Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgrade Specna Arms SA-B12


Recommended Posts

Cześć wszystkim. 

Chciałbym przeprowadzić mały upgrade swojej repliki Specna Arms SA-B12. Pomyślałem nad wymianą lufy na precyzyjną, gumki i doszczelnić. Moglibyście polecić co opłaca się kupić? I czy taki tuning ma sens? Raczkuje dopiero w świecie tuningu. Doszczelnienie polega tylko na kupieniu taśmy teflonowej oklejenie w kilku miejscach? 

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze trzeba sprawdzić oś repliki. Jeśli replika nie jest osiowa będą problemy. 

Po drugie gumka i dysza muszą zostać dopasowane tak aby idealnie się ze sobą zgrywały. 

Po trzecie szczelność w gearboxie da się uzyskać dość niskim kosztem. Nie wiem jaką masz wersję gearboxa ponieważ Specna wypuściła ich kilka i np. jest wersja upgraded, która jako tako nie wymaga wymiany niczego z pneumatyki aby była ona szczelna. W przypadku plastikowej dyszy i głowicy cylindra to te dwie części idą do wymiany. 

Po czwarte najczęściej pneumatykę wystarczy wyczyścić dopasować oringi i przesmarować dobrym smarem. Teflon fix to zakładanie kilku warstw teflonu pod gumkę tak aby gumka siedziała nieco ciaśniej w komorze. 

Jeśli nie wiesz co i jak najlepiej byś oddał replikę na serwis zerowy. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

Według tego co jest napisane w sklepke jest to wersja Upgraded. 

Tak naprawdę pneumatyka jest całkiem spoko. Tlok z pełną metalową listwą zębów, metalowa uszczelniona dysza, metalowa głowica cylindra. 

Na ile szczelny jest uklad ciężko stwierdzić bez oględzin i testów. Dysza mosiężna Specny jest bardzo ok, nie potrzeba jej wymieniać jeśli nie bawimy się w kosmiczny tuning. 

Sama wymiana gumki jak i lufy powinna przynieść poprawę szczelności, zasięgu jak i skupienia. Ile? Nie wiadomo. Na pewno będzie lepiej. 

Tak czy siak gearbox zalecam otworzyć, wyczyścić wszystko, dopasować oringi, spodkładkować zebatki, zrobić korektę AOE tłoka oraz całość przesmarować dedykowanymi smarami. 

Dobór gumki nie jest prosty. Powinieneś zamontować tą która da Ci najwięcej fps. 

Z lufą jest już łatwiej bo wystarczy, że podasz budżet. Od siebie polecam Ci lufę Da Vinci. Posiada ono powiekszone okno pod system flathop/rhop. Do tego dystanser Prometheus Bridge i masz znacznie poprawiony zasięg.

Najistotniejszy jest Twoj budżet i to co chcesz konkretnie uzyskać. 

Link to post
Share on other sites

Nie chce z niej robić bestii 1000fps i 100000km zasięgu. Chciałem po prostu poprawić celność i zasięg nie wymieniając wszystkiego jak leci. Czyli właśnie nad lufą i gumką. Co do otwierania GB. Nie utracę gwarancji przez to? Co do budżetu to nie mam określonego. Chciałbym coś dobrego jeżeli chodzi o lufe i gumkę tak żeby nie przepłacić za firmę tylko, żeby faktycznie były dobre. 

Link to post
Share on other sites

Niestety ciężko stwierdzić co uzyskasz na lufie pół-precyzyjnej. Powinno być lepiej, ale czy Cię to zadowoli...nie wiem. Replika w sklepie niby kosztuje 1150zł, ale ona nie jest tyle warta.

Lufa Da Vinci to koszt około 350zł

Gumka do dopasowania od 30 do 60zł

Dystanser Prometheus - zestaw dwóch sztuk około 70zł (jedną możesz komuś odsprzedać czyli wychodzi 35zł)

 

Jak chcesz coś więcej to wymiana komory na Retro Arms UNI bądź Maxx Model ME

 

Tańszym rozwiązaniem jest lufa Madbull Steelbull bądź ZCI oraz użycie dystansera Omega Maple Leaf. Gumka tak jak wyżej do dopasowania koszt od 30 do 60zł.

Pomijam już kwestię kosztów taśmy teflonowej czy olejku silikonowego lub ewentualnie kosztów serwisu u kogoś.

 

Poza tuningiem zespołu hop-up jak już zresztą wyżej wspominałem zabrałbym się co najmniej za serwis zerowy gearboxa. Niestety utracisz wtedy gwarancję sklepu, która według mnie i tak nie jest nic warta.

Link to post
Share on other sites

Zależy o jakim mosfecie mówimy. Jeśli mówimy o najprostszym układzie chroniącym styki jest to imo jedna z pierwszych rzeczy jaką robimy.

Niektóre repliki wymagaja użycia aktywnego hamulca i mosfet z ab także wciąż należy do podstawowych układów. 

Zabawa zaczyna się z mosfetami programowalnymi, które mają miliony różnych opcji jak ochrona akumulatora, precocking, regulacja szybkostrzelności, programowalne tryby ognia itp. Dla jednych zbędny bajer dla innych rozwiazanie problemów. Kwestia gustu, zasobności portfela i indywidualnych potrzeb.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...