Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WIELKA WOJNA (I WŚ) - zasady ogólne (dyskusja)


Recommended Posts

No jak wszyscy to wszyscy :D. Mam sort na kacapa, więc można zrobić ruska I wojennego i jako taki wpisuję się na listę. Obok podaję repliki jakimi dysponuję.

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. XRayPl - Austro-Węgry,
6. Meister - Niemcy/Austro-Węgry

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania
6. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
7. Domino - Wielka Brytania/Rosja
8. Grisza - Rosja
9 RuskiZił - Rosja
10. Miapow - Francja
11. Wish- Cesarstwo Rosyjskie. Springfield ok 420fps, Well MB03- 420fps, Colt 1911 360fps.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dniu 20.10.2019 o 21:43, Pazur88 napisał:

Limit fps: 350. Proste prawda? :)

 

Panowie, przepraszam, że się wtrącam, ale jak widzę takie zaangażowanie to coraz częściej mam ochotę sprzedać współczesne baracheło, którego i tak nie używam i rozpocząć przygodę z ASH. 

W kwestii limitu FPS, pozwólcie, że podpowiem Wam rozwiązanie, które może być może ułatwi Wam życie. Większość 4 taktów jest w standardzie VSR, tak więc te same sprężyny i wymiary cylindra. Czemu nie zamówicie kompletu sprężyn od lokalnego producenta? Wystarczy podać parametry takie jak grubość drutu, ilość zwojów etc. Mój brat robił tak kiedyś gdy części tuningowe były trudno dostępne i zdało to egzamin. Nie chcę strzelać cen, ale był to ułamek ersofotwych produktów. Możecie zamówić wspólnie kilkanaście sprężyn, co da Wam taką samą moc, obniży koszty i odciąży tłoki i seary chińskich czterotaktów. Jeśli mnie pamięć nie myli była to firma sprintex, ale, że było to dawno temu nie dam sobie ręki uciąć. Ukłony :)

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Buniek92 napisał:

Panowie, przepraszam, że się wtrącam, ale jak widzę takie zaangażowanie to coraz częściej mam ochotę sprzedać współczesne baracheło, którego i tak nie używam i rozpocząć przygodę z ASH. 

W kwestii limitu FPS, pozwólcie, że podpowiem Wam rozwiązanie, które może być może ułatwi Wam życie. Większość 4 taktów jest w standardzie VSR, tak więc te same sprężyny i wymiary cylindra. Czemu nie zamówicie kompletu sprężyn od lokalnego producenta? Wystarczy podać parametry takie jak grubość drutu, ilość zwojów etc. Mój brat robił tak kiedyś gdy części tuningowe były trudno dostępne i zdało to egzamin. Nie chcę strzelać cen, ale był to ułamek ersofotwych produktów. Możecie zamówić wspólnie kilkanaście sprężyn, co da Wam taką samą moc, obniży koszty i odciąży tłoki i seary chińskich czterotaktów. Jeśli mnie pamięć nie myli była to firma sprintex, ale, że było to dawno temu nie dam sobie ręki uciąć. Ukłony :)

Kolego, Ty się nawet nie  zastanawiaj, tylko chodź z nami. ;) Z reguły ci co przyszli - już zostają.

Dzięki Buniek za lifehacka - może to jest jakieś rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Aj waj Rabbe, Wielka Wojna powiadacie, chyba będzie trzeba przeprosić się z ASH i wrócić do zabawy :D

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. XRayPl - Austro-Węgry,
6. Meister - Niemcy/Austro-Węgry
7. Opal - Cesarstwo Niemieckie

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania
6. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
7. Domino - Wielka Brytania/Rosja
8. Grisza - Rosja
9 RuskiZił - Rosja
10. Miapow - Francja
11. Wish- Cesarstwo Rosyjskie. Springfield ok 420fps, Well MB03- 420fps, Colt 1911 360fps.

Link to post
Share on other sites

Panowie cieszy nas bardzo, tak duży odzew, w tak krótkim czasie.

Tak jak Pazur psiał w innym temacie, na wiosnę planujemy zorganizować pierwsze strzelanie ASH, w klimacie Wielkiej Wojny, które odbędzie się w woj. Świętokrzyskim. Liczymy na to, że początkowy entuzjazm utrzyma się do przyszłego roku ;). 

Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego a priori odrzucamy udział Amerykanów¿ Reprezentacja w środowisku GI jest bardzo liczna. Biorąc pod uwagę łatwość i praktycznie bezkosztowość stworzenia sylwetki w oparciu o sylwetkę drugowojenną, dopuszczenie Amerykanów mogłoby znacznie wpłynąć na frekwencję w pierwszowojennym projekcie. Podstawą sylwetki mogą być drugowojenne wełniane spodnie oraz koszula oraz drugowojenny webbing uzupełnione o brytyjski hełm mk2 jako m1917 abo w wersji ekono skautowski kapelusz (dostępny w składnicy harcerskiej za 35 zeta) jako  zamiennik tzw. drill hat,  używanego przez Amerykanów w Europie w 1917 r. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, gonzo0 napisał:

Ale dlaczego a priori odrzucamy udział Amerykanów¿ Reprezentacja w środowisku GI jest bardzo liczna. Biorąc pod uwagę łatwość i praktycznie bezkosztowość stworzenia sylwetki w oparciu o sylwetkę drugowojenną, dopuszczenie Amerykanów mogłoby znacznie wpłynąć na frekwencję w pierwszowojennym projekcie. Podstawą sylwetki mogą być drugowojenne wełniane spodnie oraz koszula oraz drugowojenny webbing uzupełnione o brytyjski hełm mk2 jako m1917 abo w wersji ekono skautowski kapelusz (dostępny w składnicy harcerskiej za 35 zeta) jako  zamiennik tzw. drill hat,  używanego przez Amerykanów w Europie w 1917 r. 

Wydaje mi się, że nikt nie odrzucił udziału Amerykanów w grach, wręcz przeciwnie, im więcej tym lepiej :). Dyskusja dotyczy raczej rodzaju uzbrojenia i ograniczenia replik, które nie reprezentują podstawowej boni piechura z okresu Wielkiej Wojny.

Link to post
Share on other sites

Wszystko dobrze ale niemców brak. I to jak zwykle. Widać że ponownie pojawia się  dysproporcja po przeciwnych stronach. Może znajdą się nie osoby które stworzą sylwetkę strony austiacko pruskiej, powiem że można przy odrobinie chęci bo sam w okresie II WW mam druga stylizacje dla strony przeciwnej gdzie brakuje osób. A żeby było ciekawiej zrobię Prusaka chociaż na Amerykanina miałbym wszystko co potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Widzę że wchodzimy w nowy rozdział ASH! No podoba mi się to i jeśli mam coś od siebie wtrącić to popieram:

1. Zawężenie stylizacji np. do dwóch sylwetek piechoty na stronę konfliktu, które już nam się klarują patrząc na poniższą listę. Zaczynamy w większości z tego samego poziomu (od zera), więc zachowajmy tą jednolitość. Jeśli się zmobilizujemy i pomożemy sobie nawzajem szukając dobrych zamienników jak już Domin zaczął jest to do zrobienia. (szczególnie że jesteśmy epickim gronem)  Oczywiście odstępstw nie wykluczymy, ale trzymajmy się jakieś klimatycznej podstawy.

2. Wykluczenie replik niehistorycznych.  Nie łudzę się, że większość zaangażowanych to będą weterani ASH i nie będzie stanowić to problemu. Osobiście wole bawić się w mniejszym gronie, na mniejszym terenie, ale mocnym klimacie. Co do fps nie mam zdania, byle nie łamały zęby.  Mogę biegać z boyem na łuski (a mam doświadczenie i dwóch zabitych) i robić klimat nadrabiając walką wręcz.

3. Pomysł z gazem bojowym w formie świecy dymnej i maski gazowe/ gazy z trokami. Nie wiem, jak u was, ale nawyk zdejmowania okularów w celu ich wytarcia z głową skierowaną w dół bądź przeciwną do pozycji wroga wyrobiłem sobie od dawna. Problem zakładania masek bym zażegnał, szczególnie, że jeśli będziemy w okopach, można je zakładać nie wychylając głowy z okopu. 

 

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. XRayPl - Austro-Węgry,
6. Meister - Niemcy/Austro-Węgry
7. Opal - Cesarstwo Niemieckie

8. Michael - Niemcy/Austro-Węgry

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania
6. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
7. Domino - Wielka Brytania/Rosja
8. Grisza - Rosja
9 RuskiZił - Rosja
10. Miapow - Francja
11. Wish- Cesarstwo Rosyjskie. Springfield ok 420fps, Well MB03- 420fps, Colt 1911 360fps.

Link to post
Share on other sites

Skoro na II WW robię stylizację US to na I WW chętnie opowiem się po stronie Niemieckiej.

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. XRayPl - Austro-Węgry,
6. Meister - Niemcy/Austro-Węgry
7. Opal - Niemcy

8. Michael - Niemcy/Austro-Węgry

9. Młody - Niemcy

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania
6. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
7. Domino - Wielka Brytania/Rosja
8. Grisza - Rosja
9 RuskiZił - Rosja
10. Miapow - Francja
11. Wish - Cesarstwo Rosyjskie. Springfield ok 420fps, Well MB03- 420fps, Colt 1911 360fps.

Link to post
Share on other sites

Jak już mamy być na bliskim dystansie, to znalazłem wersję ekonomiczną:

https://www.emag.pl/atrapa-gumowa-saperka-hew-004/pd/DRMGSLBBM/

 

Poczytałem nieco na temat bagnetów (tak na bardzo szybko) i widzę jeden problem: nikt nie był zainteresowany bezpiecznymi bagnetami do broni historycznej (na portalu dobroni trafiłem na krótki artykuł: jakaś ekipa, szykując się do zdjęć do "1920" rzuciła rekonstruktorom taki temat, a ci, jak to mają w zwyczaju, zjechali to od góry do dołu), więc raczej zostaną nam saperki, tasaki, pałki i noże. Raczej nic nie wyjdzie z monumentalnych scen ataku na bagnety, a szkoda.

Link to post
Share on other sites

Z bagnetami o tyle, też jest problem, że ciężko będzie wyeliminować, siłę uderzenia repliki, która waży kilka kg i jej elementy metalowe, stosunkowo łatwo połamią oporządzenie przeciwnika i jego palce ;) . Druga sprawa, to nie wiem czy znajdą się chętni, żeby blokować uderzenie bagnetu przeciwnika, swoją własną repliką :P. 

Edited by TomekCK
Link to post
Share on other sites

miałem raczej na myśli szarżę pod względem wizualnym. W końcu atak na bagnety to kwintesencja szturmu na przełomie XIX i XX w.

Ja też nie bardzo wyobrażam sobie walkę kontaktową z użyciem replik karabinów. Można co prawda kogoś uszkodzić, ale gorsze będzie uszkodzenie broni! ;-)

Link to post
Share on other sites

Jakby co też wchodzę w ten temat

 

 

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. XRayPl - Austro-Węgry,
6. Meister - Niemcy/Austro-Węgry
7. Opal - Niemcy

8. Michael - Niemcy/Austro-Węgry

9. Młody - Niemcy

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania
6. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
7. Domino - Wielka Brytania/Rosja
8. Grisza - Rosja
9 RuskiZił - Rosja
10. Miapow - Francja
11. Wish - Cesarstwo Rosyjskie. Springfield ok 420fps, Well MB03- 420fps, Colt 1911 360fps.

12. Janik - Francja/Wielka Brytania

 

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.

 

Najmocniej przepraszam Was Panowie. Za moją absencję na grach i forum. Ten rok jest rokiem chudym; liczę że biblijnie szykuje się dziesięć lat tłustych.

Co do wątku:

Zakupiłem w okolicach wiosny  BAR10 i go tuninguje. A teraz sie dowiaduje że limit... ech. Będzie trzeba polować na allegro Wella :) dobrze że koszt niski. 

Co do bagnetów, sztyletów etc.

Ten Pan opowiada o zaiste długim ostrzu, które można wykonać za pomocą tego:

https://www.5zywiolow.com/shop/pl/zrob-to-sam

Choć nie będzie to "prawdziwa" walka z realnym uderzaniem broń o broń; bagnet o bagnet. Ale jest to jakiś pomysł na próbę. 

 

Artyleria. WW I bez ostrzału zmiękczającego? :) 

Nie wiem ile zachodu i środków trzeba zużyć na takie coś:

od 4minuty

 

 

https://www.instructables.com/id/How-To-make-an-airsoft-mortar/?fbclid=IwAR1ffkIjvTVmzY0KPhRn6BZcgODgUSo1ktXHDTpAqrB82nNuQQy6wOEDFzg

 

Ale takie środki przydały by się na obie wojny. Zwłaszcza dla mniej licznych fanów małego wąsa.

 

 

Są gotowce, ale cena robi swoje.

 

 

https://www.evike.com/products/76940/?fbclid=IwAR2qCHJcAtnfpJY4I8xv8Jpwy7lsp-xUf_jvcclrk2y7z9tp6NjoxP-einc

 

 

A że skoro na Śląsku przyszło mi mieszkać. To i do armii samego cesarza przyszło by mi służyć. Austria&Prusy Military Corporation. 

Prosiłbym tylko o wskazówki jak się ubrać :) i jak zrobić ten seksowny szpic na kasku budowlanym :D 

 

 

Link to post
Share on other sites

To poniżej wrzuciłem już do wątku Cortesa dotyczącego stylizacji brytyjskiej, ale myślę że tu też komuś może się przydać, więc przeklejam:

Cytat

Panowie, może odrobinę offtop - kto z Was ma możliwość, to na kablówce (jeśli macie kanał Stopklatka) to leci od jakiegoś czasu (ja oglądam od kilku dni po kawałku) serial "Apokalipsa - pierwsza wojna światowa". Były już 3 odcinki: Strach (Fear), Piekło (Hell) i Gniew (Rage) pokazujące wydarzenia Wielkiej Wojny chronologicznie od samego początku. Całość praktycznie w 99% poskładana z pokolorowanych lub czarno-białych materiałów nakręconych w epoce. Pojawia się pełny przegląd umundurowania, wyposażenia, broni i sytuacji z obu stron frontu. Bardzo ciekawa "lektura".

no i moja wstrępna deklaracja, jeśli chodzi o stylizację:

 

Państwa Centralne:
1. Hajdi - Niemcy,
2. Pazur - Niemcy,
3. Lee - Niemcy,
4. Gregorius - Niemcy
5. Młody - Niemcy
6. Opal - Niemcy

7. Meister - Niemcy/Austro-Węgry

8. Michael - Niemcy/Austro-Węgry

9. XRayPl - Austro-Węgry,

Ententa:
1. Cortes - Wielka Brytania
2. Mareq - Wielka Brytania
3. Sikor - Wielka Brytania
4. Hubert - Wielka Brytania 
5. Bullet - Wielka Brytania

6. Pit  - Wieka Brytania
7. Kolba - Wielka Brytania/Rosja
8. Domino - Wielka Brytania/Rosja
9. Grisza - Rosja
10 RuskiZił - Rosja

11. Wish - Rosja
12. Miapow - Francja

13. Janik - Francja/Wielka Brytania

Link to post
Share on other sites

Świetny materiał. W podsumowaniu celna uwaga dotyczącą strzelb i innej broni szybkostrzelnej. 

Serial Apokalipsa Pierwsza Wojna Światowa również działa na wyobraźnię. 

Postaram się w najbliższym czasie zrobić poradnik dla początkujących prusaków(nie mylić z owadami). Włącznie z wykonaniem pałki okopowej. 

Jeżeli ktoś z Was ma kolejne informacje dotyczące kompletowania innych sylwetek poproszę o założenie osobnych tematów na forum. 

Z "kajzerowskim" pozdrowieniem Pazur 

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to WIELKA WOJNA (I WŚ) - zasady ogólne (dyskusja)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...