Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Którą SPECNE wybrać i dlaczego


Recommended Posts

Witam. Przepraszam jeśli post umieściłem w nieodpowiednim miejscu ale jestem nowym członkiem Forum i jeszcze może nie do końca wiem jak się w nim poruszać.W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.  Mam zamiar dokonać zakupu repliki w zakresie replik budżetowych.  Wybór mój pada na dwa modele Specny. Jeden to Specna Arms  RRA-SA-E01 i pokrewne drugi zaś to Specna Arms SA-B01 i jemu pokrewne. Czy mogę prosić o poradę który model wybrać i dlaczego oraz o przedstawienie łopatologiczne różnic między tymi modelami. Wiem że jeden to nowość drugi zaś to starszy model. Ale czy ze strony użytkowników a domniemam że tutaj tak owi są różnice są jakieś kolosalne. "Starsze" modele aktualnie w sklepach mają niższe ceny niż te nowinki. Warto dokładać te pieniądze do nowinek. A może warto zainteresować się czymś innym w podobnym budżecie. Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witaj

Mam sa e06. Ogólnie o replice: Spasowanie body fajne, sztywno że hej. kolba lata ale to ujdzie, najgorzej to magi - latają jak jajka bez gaci. Fakt podają, ale u mnie tylko bardzo dobre kulki (guardery). na kulkach od specny  - tych core , nie działa semi, podobnie Rockets platinum - tną się na semi. Na auto strzela wszystkimi. Strzelam na lip 11, ale trzy listkowa (ledwo wchodzi), nie można kolby dosunąć do końca. Przyrządy celownicze to taki plastik ( dla mnie kicha), ale kto tego używa. Replika strzela celnie do 45 - 50 metrów max, potem zasięg jeszcze kila metrów jest ale ciężko coś trafić. Swoją kupiłem za 650 i więcej chyba nie warto dawać. Brat kupił specne sa b01 saec - i dla mnie to to samo. Chociaż w tej sa b01 magi kiepsko podają. Jak masz pytania to pisz. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Odkopuję temat, aby nie zakładać nowego..

 

Dawno mnie na forum nie było, bo dawno już sam nie biegam po lasach.. Ale nadszedł czas, aby nowe pokolenie wprowadzać w to hobby :)

Niestety wypadłem z rynku i nie jestem na czasie, stąd mam kilka pytań, na które nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.

Po licznych analizach forum, opinii i cen jeśli chodzi o samą replikę wybór padł na Specna Arms SA-E03. Nie ma ona jednak w zestawie ładowarki i baterii..

Po obejrzeniu prezentacji tej serii replik SA na kanale Gunfire (www.youtube.com/watch?v=98Dptbk-XXw) widzę, że ma ona na MOSFECie T-connector, a za nim podłączają przejściówkę z T-connectora na Tamiyę. I tu mam problem.. Czy ta przejściówka jest w zestawie z repliką? Jaką baterię mam kupić do tej repliki?

W grę wchodzi LiPo.. pytanie: jaki kształt do tej eMki i jaka końcówka? 7.4V, czy 11.1V (dla tej repliki)? Warunek: kolba musi się dać zsunąć na maksa (dla młodego)

Ładowarkę wstępnie wybrałem taką: https://gunfire.com/pl/products/mikroprocesorowa-ladowarka-wave-tm-charger-1152208263.html

 

Pytanie poboczne:

Kurzy mi się jeszcze na szafie pudło z AKS-74U od Boyia (RK-01). Batki od niego już dawno padły. Chciałbym go zreanimować. Skoro i tak muszę kupić dobrą ładowarkę i baterię do Specny, to planuję też kupić baterię do AKSU. Najchętniej wrzuciłbym też LiPo, ale to pewnie wiązałoby się z przeróbką starego DBoya na MOSFET.. pytanie czy gra warta świeczki? Czy lepiej po prostu kupić nowy pakiet NiMH..?

Po tylu latach na uboczu, to już zupełnie nowy rynek.. Jedne marki zniknęły, nowe marki się pojawiły, jak powoli odchodziłem od asg, MOSFETy i LiPo dopiero zaczynały się pojawiać..

Dzięki!

 

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka to kopia Imax B6. Jest dostępnych wiele klonów / kopi w mniejszych pieniądzach. Poszukaj na Allegro "Imax B6", "Redox Alpha", "Redox Beta".
Specna z serii Edge ma mosfet z końcówką Dean (T-connect), więc nie ma co się cofać do Tamiyi. Ale jak bardzo chcesz to przelotka jest dołączana.
Ja w eMce używam baterii Turnigy 11,1 1200 mAh, mieści się cała w buffer tube. 

Co do RK-01 to jak się długo kurzył na szafie to warto oddać na jakiś mały przegląd. A żeby używać lipo nie trzeba koniecznie mosfetu. Jak masz lutownicę to za kilka złotych można zmienić wtyki na Dean (T-Connect).

 

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Huba_lbn napisał:

Ta ładowarka to kopia Imax B6. Jest dostępnych wiele klonów / kopi w mniejszych pieniądzach. Poszukaj na Allegro "Imax B6", "Redox Alpha", "Redox Beta".

Faktycznie tańsze. Dzięki za wskazówkę.

Cytat

Ja w eMce używam baterii Turnigy 11,1 1200 mAh, mieści się cała w buffer tube.

Ale czy też w Egde? Bo w niej MOSFET siedzi właśnie w buffer tube i nie przy każdej baterii jest możliwość całkowitego zsunięcia kolby. A to dla mnie warunek bezwzględny, bo z repliki będzie korzystał mój "młody".

Cytat

Co do RK-01 to jak się długo kurzył na szafie to warto oddać na jakiś mały przegląd. A żeby używać lipo nie trzeba koniecznie mosfetu. Jak masz lutownicę to za kilka złotych można zmienić wtyki na Dean (T-Connect).

Już jakiś czas temu o tym myślałem, ale jedyny serwis jaki kojarzyłem w okolicach Trójmiasta zamknęli po zmianie lokalizacji (Magnum Arena). Muszę poszukać, czy na forum jest jakiś dział z takimi przydatnymi adresami. Ponownie.. DZIĘKI za cenną sugestię.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, biper911 napisał:

Ale czy też w Egde? Bo w niej MOSFET siedzi właśnie w buffer tube i nie przy każdej baterii jest możliwość całkowitego zsunięcia kolby. A to dla mnie warunek bezwzględny, bo z repliki będzie korzystał mój "młody".

Też korzystam z Turningy 1200 11,1. Specjalnie dla Ciebie upewniłem się, że to nie jest możliwe :) Nie ma gdzie upchnąć mosfetu przy tej baterii w rurze, szczególnie, że kable są twarde i słabo się wyginają. Może na siłę dałoby się go upchnąć w boczną komorę, ale wtedy strach o kable. Zawsze możesz pomyśleć o mniejszej baterii.

VF95ZWd.jpg

 

Co do latającej kolby i magazynków o których bała mowa wyżej to polecam podkleić dwa kawałki miękkiego rzepu w komorze tam gdzie wchodzi magazynek i kawałek na rurze pod kolbą (na taśmę dwustronną).

Link to post
Share on other sites

Możliwość regulacji zawsze lepiej mieć, bo i "staremu" pewnie czasem zechce się popykać :)

A czy taki dwupalczak wlezie do kolby od Egde'a i da możliwość pełnej regulacji?

https://azteko.pl/redox-akumulator-redox-lipo-1200-mah-11-1v-20c-p-5068.html

 

Kurcze.. Mogliby w sklepach z replikami od razu podawać jakie baterie do danego typu repliki pasują. Nigdy wcześniej nie miałem eMki, więc ciężko na podstawie samych zdjęć dopasować.. :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...