Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka Replika GBB/CO2 Systemu M do 1600 zł


Recommended Posts

Cześć planuję powrócić do asg po paru latach przerwy, po głowie chodzi mi zakup repliki GBB w systemie Emkowym do kwoty +/- 1600zł

Chciał bym aby miała jak najlepsze wykonanie zewnętrzne i system działania/ rozbierania

Myślałem nad:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-pdw-m2-compact-co2-gbb-czarna-1152217709.html

lub 

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-kac-sr635-czarna-1152220651.html

ta 3 trochę przekracza budżet a ekipa gunfire nie potrafiła powiedzieć jakie są różnice poza wyglądem może Wy mi powiecie ?

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-vr635-gbb-czarna-1152220653.html

 

Jeżeli jest coś lepszego w tych pieniądzach podsyłajcie. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, RalfButton napisał:

Oglądałem gdzieś film na YT gdzie gość chwalił GBB od VFC

To że ktoś coś chwali na YT może oznaczać:

a) Autorowi podoba się produkt.

b) Autorowi zapłacono za reklamę.

Nie mam pojęcia o GBB, tak tylko piszę żeby nie ufać we wszystko co się widzi w internecie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mogę opisać wrażenia na temat WE i WA. 

Ogólnie obu platform w Polsce ciężko z dostępnością części.

Warto też zaznaczyć kilka rzeczy odnośnie GBB:
1. Z jednym magazynkiem na strzelankach ciężko. Ale można.
2. Gas, co2 kosztuje.
3. Eksploatacja. Nie jest łatwo złożyć dobrze działający karabinek GBBR niskim kosztem. Części nie są tanie.

 

1.WE

Magazynki dosyć tanie na rynku wtórny. Uszczelnić klejem, porobić zawory i na green gas będzie git. I co do GG, w stocku daje radę. Czasem uszkadza się iglica, ale to był kosz około 30-50 zł za stalową lub chwila w warsztacie. Na Co2 zaczynają się schody. Każda nowa, lepsza część mechaniczna wymaga wstawienia kolejnych (np. po zmianie dyszy na aluminiową stockowe komory się potrafią kruszyć, ja nie doświadczyłem tego). To tak po krótce. Jak miałem WE w Polsce była masa części do WA. Przerabiałem je, stalowy selektor pasował po kilku godzinach z papierem ściernym. Kurek po cięciu i spawaniu. I są mody na HP. Scary są niezłe.

2. WA/WOC - ogólnie magna

Bardzo dobre magazynki GHK (ważna aby V2) na co2. Mechanizm spustowy bliższy wyglądowi do palnej wersji. To obu platform ra-tech klepie części, więc jakoś tuning ta sama. Ta platforma lepiej działa na co2, bodajże najsilniejszy blowback z platform M4/M16. JG klepało kiedyś podróbki, takie nie za specjalne. Do tego systemu są liczne korpusy G&P. Jak miałem tą platformę to w Polsce części WA zniknęły, pojawiły się.

 

Podsumowując. Nie wiem co chcesz konkretnie wiedzieć. VFC to pochodna magny, a to z pierwszego linku pierwszy raz widzę. Ogólnie nie tania zabawa, można trochę przyoszczędzić ale jest dużo zabawy. 

Co do pytania. WA/WE rozbiera się tak samo, z tym że w WE masz bardziej realistyczne wyciąganie zamka (najpierw zamek, potem rączką). Ale zespół spustu jest inny od palnej. W WA zamek z rączką wychodzą razem. Spust jak w palnej, ale bolt catch już nie. 

Edited by luki527
Missclick, dodałem przed zakończeniem pisania.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...