Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Modify - Ceramiczne łożyska kulkowe


Recommended Posts

Cześć, 

Ostatnio natrafilem na filmik, gdzie porownywane byly lozyska modify ze standardowymi, efekt był taki, ze zebatka na lozysku modify krecila sie perfekcyjnie, jakby bez zadnych oporow.

Spotkal sie ktos z was z tymi lozyskami ? Bardzo zmienia sie kultura pracy ? I jak z wytrzymałością ?

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Mam w dwóch replikach. W jednym buildzie byłem zaskoczony rofem, bo przy sp120, zębach16:1 i silniku ~17tpa na 11.1 dało mi rof 30.

W drugim hula na sp140 i Siegetakami. Kultura pracy taka, że nie zwróciłem uwagi na dziwne lub irytujące dźwięki, więc chyba ok :D 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

U mnie jak i u znajomego te łożyska się posypały. Na zagranicznych forach i grupach także się na nie skarżą i w sumie nikt ich nie używa. Gdzieś na polskiej grupie fb także czytałem, że się komuś zepsuł.

Faktycznie kręcą się z mniejszymi oporami od np kulek Specny, ale na łożyskach Retro, E&L, KWA czy CA jest tak samo lub niezauważalnie gorzej. 

Rof 30 to najpewniej shortstroke i wydajne lipo. Przy tak słabej sprężynie i dużym rofie występuje problem z PME na konwencjonalnym zestawie więc shortstroke i mocniejszy spring jest koniecznością.

Na silniku IFRIT 25k, lipo 11,1V Zippy 2200mAh, zebatkach 18:1, 3 zębnym shortstroke, łożyskach 8mm RA sprężynie S130+ uzyskałem 25k/s i 1,8J. Teoretycznie na 16:1 rof wzrósłby do tych 28-30k/s.

Łożyska ceramiczne Modify maja fajne, wytrzymałe i idealnie kuliste kulki, ale obudowa łożyska jest lipna. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na sp140 latają z siegetekami 20.81, silnikiem Tienly 22tpa i Lipo 11.1 3000mAh 25-50C.
Obecnie przebieg single only podchodzi mi pod 5k i narazie nic się nie dzieje.
Robiłem eksperymenty z tłokiem, przy okazji wrzuciłem mocniejsze modify 150+, poszła gruba zacinka. W tłoku retro pom ujebało plastik. Łożyska całe.

W secie z sp120 podobny przebieg, mix single-auto. Łożyska dalej żyją. Silnik też Tienly. Lipo te same parametry, tylko mniejsze 1200 albo 1300mAh.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...