Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

18650 Lion szeregowy do asg


Recommended Posts

Takie szybkie pytanko, czy replikę dałoby się zasilać szeregowymi ogniwami Lion 18650? Mógłbym np. zlitować 3, dać jakąś diodę by napięcie nie było zbyt silne i zrobić odbudowę gdyby się nie mieściły. Na wyglądzie mi nie zależy, pytanie tylko czy to ma sens. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Fargoooo napisał:

Takie szybkie pytanko, czy replikę dałoby się zasilać szeregowymi ogniwami Lion 18650? Mógłbym np. zlitować 3, dać jakąś diodę by napięcie nie było zbyt silne i zrobić odbudowę gdyby się nie mieściły. Na wyglądzie mi nie zależy, pytanie tylko czy to ma sens. 

Dokładnie o tym samym dzisiaj myślałem. Też chętnie posłuchałbym osób bardziej doświadczonych w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Trochę późno, ale może komuś się przyda. Używasz LiPo 30-50C ale o pojemnościach około 1,5 Ah. Można śmiało stosować Li Ion, które mają 20-30C, ale o pojemności 2,6 do 3 Ah.

Polecam Sony VTC5 lub VTC6 - krótkotrwale są w stanie dać nawet 90 A - zrobiłem już takich pakietów do replik naście i robią robotę :)

Takie ogniwa montowane są między innymi w akumulatorach do wkrętarek np. Makita :) i innych prądożernych zabawkach.

I proponowałbym zaktualizować bazę wiedzy o aku Li-Ion  bo jest mocno nieaktualna https://wmasg.com/pl/articles/view/5385

 

Pzdr

Edited by fazi99
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...