Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Brytyjska


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
W dniu 7.03.2020 o 21:51, Cortes napisał:

Wreszcie ukończyłem bagnet do SMLE.

Materiał:

Pianka z opakowania monitora, srebrna taśma, sprężysty, cienki drut, ceownik aluminiowy, kawałek płytki plastikowej, poxilina, farby.

Klinge wyciąłem z pianki. W środek wsunąłem drut, zapewniający powrót do poprzedniego kształtu po wygieciu klingi. Drut kończy się ok. 5 cm przed końcem klingi. Owinąłem wszystko srebrną taśmą. Gniazdo do wsuniecia uchwytu noska łoża wykonałem z ceownika aluminiowego. Jelec - z kawałka plastikowej płytki. samą rękojeść z poxiliny. Jelec i rękojeść pomalowałem farbkami modelarskimi.

Bagnet łatwo ugina się nawet o 90 stopni i powraca do poprzedniego kształtu. Sztych jest miekki.

Bez problemu można go założyć na nosek łoża SMLE.

https://photos.app.goo.gl/JF1V43hCWchzNMCj8

Cortes, mógł byś mi zwymiarować dokładnie  bagnet?
Grubość, szerokość, długość ostrza, jelca i rączki.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Jest ! W  weekend przetestuję w porównaniu z Kar 98 SW.  Wygląda ładnie, drewno przyjemnie ciężkie lakier satynowy, nawet kolba oddzielona od łoża jak w oryginale  mocowana śrubą wewnątrz do komory nabojowej.  Magazynki słusznej wagi jakby były prawdziwe od ostrej. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Popatrzcie, co znalazlem. Trzeba tylko doszyć zewnętrzne kieszenie, przyszyć zewnętrzne guziki i na 1WW może być jako brytyjska. Z jednej dodatkowej kurtki pewnie można zrobić ze cztery komplety kieszeni. W porównaniu z brytyjską kurtką wyjściową odpada kłopotliwe przerabianie kołnierza. Problemem jest rozmiarówka armii rumuńskiej - trzeba zapytać sprzedającego, żeby podał zmierzone wymiary.

https://allegro.pl/oferta/kurtka-wojskowa-vintage-welniana-retro-militarna-13396473289

Edited by Cortes
uzupełnienie
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Brytyjska
  • Domin007 pinned, unpinned and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...