Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zderzak na głowicy cylindra - ogromny spadek fps


Recommended Posts

Cześć, 

Ostatnio chciałem poprawić AOE za pomocą gumy naklejonej na głowicę cylindra, problem w tym, że aby idealnie ustawić AOE "na godzinę 12" z założoną sprezyna, musiałem wkleić zderzak o grubości 1cm, przy czym na cylindrze typ 2 spadek był ponad 150fps, więc wymieniłem cylinder na typ 0 i poprawa była praktycznie niezauważalna. 

Macie jakieś pro tipy, jak ustawić aoe, aby nie zabieralo, aż tyle pojemności cylindra ? 

Dodam, że guma jaka dałem, jest miękka, nigdy nie miałem sorba w ręce, ale patrząc na filmiki, zachowuje się porównywalnie do sorba używanego przy powyżej 400fps

20191015_162834.jpg

20191015_162825.jpg

Link to post
Share on other sites

Źle rozumiesz pojęcie korekty AOE. Do tego wystarcza zderzak 3-5mm.

Nie chodzi o ustawienie tłoka na godzinie 12, a o to by zebatka zazębiała się pełną płaszczyzną zęba z pierwszym zębem tłoka. 

W tłoku usuń drugi ząb i pół trzeciego. 

Spadek 150fps przy 1cm zderzaku to raczej nic dziwnego. I to nie chodzi tylko o zabieranie pojemności cylindra, która w większości przypadków i tak jest zbyt duża, a o zwiększenie "martwej strefy". Martwa strefa to nic innego jak przestrzeń pomiędzy zderzakiem, a końcem dyszy. Przestrzeń w której nie pracuje tłok. Są nawet głowice tłoka z tzw. hamulcem powietrznym, dość często spotykane w replikach sprężynowych karabinów wyborowych. Hamulec ten wypełnia przestrzeń i dodaje fps'y - sprawdzałem, potwierdzam. Nie są to olbrzymie wartości, ale 10-15fps da się wyciągnąć. 

Dobór zderzaka jest dość istotny, jaką masz głowice tłoka i cylindra? 

Link to post
Share on other sites

Glowica cylindra MaxxModel, glowica tloka Retro Arms POM płaska.

Zderzak na MaxxModel oryginalnie był jak w wyciszonych, usunąłem go i wkleiłem przycięta gumę jak na załączniku powyżej, czyli ok. 4-5mm, ładnie wycisza, tylko martwilem się aoe, ze nie jest idealnie na 12, ale skoro wystarczy pełne zazebienie, to nie ruszam.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...