Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam posiadam replikę APS 115c. Tak wiem nie był to najlepszy wybór w tej cenie, lecz udało mi się ją kupić na dobrej przecence. Zrobiłem już w niej podkładki w gearbox-sie, lufa precyzyjna od modify 6.01 590 mm, tłok SHS cnc 14 zębów, sprężyna shs m140, lipo 11,1v, hop up od maxx up-a, i teraz przyszedł czas na gearbox  więc przyszedłem się tutaj was poradzić jaki był by dobry w rozsądnej cenie. Ps replika jest doszczelniona.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz w ogóle wymieniać szkielet? Wiąże się to z wieloma problemami dt. dopasowania. 

Wywal też sprężyna bo SHS to naprawdę kiepski wybór. Kup sprezyne Modify np. S120+ przy tej długości lufy powinna dać około 460-470fps. S130+ daje już ponad 500fps.

Lufa górnych lotów nie jest. 

Zrobiłbym flathopa i wymienił gumkę. 

Nie ma za bardzo sensu wymieniać szkieletu. Replika nie jest tego warta. 

Link to post
Share on other sites

 

1. Niedawno rozmawiałem z osobą która zna się na temacie i powiedział że modify w tym momęcie robi godne polecenia i ceny lufy ( chodzi o hybrid )

2. Narazię podjołę decyzję iż ta replika ugości u mnie przez dłuższy czas

3. Możesz mi jeszcze pomoc w doborze zębatek czy może zostawić te co są ?

4. Może wiesz co mogę jeszcze zrobić z repliką np.: mosfet lub microswitch (mam już kable niskooporowe)

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

GB Retro Arms Split, bardzo przyjemny w użytkowaniu i grzebaniu.

Zebatki SHS 18:1, 

Prosty mosfet Gate, może być z hamulcem

 

Zainwestujesz w GB, to w przyszłości bd mógł kupić wydmuszke dowolnej firmy za małe pieniądze i do niej to wrzucić, nie słuchaj, ze się nie oplaca, bo jeżeli myślisz o AEG w dłuższej perspektywie, to i do cymy możesz RA Splita włożyć, choćby ze względu łatwego dostępu do pneumatyki. Tylko dobrze to wyosiuj i lepiej szlifować korpus APS'a niż GB, ze względu na koszty RetroArms>APS

Link to post
Share on other sites

Dobra rozumiem,

lecz mam jeszcze jedno pytanie, dotyczy ono łożysk czy lepiej brać kierunkowe łożyskowe czy może lepiej ślizgowe? 

A i jaki silnik byłby dobry do tego setupu bo sam nie wiem?

A zębatka nie może być 200:100 lub 300:100

Edited by pan66
Link to post
Share on other sites

Lozyska kulkowe, u mnie siedzą SHS i na m130 modify jeszcze się nie rozlecialy, ostatnio je sprawdzałem i brak luzów.

Nie mam doświadczenia z silnikami, u siebie mam Tornado, jest mega mocny, przewody mniejsze niż 1.5mm sie grzaly, silnik również się grzał, ale przy dobrym podkladkowaniu, dobrej baterii i przewodach można ten efekt zmniejszyć.

Rof na poziomie 25rps, spring 130

Wez 16:1, albo 18:1 czarne SHS, innych nie uzytkowalem. Po kilku miesiącach strzelania zajechałem G&G, stockowe EA, a SHS od dobrego roku wyglądają jak nówki. 

Link to post
Share on other sites

Tornado + 16:1 lub 18:1 to słaby pomysł, te silniki maja 14-16TPA więc pobierają ogrom prądu i się będą grzały. Jeśli już Tornado HT to 100:200 wybierz.
Łożyska 8mm lub 9mm, jeden pieron, nie udało mi się jeszcze żadnego kompletu zajechać od Retro.
Najlepszym wyborem będą zębatki 18:1 + silnik 22TPA (Modify MPI lub ZCI HT M-146)
Ale nie pchałbym tego do tego APS'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...