do stockowych kałachów CYMY czy Giet od JG i nie było problemów. Oczywiście zdarzają się problemy, ale nikt Ci nie da 100% pewności że na 7,4 problemów nie będzie.

Przed zakupem LiFe upewnij się że masz odpowiednią ładowarkę do tego typu baterii.

Link to post
Share on other sites

Dobra od tej baterii to już... Jeszcze jest taki problem że koledzy mają kałachy cymki (i jedną giete) i generalnie oni mnie trafią a ja nie mogę do nich dostrzelić specjalnie nawet, jaka sprężyna przy takiej lufie (230mm) żeby to tak z 50 pare metrów leciało??? Czy może lufę dłuższą dać?? Wiem że z taniej repliki snajpy nie zrobię ale tak fajnie w łapkach mi leży(mały jestem) że nie chce innej kupować 

Edited by amatorinformatyk
Link to post
Share on other sites

Różnica zasięgu to kwestia fps'ów.

Stockowe AK czy G36 od CYMY/JG mają po 400-450 fps. Stockowe MP5 od JG ma pewnie ~350.

Jak chcesz się strzelać w lesie to zrób sobie MP5 na 450 fps i zobacz czy zasięg Cię zadowala. Sprężyna pewnie jakaś 130.

Można wsadzić dłuższą lufę, wtedy łatwiej zrobić fps i pewnie byłoby celniej, ale mniej już będzie się nadawało na CQB.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Będzie pasować, to jest sprężyna do aegów więc i do mp5 podejdzie. Inne sprężyny, takie co w mp5nie podejdą,  są w zasadzie tylko do 4-taktów - dłuższe i o mniejszej średnicy.

A regulacja na prowadnicy to zwykła tulejka na gwincie.

M110 przy szczelnym układzie powinna dać ok 370 fps, może do 400 w przypadku dokręcenia tej regulacji.

Lipo sobie ogarnąłeś?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nic nie musisz. Wolna wola ;)

Dla repliki nie ma większego znaczenia czy używasz LiPo 7,4 czy NiMH 8,4.

Trochę inaczej jest już wyższych napięciach, ale też bez znaczenia czy to LiPo 11,1 czy NiMH 12, wtedy w replice wszystko dzieje się szybciej, więc łatwiej o awarię. Większe napięcie spowoduje też szybsze zużycie styków i silnika, a także kable mogą się bardziej grzać. Ogólnie wszystko się szybciej zużywa.

Kable i mosfet to zawsze była pierwsza rzecz jaką w replice zmieniałem, ale nie jest to jakiś wymóg. Miałem repliki do których w stocku wsadzałem 11,1 i nic się nie działo, tylko na przykład po kilku miesiącach trzeba było styki wymienić.

Link to post
Share on other sites

Sam termin "lipo ready" to chwyt marketingowy bo coś takiego nie istnieje. Już bardziej poprawne byłoby "+11V ready", tylko że każda replika zadziała z baterią +11V, pytanie tylko jak długo tak podziała.

Co do Specny to starsze wersje nie za bardzo różniły się wewnętrznie od innych chińczyków. Ta nowa Edge ma wbudowany mosfet od Gate, więc styków nie zjarasz, a i kable są lepszej jakości. Reszta części wewnętrznych jest lepsza od innych chińczyków, taki poziom tańszych części SHS'a, więc tak, Specna jest lepsza wewnętrznie, ale ile podziała na 11,1 prosto z pudełka, bez przeglądu zerowego to tylko wróżbita powie. 

Jak dobrze się poskłada replikę to będzie działać bardzo długo, nawet jak nie ma super części. Trzeba tylko co jakiś czas wymieniać smary, gumowe części i liczyć się z tym że silnik kiedyś się skończy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...