Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Organizacjia strelanki airsoft


Recommended Posts

Witam

Z góry przepraszam za nieodpowiedni temat ale nie miałem możliwości wybrania innego nie wiem dla czego 

Mam prawie 18 lat chce zorganizować strzelanke ASG. 

Mam wiele niepewności dotyczących organizowania tej imprezy. Będą w niej brały udział osoby pełnoletnie ale również nie pełnoletnie. Wiem że osoby nie pełnoletnie musiały by posiadać specjalne oświadczenie aby brać udział w grze. Wiem że należy powiadomić policję o całej imprezie, mieć najlepiej pisemną zgodę od właściciela terenu na którym odbędzie się gra. 

I teraz zaczynają się schody. 

Czy ja jako nie pełnoletni mogę wszystko sam załatwić czy nie, a jeśli nie to jakie sprawy musi załatwić pełnoletni. Dodam że będzie to organizowana strzelanka szkolna, czyli dyrektor będzie o wszystkim powiadomiony. 

Jeśli ktoś coś podobnego organizował proszę o pomoc z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Organizowanie strzelanek jak są same osoby pełnoletnie jest proste, każdy wchodzi na własną odpowiedzialność, jako grupa znajomych, nie ma tak naprawdę organizatora. Pozwolenie od właściciela terenu albo jest albo go nie ma i to też nie jest problem bo najwyżej przyjedzie policja i każe opuścić teren jeżeli jest prywatny.

18 godzin temu, Trust1212 napisał:

Wiem że osoby nie pełnoletnie musiały by posiadać specjalne oświadczenie aby brać udział w grze

Takie oświadczenie tak naprawdę dużo nie da, może być to jakiś tam dowód w sprawie, którą wytoczyli by opiekunowie poszkodowanej osoby, ale to jest już duże gdybanie. Trzeba by spotkać się z prawnikiem.

Jeżeli będą tam osoby niepełnoletnie to już zaczynają się duże schody. Wszystko jest dobrze dopóki nikomu nic się nie stanie. Jak się komuś coś stanie to odpowiada organizator, nie mam pojęcia jakby to wyglądało jakby organizatorem była osoba niepełnoletnia, pewnie odpowiadali by opiekunowie organizatora, więc przydałoby się jakieś ubezpieczenie tej imprezy.Osobie niepełnoletniej raczej nie uda się uzyskać takiego ubezpieczenia. Podobnie ze zgodą od właściciela terenu, nikt raczej zgody osobie niepełnoletniej nie da.

Potrzebujesz pełnoletniego partnera który będzie reprezentował imprezę w kwestiach prawnych. Najlepiej takiego, który zajmuje się organizowaniem podobnych imprez.

18 godzin temu, Trust1212 napisał:

Dodam że będzie to organizowana strzelanka szkolna, czyli dyrektor będzie o wszystkim powiadomiony

To strzelanka będzie się odbywała na terenie szkoły? Jeżeli nie to co dyrekcja ma do tego? Jeżeli tak, to niech dyrekcja będzie organizatorem.

Link to post
Share on other sites

Nie strelanka nie będzie organizowana na terenie szkoły. A co do dyrekcji ona ma gdzieś takie imprezy i nie ma zamiaru tego organizować jeśli uczniowie nie organizują. Mam z internetu następujące oświadczenie dla osób niepełnoletnich czy w przypadku podpisania tej zgody przez rodziców automatycznie nie ponosze żadnych konsekwencji jeśli coś się komuś stanie? :

My, niżej podpisani ................................................................................ (imiona i nazwisko rodziców/opiekunów), jako rodzice/opiekunowie ........................................................... (imię i nazwisko gracza) urodzonego w dniu .............................................. roku, wyrażamy niniejszym zgodę, by nasz/a córka/syn (podopieczna/podopieczny) brał/a udział w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocześnie oświadczamy, iż jest nam wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 mm i masie do 0,33 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do 100 m, także seriami. Jest nam także wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie w różnym wieku. Oświadczamy dodatkowo, że mamy świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku, utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Oświadczamy, że wyrażamy zgodę na ponoszenie takiego ryzyka przez naszą córkę / syna / podopieczną / podopiecznego i oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiarą będzie nasza córka / syn / podopieczna / podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG.
Podpis rodziców/opiekunów:
Numer kontaktory do rodziców/opiekunów:

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Trust1212 napisał:

Nie strelanka nie będzie organizowana na terenie szkoły. A co do dyrekcji ona ma gdzieś takie imprezy i nie ma zamiaru tego organizować jeśli uczniowie nie organizują

To nie rozumiem po co miały by być Dyrekcja informowana o czymkolwiek.

Zanieś to do Radcy Prawnego i napisz nam co Ci powie ;) Zapytaj też od razu o inne kwestie.

A wcześniej dodaj miejsce na numery dowodów opiekunów. Zwiększ masę kulki do 0,50g, wsadź gdzieś tam maksymalną energię pocisku pewnie z 5J będzie aż nadto. 

Do listy możliwych obrażeń dodaj skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenie / utrata uzębienia, wszelakie uszkodzenia skóry, utratę słuchu i chyba coś jeszcze można by dodać.

A i tak będzie to tylko dowód w sprawie i Sąd zdecyduje co z tym zrobić. Ale zawsze jest to jakieś działanie odstraszające. Pamiętaj też że pełnoletni uczestnicy też mogą dochodzić odszkodowania, więc i dla nich taki formularz by się przydał.

17 godzin temu, Trust1212 napisał:

ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG

Co Cię tam obchodzi czy pozwą sprawcę / uczestnika, mają nie wnosić roszczeń w stosunku do organizatora, który też powinien być w tym oświadczeniu wymieniony z imienia i nazwiska lub NIPu jeżeli to firma będzie organizować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...