Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...

hejka, mam toto urządzenie. Z zewnątrz nie ma się do czego przyczepić (poza brakiem blokady full auto) w środku raczej słabizna.

Przód:

Lufa strasznie słaba do wymiany

Komora sporo nieszczelności, chociaż idealna chyba nie istnieje też wymieniłem.

gumka wiadomo tragiczna do wymiany

 

GB

szczelność na tłoku zerowa, ale nowy oring rozwiązał sprawę

dysza do wymiany tragedia z plastiku

po tym zabiegu pełna strzykawka

układ elektroniczny załącza się dość późno na spuście ale można się przyzwyczaić.

przecierają się kabelki pod silnikiem GB.

 

Na stocku max 60 metrów skuteczności i kulki max 32 do czegoś się nadawały. Po dodaniu lufy, uszczelnieniu tłoka i dyszy 80-90m ładnego zasięgu na 0,40. 460 fps na stocku na sprężynie koło 140. Teraz ma 150 kę i ok 500.

Wszystko było pięknie aż pewnego wieczora, mosfet uznał że czas się włączyć bez powodu, karabin przemielił się ładnych parę chwil zanim mu wyjąłem batkę, zjechał zębatkę silnika i dwa kable w środku. Chwilowo broń nieczynna, szukamy możliwości naprawy bo oczywiście GB rozgrzebałem i gwarancji raczej się nie doszukam :) więc pewnie lutownica pójdzie w robotę i zobaczymy co dalej.

Do awarii piękna sprawa pełne zadowolenie, ciężka wygodna, piękna i pięknie spasowana na zewnątrz. Wybierając między jakąś używkę za 800 pln do robienia a nówką za 950 to chyba dokonałem dobrego wyboru. Zobaczymy jak będzie działała w przyszłości.

Magazynki battleaxa trzeba było wzmacniać żeby się trzymały, https://azteko.pl/ak-magazynek-mid-cap-na-150-kulek-do-replik-serii-sr25-p-7881.html te działają fantastycznie. High cap załączony cały metalowy więc głośny jak cholera. 

Batka 11stka też śmiga aż miło ale nie używam full auto.

Drobnym minusem jest też za długi selektor ognia po prawej stronie przeszkadza więc pójdzie na szlifierkę i zrobimy z niego zaślepkę.

 

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ronzzi said:

A mógłbyś jeszcze powiedzieć co wsadziłes do środka? Jaka lufa i gumka,plus komora z dyszą? 

siemka. jasne. raczej po taniości ale jak na moje potrzeby w zupełności wystarczyło.

Lufa Maple Leaf - 590MM 6.02 LUFA PRECYZYJNA DO AEG [MAPLE LEAF]

gumka - GUMKA HOP-UP 75° SUPER MACARON [MAPLE LEAF]

komora - PRECYZYJNA KOMORA HOP-UP M4, CNC [RETROARMS]

dysza - Aluminiowa dysza Specna Arms do replik G36C (SPE-08-023677) G

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wam się te gumki makarona poważnie sprawdzają? Toż to twarde jak koci ogon, a kołnierz często kulek nie trzyma. Dostałem kilka replik na serwis z tymi gumami i w zasadzie w żadnej replice nie działało to poprawnie.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Mendi napisał:

Wam się te gumki makarona poważnie sprawdzają? Toż to twarde jak koci ogon, a kołnierz często kulek nie trzyma. Dostałem kilka replik na serwis z tymi gumami i w zasadzie w żadnej replice nie działało to poprawnie.

Super Macaron zazwyczaj nie puszcza przez kołnierz kulek  ale zwykłe wersje Macaronów montuje w każdej replice i wszędzie działa miodzio . 

Dobrą opcją jest kupno macarona 60* mięciutki a nawet na większe moce się sprawdza . 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2020 o 21:28, falloutpl napisał:

Poprawa magów battleaxa jest dosyć prosta, ja na przykład robiłem glutka z glueguna w okolicy tego okienka na zatrzask maga i trzyma się jak złoto. 

Mógłbyś podesłać jakieś foto tego? Bo zaciekawiło mnie to

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
W dniu 18.03.2020 o 09:30, moniek123 napisał:

siemka. jasne. raczej po taniości ale jak na moje potrzeby w zupełności wystarczyło.

Lufa Maple Leaf - 590MM 6.02 LUFA PRECYZYJNA DO AEG [MAPLE LEAF]

gumka - GUMKA HOP-UP 75° SUPER MACARON [MAPLE LEAF]

komora - PRECYZYJNA KOMORA HOP-UP M4, CNC [RETROARMS]

dysza - Aluminiowa dysza Specna Arms do replik G36C (SPE-08-023677) G

 

Kupiłem (prawie) dokładnie ten zestaw i no... nie działa. 0.5 J na kulkach 0.4. Jedno co wiem to złą dyszę kupiłem (za krótką względem oryginalnej - 23 mm vs 24.1 mm), a drugie może ktoś mi pomóc z tą komorą hop-up? Nie widzę żadnej sprężyny żeby trzymała się w odpowiednim miejscu i tak lata ona sobie do przodu i do tyłu.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Żokun napisał:

Jedno co wiem to złą dyszę kupiłem (za krótką względem oryginalnej - 23 mm vs 24.1

Wszędzie piszą że dysza SPE-08-023677 ma 24,5mm długości, więc jak stockowa ma 24,1 to jak nie ma problemów z podawaniem to powinno się lepiej uszczelniać.

14 godzin temu, Żokun napisał:

ktoś mi pomóc z tą komorą hop-up? Nie widzę żadnej sprężyny żeby trzymała się w odpowiednim miejscu

Jak nie ma sprężynki to żadne części nie pomogą w poprawie osiągów.
Kup sprężynkę, najlepiej taką zakładaną na lufę lub usztywnij oringami.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Wszędzie piszą że dysza SPE-08-023677 ma 24,5mm długości, więc jak stockowa ma 24,1 to jak nie ma problemów z podawaniem to powinno się lepiej uszczelniać.

Problem jest taki, że kupiłem za krótką, bo zasugerowałem się sama nazwą xD A mogłem pomyśleć i sprawdzić na tym filmiku Ulata, bo pokazuje jej długość.

 

2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Jak nie ma sprężynki to żadne części nie pomogą w poprawie osiągów.
Kup sprężynkę, najlepiej taką zakładaną na lufę lub usztywnij oringami.

Dzięki wielkie, właśnie przeczytałem w wątku dedykowanym tej komorze o patencie z oringami. Ale jestem generalnie zdziwiony, że tak mało informacji jest na jej temat w internecie, a jakichś filmików instruktażowych to w ogóle nie ma.

 

Niemniej dzięki wielkie za pomoc, co potrzebne zostało zamówione i mam nadzieję że będzie śmigać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...