Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Niemiecka (pruska)


Recommended Posts

Witam. 

Jak się tanio przerobić na pruskiego strzelca. Jest to jedynie temat wstępny gdzie z braku doświadczenia mogą znajdować się błędy ale liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych. 

Pikielhauba. 40 zł zabawkowa replika. 350-550 zł wersja skórzana. Obie dostępne na sklepach internetowych. 

Bluza mundurowa. 65 zł kosztuje bluza szwedzka u xmagnusa. Teraz są dostępne wersje bez górnych kieszeni. 

Spodnie. Ja mam spodnie duńskie steingrau koszt 65 zł. Pasują również wełniane spodnie niemieckie. Można też polować na szare w taniej odzieży. 

Buty. Saperki od 150 zł. Trzewiki narciarskie szwedzkie kosztowały kiedyś około 60 zł. Do nich potrzebne by były owijacze. Czyli kolejna wizyta w tanim Armanim i polowanie na szary koc lub płaszcz. 

Oporzadzenie skórzane. Do 60 zł. Na allesklepie są dostępne zarówno Ładownice jugosłowiańskie jak i podwójne ładownice do mausera. Te drugie po 50 zł. 

Pas. Niemiecki lub zwykły skórzany. Cena 50-100 zł. 

Saperka. 50-100 zł na targach staroci. 

Całość to około 500 zł. Dodajmy 250 replika i magazynki do niej za max 200 zł. Zostaje nam jeszcze 40 zł na zrobienie pałki okopowej o której za chwilę powiem i mieścimy się w tysiącu. 

Osoby posiadające stylizację niemiecką na 2 wojnę światową są praktycznie gotowe do gry. Nie licząc bluzy i hełmu. 

Zdjęcia przedstawiają części potrzebne do wykonania w 10 minut pałki okopowej. 

Lista komponentów:

Taśma dwustronna 5 zł

Izolacja 3 zł

Rurka hydrauliczna fi 20. 13 zł za 2,5 lub 3 mb . 

Osłona rury z gąbki zł 2,5zł za wąską dł 2,5 mb. 

Okleina drewnopodobna- cena max 20 zł

Całość wystarczy nam na zrobienie kilku egzemplarzy broni larpowej. 

Wykonanie. Rurkę oklejamy taśmą dwustronną. Możemy zacząć przeklinać po nosem. Nacinamy osłonę rury po długości i instalujemy ją na rurce na całej jej długości dając 5 cm naddatku na sztych. Oklejamy taśmą dwustronną element pozostawiając 12 cm na uchwyt. Zaczynamy głośniej przeklinać, taśma klei się do dłoni. Naklejamy kolejne 2 warstwy gąbki. Całość owijamy taśmą izolacyjną nadając odpowiedni kształt całości. Teraz najgorsza cześć, uzbrojeni po zęby w cierpliwość owijamy całość w okleinę drewnopodobną. Testy wykazały, że należy to zrobić conajmniej  2 razy. Uchroni to powłokę przed nadmiernym uszkodzeniem w trakcie walki. 

Tym sposobem mamy wytrzymałą, bardzo bezpieczną, tanią i brzydką broń okopową. 

Poproś bliską osobę by przyłorzyła Ci pałką ze te nerwy i bluźnierstwa jakimi raczyłeś świat. Boli? 

P. S. Ceny są orientacyjne i mogą się różnić od aktualnych w Waszej okolicy. 

Przepraszam za błędy jakie prawdopodobnie popełniłem. 

Pazur

 

IMG_20191115_193806.jpg

IMG_20191115_192035.jpg

Edited by Pazur88
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Wielka Wojna - Stylizacja Niemiecka (pruska)
  • 2 months later...

Czołem. 

Nie mogłem wstawić zdjęcia normalnym trybem dlatego mamy co mamy. Mam nadzieję, że link działa. 

Pokrowiec na pikielhaube. Wykonany z worka lnianego. Numer malowany zieloną farbą akrylową. 

Chłopaki-prusaki co myślicie o tym żeby ten numer reprezentował nasze barwy na pierwszej i kolejnych rozgrywkach? 

 

https://pin.it/32cod4x7nitvmz

Źródło:

https://pin.it/5g56gy3o5qw4mw

 

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy okres wojny preferowane są pikielhauby i feldmycki. 

Rogacze radziłbym zostawić. 

Postaram się wrzucić niedługo przepis na czapkę za 10 zł.  Puki co mam materiały. 

Nie ma żadnych przymusów. Każdy ma własne wyczucie estetyki epoki. 

Sylwetka weterana  z 69 zrobiła na mnie wrażenie. Za 30-40 lat właśnie tak bym widział swój udział w Ash. Poza tym chciałem uniknąć "Big Red One". 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.11.2019 o 22:24, Pazur88 napisał:

Teraz najgorsza cześć, uzbrojeni po zęby w cierpliwość owijamy całość w okleinę drewnopodobną. Testy wykazały, że należy to zrobić conajmniej  2 razy. Uchroni to powłokę przed nadmiernym uszkodzeniem w trakcie walki. 

A jakby przed warstwą okleiny, nakleić warstwę power tape? 

Edited by Mekar
Link to post
Share on other sites

Dobrze Panowie - dyskusję o bagnetach, pałaszach, rapierach i morgensternach z otuliny, taśmy itp, proszę prowadzić w temacie "Wielka Wojna - dyskusja ogólna". Kwestia jest na tyle uniwersalna, że skorzystają z niej wszyscy. Postów nie przeniosę, ale uprzedzam na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Na forum Brytyjczyków został wrzucony DIY maski gazowej, to wrzucam od tego samego autora niemiecką maskę:

Uważam, że można taką samą metodą osiągnąć lepszy efekt.

Plusy tej maski są następujące:

-można używać spokojnie z okularami

-tania

-szkiełka są wykonane z plastiku "foliowego", czyli zgodnie z założeniami, które były opisywane na głównym forum WWI

-lekka, co może być kluczowe przy wygodnym noszeniu z okularami i ew. maską siatkową "stalkerem"

Minusem jest to, że wygląd tej maski zależy od materiałów jakie się złapie w rękę i umiejętności modelarskich- to jest akurat sprawa osobista, co widać na tym filmie. 

Wydaje mi się, że użycie farby w spraju, bardziej upodobniłoby ten materiał do skóry. Jak zrobię to wrzucę.

Link to post
Share on other sites

Moja stylizacja na I Wojnę Światową 

Jedyne co dokupiłem ponadto co już miałem to:

- Owijacze - 100zł, ale wziąłem droższą wersję, na spokojnie da radę kupić taniej, nawet o połowę. Także jak ktoś ma saperki, to owijacze może sobie darować. 

- Pasek do chlebaka - 35zł, te I-wojenne były nieco dłuższe od II - Wojennych, dzięki czemu nadają się jako szelki do "plecaka", gdzie te z IIWŚ są za krótkie.

- Pokrowiec na hełm - 60zł - niestety nie mam takich zdolności by samemu uszyć. 

- Worki lniane na chleb, z których uszyłem te torby na granaty. Ogólnie nie ma co do tych toreb określonych wymiarów. Żołnierze sami je robili z tego co było pod ręką więc ich rozmiary były najróżniejsze - 15zł, ale pewnie da radę taniej je kupić. 

DSFFDS.PNG

PrzechwytywanieDDD.PNG

Link to post
Share on other sites

Wygląda to świetnie. Szczególnie z płaszczem.

Pagony były już oryginalnie z czerwoną lamówką?

Płachta namiotowa od nestofa czy może to jakiś zamiennik? Szukałem brezentu w tym kolorze ale nic zadowalającego nie znalazłem.

Worki na granaty też dobrze wyglądają, można tam z swobodnie zmieścić bagietkę, kawał sera i wino. Ale to nieco odleglejszy projekt. 

Dziękuję za dobre zdjęcia propagandowe. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki :) 

Nie, pagony wyjąłem z innego munduru. Ale jak masz zwykłe białe to na spokojnie można markerem przemalować i będzie dobrze wyglądać. Kiedyś tak w grupie robiliśmy z jasno-zielonym kolorem grenadierów pancernych. 

Płachta, to jest polska lub radziecka pałatka powojenna. Za 20zł kiedyś na targu kupiłem. Na allegro są, ale zazwyczaj kilka razy drożej. Najlepiej na jakiś bazar staroci się przejść albo szukać okazji. 

31 minut temu, Pazur88 napisał:

Worki na granaty też dobrze wyglądają, można tam z swobodnie zmieścić bagietkę, kawał sera i wino. Ale to nieco odleglejszy projekt. 

Tak, na nieco dłuższy pobyt we Francji :) 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2020 o 10:52, Pazur88 napisał:

Chłopaki-prusaki co myślicie o tym żeby ten numer reprezentował nasze barwy na pierwszej i kolejnych rozgrywkach? 

Chciałem przywrócić ten temat, bo mnie nurtuje, Fajnie byłoby rzeczywiście mieć jeden numer i "odwzorować" jakiś pułk.

W dniu 27.01.2020 o 20:42, Pazur88 napisał:

Poza tym chciałem uniknąć "Big Red One". 

Ogólnie to początkowo korzystano z czerwonych cyfr, potem je zastąpiono zielonym. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, natomiast tak przeczytałem. Więc jeśli się nie mylę to można skorzystać z dowolnego numeru. Nie mam żadnych kontrkandydatów do "69". Jednak pomysł "unifikacji" mi się bardzo podoba i postaram się jak mogę, żeby mieć wybrany numer na czole. Chyba dam rade zrobić pickelhaubę z papier mâché 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Pazur88 napisał:

A jak z wymiarami owijaczy? 

Nie wiem jak było w rzeczywistości, ale zakładam, że wymiary się różniły od siebie w zależności od miejsca produkcji, a może nawet i czasu kiedy zostały zrobione. 

Tak czy owak moje repliki mają wymiary około 10cm x 275cm

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.02.2020 o 21:26, Mekar napisał:

Ogólnie to początkowo korzystano z czerwonych cyfr, potem je zastąpiono zielonym. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, natomiast tak przeczytałem. 

Czerwony kolor cyfr był wykorzystywany przed wojną. W 1914 zmieniono na go ciemnozielony, a w 1915 w ogóle porzucono ten pomysł. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Wielka Wojna - Stylizacja Niemiecka (pruska)
  • Domin007 pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...