Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Brytyjska


Recommended Posts

Po zamieszczeniu zdjęć zrobionej przeze mnie stylizacji brytyjskiego żołnierza z okresu Wielkiej Wojny, dostałem kilka pytań o opis, z czego to wszystko zostało zrobione. Uznałem, że lepiej założyc temat, niż odpisywać każdemu z osobna.

Będziemy tu mogli wymieniac się swoimi doświadczeniami.

Na poczatek o tym, co popełniłem:

1. Kurtka polska, KBW/Jednostki MSW. Kupiona w antykwariacie filmówki w Łodzi. Jest trudno dostępna. Na allegro widziałem w komplecie z bryczesami. Wymaga wymiany guzików i małej poprawki kołnierzyka. Z polskimi guzikami dobra na polskiego żołnierza z 1939r (do tego celu ją kupiłem).

2. Spodnie współczesne, od brytyjskiego munduru wyjściowego (allegro 15-40 zł). Służyły mi juz do stylizacji na partyzanta, powstańca warszawskiego i strzelca podhalańskiego na Tobruku.

3. Owijacze zrobione z wełnianej tkaniny (zrobine na potrzeby strzelca podhalańskiego, ale używane też do stylizacji sowieckiej).

4 . Oporządzenie, hełm - brytyjskie drugowojenne. Trzykomorowe ładownice do enfielda (po 10 zł na allegro).

5. Torba na maskę przeciwgazową - brytyjski Signal Sachel. Ale myślę, że może być jakiś inny chlebak (https://allegro.pl/oferta/oryginalna-torba-po-masce-p-gaz-demobil-7918034738)

6. Buty - takie jak do stylizacji drugowojennej (na zdjęciu brytyjskie robocze ze stalowymi noskami).

IMG_0426.JPG

IMG_0428.JPG

IMG_0429.JPG

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, może odrobinę offtop - kto z Was ma możliwość, to na kablówce (jeśli macie kanał Stopklatka) to leci od jakiegoś czasu (ja oglądam od kilku dni po kawałku) serial "Apokalipsa - pierwsza wojna światowa". Były już 3 odcinki: Strach (Fear), Piekło (Hell) i Gniew (Rage) pokazujące wydarzenia Wielkiej Wojny chronologicznie od samego początku. Całość praktycznie w 99% poskładana z pokolorowanych lub czarno-białych materiałów nakręconych w epoce. Pojawia się pełny przegląd umundurowania, wyposażenia, broni i sytuacji z obu stron frontu. Bardzo ciekawa "lektura".

Edited by pete_asg
Link to post
Share on other sites

W Nestoffie promo na maski p-gaz niemieckie: https://nestof.pl/pl/products/rekonstrukcja-1914-1918/rekonstrukcja-niemiecka-1918/oporzadzenie-ekwipunek-pruski/akcesoria-przeciwgazowe/replika-maski-przeciwgazowej-m17-5433.html

Sikor, serio? Tu jest temat o stylizacji brytyjskiej na I WŚ. Ponadto jaką ochronę oczu zapewni taka replika? Dyskusja w kwestii masek p-gaz. jest w temacie "Wielka Wojna - dyskusja ogólna".

D.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Przedstawiam jak tanimi kosztami uzyskać coś zbliżonego do brytyjskiego service dress'a na potrzeby gier z serii WW1

W kurtce usunięto kołnierz, przeszyto guziki (jeden na górze doszyty) i przerobione górne kieszenie
 
Na razie reszta szpeju od P37, ale będę jeszcze przymierzał się do przerabiania ładownic
 

edit: mam problem z wrzuceniem zdjęcia, dlatego podaje link :(

https://zapodaj.net/da6111a77dcb2.jpg.html

Edited by janik44
Link to post
Share on other sites

Ja myślęże będę robić z piankowej szabli, po prostu plan jet ściąć na odpowiedniej długości i dorobić mocowanie by móc zamocować  jak bagnet :D

Dokładnie z takiego czegoś https://www.olx.pl/oferta/miecz-z-pianki-szabla-CID88-IDlJfBQ.html

No i plus jest taki że pianka jest bezpieczniejsza niż guma i na larpach zawsze ją dopuszczają do gry :D 

Link to post
Share on other sites

I jedno i drugie jest z pianki. natomiast mam jedna wątpliwość. Ta pianka jest pewnie czymś usztywniona i jest bezpieczna w przypadku zadawania "cięć". W walce na bagnety zadaje się pchnięcia. Usztywnienie pianki powino być sprężyste, żeby klinga mogła się wyginać przy pchnięciu, ale też żeby nie była jednorazowa i nie załamywała się trwale.

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.01.2020 o 12:53, Cortes napisał:

Ta pianka jest pewnie czymś usztywniona i jest bezpieczna w przypadku zadawania "cięć". W walce na bagnety zadaje się pchnięcia. Usztywnienie pianki powino być sprężyste, żeby klinga mogła się wyginać przy pchnięciu, ale też żeby nie była jednorazowa i nie załamywała się trwale

Własnie tu pies pogrzebany, bo pchnięcia są czymś co niezbyt jest pozytywnie odbierane nawet przy użyciu piankowych atestowanych broni na larpach...oczywiście końcówki ostrzy nie są w środku usztywniane, ale i tak jak ktoś będzie chciał to pchnie na tyle mocno by denat poczuł rzeczone usztywnienie...a jeśli by nie były wgl usztywnione to pchnięcie takim przy adekwatnej sile może być bardziej odczuwalne bo  kończy się tym że denat obrywa lufą a bagnet nie spełnia zakładanej roli, bo nie dość że lata na wszystkie strony i nie wygląda to użycie w walce zgodnie z przeznaczeniem jest niemożliwe.

można próbować jeszcze z gumy robić, ale akurat w tym przypadku pchnięcie piankowym nawet usztywnionym jest jednak dużo mniej bolesne.

Link to post
Share on other sites

Mam taki pomysł, żeby spróbować zrobić formę klingi, w środek włożyć sprężynę i wypełnić formę silikonem. długa sprężyna nada minimalna sztywność, ale będzie sie uginać przy trafieniu na opór. Tylko spręzyna nie może być za miękka, żeby bagnet nie kiwał się na boki jak chińska silikonowa zabawka :-), bo wróg ucieknie w popłochu, albo umrze ze śmiechu.

Link to post
Share on other sites

Owijacze - super.

Ja swoje owijacze zrobiłem z tkaniny wełnianej kupionej w sklepie. Trafiłem na kolor oliwkowo-khaki. Do tego tasiemki bawełniane z tego samego sklepu. Nie pamietam, ile to kosztowało. Używałem ich najpierw do stylizacji Strzelca Podhalańskiego na Narvik, a potem do stylizacji sowieckiej.

Link to post
Share on other sites

Panowie, 

Dołączę się do wątku - w sprawie broni - może nie (do końca) brytyjskiej ale takie coś "popełniłem" - to US 1917 trench knife. Krótki opis konstrukcji:

- rękojeść wydrukowałem na drukarce 3d (projekt znalazłem w internecie i wydrukowałem).

- znalazłem "rysunek techniczny" "trencha", przeskalowałem (żeby długość całkowita się zgadzała) i wydrukowałem na kartce

- teraz samo "ostrze" - użyłem kawałka sztywniejszej pianki (z opakowania od jakiejś elektroniki). Zacząłem od przycięcia odpowiedniego kawałka pianki na szerokość, potem długość i na koniec wyprofilowanie "ostrza".

- końcówka to jeszcze "zbijak" - też piankowy" z drugiej strony rękojeści.

i gotowe :)

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1lxLjp0B3be-8nveRDQ13Sx51vysfXwpB?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Nóż wygląda super jeśli chodzi o broń białą na thingiverse jest plik z bronią białą z Battlefield 1 który dotyczy I wojny. Jeśli ktoś ma możliwości może druknac sobie wybrany replikę broni białej. Ja sam używam detali wydrukowanych z druku 3D jak granty np 

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1-3Xb4IcJ6SFw2lLkkCAkoU2FdeMGp9A4?fbclid=IwAR1oisRpzoGKXSPUkccfL0Is_kddnU8XdIF_6KLTfxjtl-oPp2njxGhqMCg

Link to post
Share on other sites

Pytanie - czy ktoś zna może wymiary puszki do brytyjskiej maski - Small Box Respirator (SBR) ?

Ja na podstawie kilku zdjęć (mając jako znany wymiar wysokość torby na maskę = 28 cm - ten wymiar znalazłem w opisie eksponatu na https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/30013603 ) przeliczyłem (wyliczyłem) sobie szerokość puszki na 16 cm, wysokość ok. 19 cm i grubość 8cm. Tylko czy te moje "przeliczanki" są zgodne z rzeczywistymi rozmiarami tej puszki...

roads_smallbox.jpg

Edited by pete_asg
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Cortes napisał:

Piotrze, torba zrobiona przez Bulleta wyglada prawie jak oryginalna, róznica kilku cm to chyba żaden problem. 

Ja mam zamiar taką zrobić. Torbę już kupiłem na allegro.

Robert - wysokość oryginalnej torby na maskę została przeze mnie użyta do ustalenia wielkości innej rzeczy ze zdjęcia - puszki. Mierząc na zdjęciu wysokość torby (a potem puszki) i porównując ją z wymiarem oryginału (i stosując proporcje  wysokość_torby / wysokość puszki = 28 cm / x          x-to wysokość puszki) spróbowałem ustalić wymiary puszki ze zdjęcia...

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego, że ktoś będzie miał torbę takiej czy innej wielkości - sam zakupiłem taką z allegro (i ma ona trochę inne wymiary niż oryginalna)

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Brytyjska
  • Domin007 pinned, unpinned and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...