Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czesc, 

Zrobilem juz lekki tunning broni i mysle nad bore up do swojej emki. Oczywiscie szukam najbardziej korzystnego cenowo jak i jakościowo.
Prosil bym o jakies podpowiedzi czego szukac? A druga sprawa to jaka dlugosc lufy do danego bore up.

 

Link to post
Share on other sites

modify SILNIK DŁUGI HIGH TORQUE MPI 22T
kable niskooporowe + UKŁAD MOSFET PERUN
zebatki stockowe
cylinder typ 2 stock, dysza stock, do tego wrzucone i uszczelniona glowica cylindra i sorbo
komora retro gumka ml super macaron z dystansem omega i lufa precka 6,03 modify 363, sprezyna 120 shs

fps pluje 330-340 na 0,3 to jakies 400-420 fps na 0,2  zasieg ok 60m. (W moim rejonie max 450 fps na szturmie a dokladnie 1,88J)

i jesli zasieg masz skuteczny na taka odleglos to bym chcial cos takiego wlasnie w szturmie, miec te 75 m celnego strzalu w warunkach idealnych

i jesli nie BU to co jeszcze moge zmienic zeby jednak wydluzyc ten zasieg



 

Edited by reg
Link to post
Share on other sites

Co ja bym zrobił żeby poprawić osiągi, to w pierwszej kolejności szczelność. Specna ma słabe dysze w stocku. W wersji Core dysza nawet nie ma oringa, czysty plastik. Później zmieniłbym sprężynę na coś lepszego, shs szału nie robi. Modify, ultimate polecę na pewno. Lufę można wrzucić dłuższą trochę. Ja osiągnąłem taki wynik na lufie 455mm i sprężynie m130 modify. Do tego pare innych gratów. Ale śmieszna sprawa bo miałem kiedyś specne, zmieniłem dysze, sprężynę na m135 ultimate, gumka zielona g&g, lipo 11v i waliła na 70-75 metrów.

Link to post
Share on other sites

Ojej... 70m skutecznego na 400 fps mozna uzyskac z odpowiednio ciężkimi kulkami +0.36 i dobrze poskladanym flatem/rhopem.

Dlugosc lufy nie ma znaczenia w kwestii zasiegu,czy to 300, 363, czy 400... bardziej jakosc wykonania powinna ludzi interesować, aby byla powtarzalność na tych +70m

Poza tym, dla mnie szturm, to ma byc szturm, ogien i lzy, a nie stanie na skraju swojego zasięgu za oslona i strzelanie :P

Ale to tylko moja teoria, ktora potwierdzilem na mojej customowej m4 :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie jestem zwolennikiem małych fps i ciężkich kulek. Zanim kulka przy 400 fps z wagą + 0.36 doleci do mnie na odległości 70 metrów to ja bym zdążył wrócić na respa, doładować się, zjeść bułe i wrócić na swoje miejsce... To słaba opcja bo w momencie kiedy ktoś słyszy strzały od Ciebie to chowa się za drzewo i tyle. Co tydzień strzelam się w około 40-80 osób w lesie. Wolałbym mieć mniejszy zasięg na lżejszych kulkach i podejść. To o czym ty mówisz to lepsza opcja pod coś typu DMR. 

Link to post
Share on other sites

Dla limitu 450 fps (na 0,2g) czyli około 1,88 J optymalne są kulki o wadzę około 0,30g. Ja osobiście używam 0,32g.

Przy 1,88 J: kulka 0,32g leci ~355 fps, 102 m/s, a kulka 0,25g ~402 fps, 122 m/s.

Czyli kulka 0,32 70m przeleci w 0,69 sekundy, a kulka 0,25 w 0,57 sekundy. 

Oczywiście jest to duże uproszczenie, bo kulka zwalnia w locie, cięższa zwalnia wolniej itp. itd. Ale różnica 0,12 sekundy jest ciężko zauważalna. Wybieram dalszy i stabilniejszy lot ponad mniejszą ilość czasu dla przeciwnika na unik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...