Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AR15/M4 do 1000zł


Recommended Posts

Odpuść wszystkie plastikowe modele, strata kasy.

Jezeli chcesz cos z pudelka co nie wymaga początkowej inwestycji to G&G GC16 z ETU, przyjemna reakcja na spust, w stocku zadowalające osiągi

Druga opcją jest Evolution Airsoft, seria Recon, na zbrojowni w okolicach 800zl, ale bez mosfetu i spust na zwyklej kostce, ale ma szybka wymiane sprezyny.

Porozgladaj sie jeszcze za replikami King Armsa i Dytac, na tajwangunie sa w fajnych cenach.

Od siebie polecam King Arms Black Rain, w srodku szalu nie ma, ale ma juz mosfet, szybka wymiane sprezyny no i aluminiowe body z zajebistymi grawerami.

Wszystkie repliki wymagają inwestycji choćby w tlok , glowice tloka, uszczelniona dysze, gumkę i lufe, ale to nie jest tak, ze bez tego się nie postrzelasz, dobra zabawa przede wszystkim :)

 

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Tenlon napisał:

Odpuść wszystkie plastikowe modele, strata kasy.

Jezeli chcesz cos z pudelka co nie wymaga początkowej inwestycji to G&G GC16 z ETU, przyjemna reakcja na spust, w stocku zadowalające osiągi

Druga opcją jest Evolution Airsoft, seria Recon, na zbrojowni w okolicach 800zl, ale bez mosfetu i spust na zwyklej kostce, ale ma szybka wymiane sprezyny.

Porozgladaj sie jeszcze za replikami King Armsa i Dytac, na tajwangunie sa w fajnych cenach.

Od siebie polecam King Arms Black Rain, w srodku szalu nie ma, ale ma juz mosfet, szybka wymiane sprezyny no i aluminiowe body z zajebistymi grawerami.

Wszystkie repliki wymagają inwestycji choćby w tlok , glowice tloka, uszczelniona dysze, gumkę i lufe, ale to nie jest tak, ze bez tego się nie postrzelasz, dobra zabawa przede wszystkim :)

 

Dziękuję bardzo, ta odpowiedź ukontentowała mnie w 100 procentach.

Link to post
Share on other sites

W sklepie Taiwangun, za około 600zł masz repliki Dytac. Pozostałe 400zł wrzuciłbym w lekki tuning. 

Jeśli nie chcesz tuningować repliki to tak naprawdę nie pozostaje nic innego jak kupno emki EMG. Aluminiowy korpus z podrasowanym fabrycznie wnetrzem. Jedyna słuszna opcja emki do 1k.

https://www.taiwangun.com/elektryczne/umbrella-corporation-wrg-ar-15-carbine-black-emg?from=listing&campaign-id=19

 

Btw. EMG tutaj rebranduje Cyme. Rebranduje także repliki G&P czy G&G dodając np licencjonowane oznaczenia. Emka Cymy z serii Platinium jest naprawdę okej. W tej cymie zębatki pokroju czarnych, pancernych SHS, fajne łożyska 8mm, tłok z pełną metalową szczeką, mosfet z mikrostykiem... Wrzuciłbym osobiście lepszą komorę, lufę i zrobił flathopa. Do tego nowa dysza, miekki zderzak tłoka oraz typowy serwis czyli sprawdzenie calosci, wyczyszczenie, smarowanie porządnymi smarami, podkladkowanke, korekta aoe, dopasowanie pojemności cylndra. Nie jest to replika idealna w 100%, wciąż można sporo poprawic ale jak na stock replkke w cenie 1k...oferuje bardzo dużo. Bardzo istotny jest także błyskawiczny system wymiany sprężyny podobny do systemu SAEC Specny. Tak skonstruowany gearbox, dość szczelny z dobrej jakości zebatkami i tlokiem juz w stocki pozwala na montaż mocniejszej sprężyny bez obawy o uszkodzenie. 

Szkielet to wciąż chinski odlew i loterią jest ile wytrzyma. SR25 Cymy robiłem na 500fps, sprężyna S130+ bez problemu. 

Tutaj z racji szybkich zebatek 13:1 nie szalałbym bo silnik będzie sie męczyć. 450fps byłoby optymalnie. S120+ Modify nominalnie daje trochę ponad 450fps. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

Ja tylko napomknę że wszystkie korpusy tych replik (z metalowymi body) to są odlewy więc te informacje dawane przez sklep że jedne body jest aluminiowe a drugie nie ma podobną wartość jak zapisy o "wzmocnionych" gearboxach. Może że stosują jakieś odlewnicze alu np. A360 ale to nadal wytrzymałościowo podobny materiał co znal (tyle że 2 razy lżejszy).

Link to post
Share on other sites

A jaka jest ta różnica? Jedyna jaką znam którą można na  pierwszy "rzut oka" stwierdzić to waga, stop aluminium (A380) z którego odlewa się korpusy do broni ostrej jest 2 razy lżejszy od stopu cynku (zamak3-4) z którego podobno robi się większość replik asg . Tutaj porównanie tych stopów https://www.makeitfrom.com/compare/A380.0-A380.0-F-SC84C-A13800-Cast-Aluminum/Zamak-3-ASTM-AG40A-Z33520-Mazak-3-Zinc-Alloy 

Sęk w tym jak to odlewają i z jakiej czystości stopu ale o tym się nigdy nie dowiemy, tak czy inaczej to wciąż odlew ze stopu aluminium. Żeby nie było sam mam emkę od EA i raz piszą że jest ze stopu aluminium a raz z aluminium (co jest głupotą bo czystego aluminium nigdzie się nie używa np t6061 to też stop tylko że nie odlewniczy). Mam nadzieję że w końcu producenci i sklepy dojrzeją do tego by dokładnie pisać z czego replika została zrobiona i w jakim procesie (tak jak jest to na rynku broni ostrej) a nie rzucać takich frazesów "kurpus aluminium 100% cnc" a na zdjęciu widać ślady po formach.

 

Tutaj mamy np pięknego kwaitka odnośnie repliki king arms, w opisie sklepu: "Aluminiowe (6061) body" a na zdjęciu w sieci widać pięknie że to odlew (miejsca przy chwycie pistoletowym)

Cb-AkLYr8kdQ2CiZd8pyUmZIxMNXwmuZmwMMXqug

 

Tutaj natomiast prawdziwy korpus zrobiony na CNC  z aluminium T6061 przez Retro Arms cena 310$ i nie jest to znowu jakaś chora marża, wystarczy zobaczyć po ile chodzą korpusy do palnych w stanach gdzie do AEG trzeba jeszcze więcej materiału wybrać i pokombinować z mocowaniem kolby.

retroarms-cnc-receiver-c_1.jpg

Edited by Trex15
Link to post
Share on other sites

W praktyce... 

EA czy Dytac ma twardszy materiał korpusu. Sprawdzanie czysto organoleptycznie poprzez np. szlifowanie czy wiercenie. Są sto mil do przodu względem Specny. Materiał to jedno, a obróbka i konstrukcja to drugie. Mam na serwisie i korpus EA i Dytaca i Specny i nawet Retro. Retro jest dość grubym korpusem nawet piny ma dłuższe. Waga także jest większa niż np. korpus Specny. 

Odlew odlewowi nie równy. Sporo King Armsów ma wciąż korpusy robione ze znalu. EA i Dytac to stop aluminium z domieszką innych metali. Czyste aluminium nie nadaje się w sumie do niczego. 

Odniesienie się do tego z czego produkowane są korpusy do broni palnej jest bezsensowne. Tak samo jak ocena materiału na podstawie jego wagi. 

 

Powiem Ci, że aż sam jestem ciekaw z jakiego stopu robione są korpusy EA czy Dytac. Na pewno są wyższej jakości niż te ze Specny, a materiał jest twardszy. Postaram się skontaktować z producentami.

 

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, hadesiak1 napisał:

EA czy Dytac ma twardszy materiał korpusu. Sprawdzanie czysto organoleptycznie poprzez np. szlifowanie czy wiercenie. Są sto mil do przodu względem Specny. Materiał to jedno, a obróbka i konstrukcja to drugie. Mam na serwisie i korpus EA i Dytaca i Specny i nawet Retro. Retro jest dość grubym korpusem nawet piny ma dłuższe. Waga także jest większa niż np. korpus Specny. 

No to są bardzo cenne uwagi, chociaż wciąż nie można wydedukować czy to zasługa lepszej jakości znalu (który na dobrą sprawę sam w sobie nie jest złym materiałem) i większej uwagi przy odlewaniu (temperatura, brak bombli) czy rzeczywiście zastosowania jakiegoś stopu aluminium.

Tylko tak jak napisałem jeżeli korpus specny byłby ze znalu a ea z jakiegoś odlewniczego stopu aluminium (podałem A380 po z tego co czytałem jest on najpopularniejszym odlewniczym "aluminium" na świecie  i jest duże prawdopodobieństwo że jeżeli rzeczywiście jakiś producent robi repliki ze stopu aluminium to własnie będzie to z tego) to ta dwukrotna różnica w gęstości tych materiałów musiała by dać osobie znać tym bardziej że te korpusy są identyczne (chwilę nawet myślałem że kupiłem specne z innym logiem ale porównałem na żywo i jednak różniły się może 2 małymi szczegółami).

Może że jest tak że zarówno specna jak i inne wymienione repliki są robione ze stopu alu tylko że ta pierwsza z jakiejś gorszej jakości albo z mniejszą uwagą (do tej wersji najbardziej się przychylam).

Co do KA to zdjęcie co przesłałem przedstawia M4 Black Rain Ordnance  więc replikę o której sklepy wprost piszą że została wyskrobana z aluminium T6061 (odlać się z tego nie da) co jak widać jest bzdurą (widać nawet miejsce łączenia form na zdjęciach TG).

45 minut temu, hadesiak1 napisał:

Powiem Ci, że aż sam jestem ciekaw z jakiego stopu robione są korpusy EA czy Dytac. Na pewno są wyższej jakości niż te ze Specny, a materiał jest twardszy. Postaram się skontaktować z producentami.

No to by rozwiało wszelkie wątpliwości (o ile by odpowiedzieli szczerze) bo w internecie takich informacji praktycznie nie ma (jedyną jaką znalazłem to że znal jakiego tam używają to zamak4) 

Edited by Trex15
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Trex15 napisał:

Co do KA to zdjęcie co przesłałem przedstawia M4 Black Rain Ordnance  więc replikę o której sklepy wprost piszą że została wyskrobana z aluminium T6061 (odlać się z tego nie da) co jak widać jest bzdurą (widać nawet miejsce łączenia form na zdjęciach TG).

Nie tylko sklepy, a rowniez sam producent podaje, ze korpus jest z alu 6061...

U mnie na korpusie nie ma żadnych nadlewek, a porównując EA, G&G do BRO, BRO wypada naprawdę w pytke.

Tak czy inaczej kazda nowa replika w tych czasach jest juz dobrze spasowana(pytanie jak dlugo), a roznice to chyba tylko zewnetrzny "dizajn"

 

EDIT.

http://www.kingarms.com/product_detail.php?id=2422

Edited by Tenlon
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Tenlon napisał:

Nie tylko sklepy, a rowniez sam producent podaje, ze korpus jest z alu 6061...

U mnie na korpusie nie ma żadnych nadlewek, a porównując EA, G&G do BRO, BRO wypada naprawdę w pytke.

No to dziwna sprawa bo nawet na ich stronie na zdjęciu widać ślady po formie a piszą że zrobione z alu 6061 którego się nie używa do odlewania precyzyjnych rzeczy. Nie żeby to jakoś ujmowało replice że została odlana bo wg mnie jeżeli to zostało zrobione poprawnie i z dobrej jakości metalu to jest w zupełności wystarczające (są odlewnicze stopy alu co mają nawet lepsze właściwości niż wspomniane 6061) tylko trochę nie fajnie że producent tak sobie robi reklamę (podobnie z replikami E&L gdzie też miały być robione z 6061 a po obmacaniu było widać że odlew).

Tak czy inaczej muszę autora przeprosić za mały OT jaki powstał po mojej dygresji. Może by dało się to wydzielić w inny temat "techniczny" to jeszcze ktoś by się podzielił swoimi spostrzeżeniami.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...