Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[co i gdzie kupić] Masada/MSK/ACR/MSBS


Recommended Posts

Cześć,

W pierwszej kolejności to chciałbym poprosić moderatora o przerzucenie tego wątku do ogólnego tematu dla początkujących bo ja tam niestety postować nie  mogę.

Po jakiejś tam przerwie, jako bardziej już dorosły człek wracam sobie do ASG i pomyślałem, że chciałbym to zrobić z pomysłem. Generalnie bardzo chciałbym robić stylizację pod coś, co określiłem sobie jako "wojsko polskie przyszłości", a więc w rękach koniecznie musi być Grot/MSBS 5.56 - czy to się uda? Pewnie nie, dlatego chciałbym coś, co jest stosunkowo zbliżone do tej broni i po zrobieniu kosmetyki będzie sprawować się sensownie. dlatego też szukam repliki Masady. W dowolnej wersji, chociaż nie powiem, zależałoby mi na GBBR.

Jakie mam obecnie opcje? Wiem, że WE robi bardzo sensownie wyglądającą replikę MSK GBBR, wiem że A&K robi AEGa, wiem także, że PTS robi jakieś repliki... wiem też, że jest drop in z lower-receiverem konwersji AEG->GBB, ale nie wiem do jakiego systemu pasuje (i bardzo chciałbym się dowiedzieć i go kupić).

 

Ktoś pomoże? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Orgo PTS/Magpul Masady AEG już nie kupisz, bo jest od dawna nie produkowana (chociaż jakiś czas temu mignęła mi w jakiś italiańskich sklepach). Do tego tak jak piszesz masz konwersję z aeg na gbbr. Zagranicą dostaniesz jeszcze gbbr od bodajże KWA na licencji PTS/Magpul (mniej niż rok temu była nawet sztuka na GFC). 

A&K to chinol, który niby ma licencję, ale bardziej w wyniku ugody sądowej i kompromisu ze strony PTS, bo klepali to na czarno. Nie masz tam kontroli jakości ani jakości materiałów z PTSów.

Masz jeszcze WE, o którym nie wiem za wiele, poza tym, że wygląda lepiej od A&K oraz ICSa, który raczej tylko luźno inspiruje się ACRem

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

ICS akurat bardzo mi się podoba - dobra jakościowo replika, a samo ścisłe podobieństwo do Masady nie jest tutaj krytyczne, ponieważ i tak docelowo ma z tego powstać kiedyś MSBS.

Jakie magazynki pasują do ICSa? Co to w ogóle za system i jak z częściami zamiennymi?

Link to post
Share on other sites

ICS ACR to fajna zewnętrznie konstrukcja. Wewnętrznie to prawie to samo co ich M4, ale to prawie robi wielką różnicę. ACR ma długą dyszę i plastikowego hopka. Plastikowe hopki lubią pękać, a co do dyszy to nawet nie wiem czy jest jakiś uszczelniony zamiennik. Magazynki pasują standardowe M4.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

ICS ACR to fajna zewnętrznie konstrukcja. Wewnętrznie to prawie to samo co ich M4, ale to prawie robi wielką różnicę. ACR ma długą dyszę i plastikowego hopka. Plastikowe hopki lubią pękać, a co do dyszy to nawet nie wiem czy jest jakiś uszczelniony zamiennik. Magazynki pasują standardowe M4.

Ale czy to dyskwalifikuje tą replikę?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

ICS ACR to fajna zewnętrznie konstrukcja. Wewnętrznie to prawie to samo co ich M4, ale to prawie robi wielką różnicę. ACR ma długą dyszę i plastikowego hopka. Plastikowe hopki lubią pękać, a co do dyszy to nawet nie wiem czy jest jakiś uszczelniony zamiennik. Magazynki pasują standardowe M4.

A co do magazynków, to m.in. tutaj pokazują, że jednak nie pasują standardowe STANAGi

-

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

metalowe stanagi od specny podaja 

w replice uszczelniłem układ i na stockowej sprężynie uzyskałem stabilne 1.9J

nie miałem nigdy problemu z plastikową komorą hu, niestety jest nietypowa i żadnej metalowej tam niewstawisz.

Silnik oraz mosfet dla poprawy szybkostrzelności do wymiany, gumka hu oraz lufa i masz replike która na 65m strzela celnie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...