Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, nie znalazłem tematu a zainteresowała mnie ta replika. Wiadomo, że jest to klon g36 WE ale na forum nie widze żadnych informacji na jej temat. Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników jak ich karabinki się trzymają po większym przebiegu, jak ze szczelnością magów. Czy jest kompatybilność z częściami od aeg takimi jak front (foregrip), górna szyna/optyka dedykowana do g36 aeg.

Z góry dzięki za opdowiedź, pozdro.

Link to post
Share on other sites

https://wmasg.com/pl/forum/topic/70769-we-g36-gbb/

 

do mojej giety od WE luneta od ufc bodajrze pasowala przy lekkim dopilowaniu. Front mam od aresa pasuje bez problemu. Moja to WE więc może byc inna jakość cześci ale ma prawie 10 lat i może mieć 40k przebiegu głowy nie dam i strzela dalej bez problemów. Uszczelki w magach smaruje raz na sezon smarem silikonowym.

Link to post
Share on other sites

mam replikę WE więc to co wiem z army to z internetu jest, army magi ważą więcej i to dużo army to nawet 700g a moje WE mają około 420g. A co do szczelności nie wiem WE trzyma elegancko. I gdzieś czytałem że da się przerobić ARMY (wymienić dyszę oraz magwell na WE) tak że działa z magazynkami od WE ale w drugą strone już nie. Dlaczego nie wiem

 

22:45 waga magazynka.

 

Link to post
Share on other sites

No tak, widziałem te filmiki. Niestety prawde czas pokazuje, dlatego potrzebuję też opinii graczy, którzy mieli/mają Army i są w stanie napisać o ich bolączkach. Miałem kiedyś m4 kjw gbb i tam np upper lubi pękać przy zawiasie/pinie z przodu po ok roku intensywnych strzelań, poza tym to rewelacyjna replika. Podobnych informacji szukam o replice z tematu. O WE g36 słyszałem raczej pozytywne opinie ale Army to niestety nie WE. Repliki są jednak z 2 różnych stajni i są między nimi różnice nie tylko w budowie. Chciałem wiedzieć czy Army umie przełożyć zalety g36 WE na swoje produkty a w sieci nie ma za wiele informacji. Stąd pytanie o szczelność i ewentualne problemy po jakimś przebiegu. Oglądałem filmy gdzie na wstęp pewien jegomość wymienił gumkę hu (pasuje bodaj w standardzie vsr lub gbb marui), pokazał testy przed i po wymianie, wyszło, że strzela lepiej, celniej ale to była nadal replika z małym przebiegiem i może trafiła mu się poprostu jakaś wyjątkowo dobra sztuka. Nastawiam się, że nie ma się co spodziewać cudów po tej replice bo jest z takiego pułapu cenowego jak średniej jakości pistolety gbb i zbudowana jest z takich a nie innych materiałów, ale zawsze mogę się mylić. Może da się z tego coś wykrzesać i nie rozleci się po kilku miesiącach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na necie znalazłem film, po wymianie gumki hu przyzwoicie (+50m) i celnie army strzelało na 0,30. Wydaje mi się, że musiałbyś protestować od 0.28 do 0.32g. Poza tym gaziaki są kapryśne i w wypadku army rozstrzał w celności i zasięgu może być spory. Pomijając to co napisałem dobrze by było żeby wypowiedział się ktoś kto ma te zabawkę już przynajmniej rok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem r36 z rynku wtórnego , po wstępnych oględzinach i wystrzeleniu kilku kulek mogę stwierdzić, że replika ma potencjał. Oczywiście na necie wyszukałem o jej problemach i wszystkie bolączki się potwierdziły. Luzy na selektorze ognia (pracuje on dość niedokładnie), luzy na "barrel nut" a przez to lufa troszkę chwiejna, potencjalnie gumka hu do wymiany, pokrętło hu mogłoby ciężej się regulować tak, żeby podczas strzelania hu się nie rozregulował samoistnie ( nie zaobserwowałem żeby tak się działo ale pracuje ono dość lekko). Rączka przeładowania z plastiku może szybko się złamać. Replika ma luzy ale naprawdę niewielkie. No i ostatecznie plastik obudowy maga jest dość kruchy, lepiej ich nie łáczyć i unikać upuszczania na ziemię.

Co do samego strzelania replika kopie przyjemnie a sama akcja zamka jest szybka, tu nie mam zastrzeżeń. Nie ma problemu z podawaniem kulek.

Oczywiście problemy da się rozwiązać, a przynajmniej większość z nich. Dokręcenie w rękach barrel nut'a ustabilizowało lufę . Troszkę teflonowej taśmy i pokrętło hu powinno się ustabilizować- przy okazji wymiany gumki się z tym pobawię. Selektor wydaje mi się, że będzie potrzebował troszkę więcej uwagi ale myślę, że jest to do zrobienia. Co do luzów są mniejsze niż w M4 kjw gbb (tylko z tym karabinkiem gazowym mam porównanie), nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Dziś przyszły front do g36 i lufa zewnętrzna firmy JG. Części frontu od AEG pasują i w sumie mogą być konwersją do Army. Lufa nakręcona zamiast tłumika siedzi idealnie. Daje to sporo możliwości tuningu. Zostaje jeszcze kwestia górnej szyny. Tu też liczę, że JG podejdzie. Możliwe, że dopiero z pomocą pilnika, ale to obadam za jakiś czas.

IMG_20200228_230019610.jpg

Link to post
Share on other sites

Idąc dalej, mimo, że lufa zewnętrzna JG była maksymalnie dokręcona (mocowanie lufy standardowej też), bardzo się gibała podczas strzelania, wstawiłem gumowy stabilizator i teraz siedzi stabilnie (obejma na lufie opiera się o wewnętrzne ścianki chwytu). Dodatkowo dałem taśmę teflonową na gwint mocowania lufy army do korpusu.

Co do tuningu: miałem jakąś tanią lufę wewnętrzną (bodaj big dragona) dedykowaną do jakiejś snajperki , która używa gumek vsr. Dorobiłem nacięcia na komorę army i wstawiłem 2x dłuższą od stockowej wewnętrzną lufę. Mimo, że stockowa gumka słabo kręci (sama wymiana dystansera dociskowego już powinna zwiększyć hop bo jest zbyt miękki) to zasięg  kulek od 0,28g do 0,33g sięga ponad 60m. Celność wyraźnie się poprawiła. Lepsza gumka powinna dodać sporo zasięgu. Pokrętło regulacji hu ustabilizowałem podczas składania wszystkiego do kupy. Jak naradzie jestem zadowolony z efektów. Na tę chwilę koszt używanej repliki i kilku części to ok 450-480zl czyli nadal mniej niż sama replika WE. Pomijając zapasowe magi docelowy koszt gotowej DMR'ki zmieści się w 600zł z zasięgiem skutecznym 80m + . Dla pewności zrobię konkretne pomiary zasięgu po wymianie ogumienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...