Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa / Hop-Up CYMA cm606


Recommended Posts

Cześć, dopiero zaczynam i słabo się znam, chciałbym wymienić lufę na precyzyjną oraz wymienić hop-up.

Aktualnie replika po wyregulowaniu hopupu strzela na max 20m potem kulka opada.

Jaką lufę i jaki hopup najlepiej kupić max 300 zł chcę na to przeznaczyć i jak to zrobić, jeśli ktoś mi wytłumaczy będę naprawdę wdzięczny :))

Replika to M4 Cyma Cm606

Zdj. lufy poniżej.

 

P.s od czego jest ta metalowa rurka nad lufą?

20191014_205201.jpgidget span

Link to post
Share on other sites

Nawet stockowa plastikowa replika M4 od CYMY powinna strzelać na ~40 m.

Sprawdź fpsy. Oddaj na gwarancji jeżeli jest. Jak nie to poszukaj serwisansta w okolicy.

Jak nie masz dwóch lewych rąk i chcesz się sam pobawić to najpierw dużo poczytaj o gumkach i komorach. Wydając 300 zł na tuning to prawie wydasz tyle i na nową replikę. Tych replik raczej się nie tuninguje za bardzo. Wymień na początek samą gumkę, koszt około 40 zł.

Metalowa rurka jest atrapą rurki gazowej.

Link to post
Share on other sites

Koszt serwisu jest różny. Nie ma jednego ogólnego cennika, każdy serwis/serwisant ceni się inaczej i montuje inne części. Myślę, że za serwis takiej plastikowej zabawki (nie jest to replika) o ile ktoś w ogóle ją weźmie pod młotek powinieneś zapłacić maksymalnie 150-200zł - nie więcej. Nie jest to według mnie w ogóle opłacalne z punktu ekonomicznego. Do tego dolicz koszt części i ewentualnie wysyłek - już będzie spokojnie 300 jak nie więcej złotówek. Może jakiś serwisant zrobiłby to po taniości, mi by się osobiście nie chciało.

Z kolei jest to opłacalne jeśli chcesz by ta replika w miarę strzelała. Wymiana gumki wejdzie na sam początek. Co z resztą? Kwestia Twojego budżetu. Można wymienić wszystko jeśli się uprzesz, włącznie ze szkieletem gearbox'a, komorą i lufą, a nawet korpusem. Tylko, że wtedy to już nie jest tuning, a budowa repliki od zera.

Co innego gdybyś grzebał w niej sam bo wtedy zamiast płacić komuś za robotę przeznaczysz pieniądze na części. Osobiście odesłałbym replikę do sklepu i poprosił o zwrot pieniędzy, jednak z tego co widzę już coś tam grzebałeś + coś na niej malowałeś (ilość fragów?) więc sklep pewnie jej nie przyjmie. Jeśli na GB jest plomba to zostaje gwarancja/reklamacja co jednak nie do końca może być dobrym pomysłem ze względu na jakość serwisów sklepowych. Często repliki wracają w gorszym stanie niż były wysyłane.

Edited by fint
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, fint napisał:

Koszt serwisu jest różny. Nie ma jednego ogólnego cennika, każdy serwis/serwisant ceni się inaczej i montuje inne części. Myślę, że za serwis takiej plastikowej zabawki (nie jest to replika) o ile ktoś w ogóle ją weźmie pod młotek powinieneś zapłacić maksymalnie 150-200zł - nie więcej. Nie jest to według mnie w ogóle opłacalne z punktu ekonomicznego. Do tego dolicz koszt części i ewentualnie wysyłek - już będzie spokojnie 300 jak nie więcej złotówek. Może jakiś serwisant zrobiłby to po taniości, mi by się osobiście nie chciało.

Z kolei jest to opłacalne jeśli chcesz by ta replika w miarę strzelała. Wymiana gumki wejdzie na sam początek. Co z resztą? Kwestia Twojego budżetu. Można wymienić wszystko jeśli się uprzesz, włącznie ze szkieletem gearbox'a, komorą i lufą, a nawet korpusem. Tylko, że wtedy to już nie jest tuning, a budowa repliki od zera.

Co innego gdybyś grzebał w niej sam bo wtedy zamiast płacić komuś za robotę przeznaczysz pieniądze na części. Osobiście odesłałbym replikę do sklepu i poprosił o zwrot pieniędzy, jednak z tego co widzę już coś tam grzebałeś + coś na niej malowałeś (ilość fragów?) więc sklep pewnie jej nie przyjmie. Jeśli na GB jest plomba to zostaje gwarancja/reklamacja co jednak nie do końca może być dobrym pomysłem ze względu na jakość serwisów sklepowych. Często repliki wracają w gorszym stanie niż były wysyłane.

Tak dokładnie, namazałem ilość fragów, problem w tym że z tworzywa ma tylko obudowe, reszta metal, trochę waży ta zabawka.

A główny problem którego zapomniałem opisać to to że replika strzelała na te około 40m. miała lekko ponad 400fps jak sprawdzałem miesiąc temu i bardzo dobrze wszystko chodziło, a teraz po miesiącu nie używania coś się stało i strzela raz tak raz tak, dziś ją idę sprawdzić w budynku może problem związany z podwórkiem (wiatr itp).

Gumka zamówiona, będę sam kombinował jak zmienić :) 

Dzięki za odpowiedź.

 

P.S może to być problem kulek? Wcześniej używałem 0.25g a teraz sprzedawca w sklepie militarnym polecił mi 0.30g?

Edited by blackskull
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Huba_lbn napisał:

Przez miesiąc nic się z baterią nie stanie. Z resztą problemy z baterią rzadko mają wpływ na fpsy / zasięg. Jak już ma to miejsce to przy włożeniu 11,1 i przy szybkim cyklu dysza się niepoprawnie uszczelnia.

Zmieniłem kulki na BLS 0.25 (takie miałem dostępne na miejscu) i replika odżyła.

Na wszelki wypadek i tak zmienię gumkę HU.

Dzięki za pomoc 

Edited by blackskull
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...