Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna arms


Recommended Posts

Odpuść magazynki dedykowane, mieszczą 90 kulek max. Ładnie siedzą, sztywno i bez ruchu prawie i ładnie wyglądają. Kupiłem 2 szt + 1 w zestawie był. Używam rzadko, jeden się zepsuł po 3-4 msc używania a mam guardery po 30 zł sztuka w promocji i podają wszystkie kulki, wyrabia na fullauto, mieszczą 140 kulek, mam rok czasu i żaden z 6-7 się nie zepsuł. :)

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam akurat g&g tr16 556wh i jestem zadowolony, fajnie spasowana replika, jak na razie raz się na nią wywróciłem i nic jej nie dolega. Nie wymaga wielkich przeróbek żeby przyjemnie strzelała. Prosto z kartona zasięg 65 metrów i całkiem przyjemne skupienie. Po paru modyfikacjach 80 metrów zasięgu w szturmie i rof na poziomie. Nie wymagam cudów, fajna zabawka. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Trybik152 napisał:

Ja posiadam akurat g&g tr16 556wh i jestem zadowolony, fajnie spasowana replika, jak na razie raz się na nią wywróciłem i nic jej nie dolega. Nie wymaga wielkich przeróbek żeby przyjemnie strzelała. Prosto z kartona zasięg 65 metrów i całkiem przyjemne skupienie. Po paru modyfikacjach 80 metrów zasięgu w szturmie i rof na poziomie. Nie wymagam cudów, fajna zabawka.

Zmierz ten zasięg najpierw. 556WH 65m ma z pudełka, ale te 80m i parę "modyfikacji" to mit. Replika nie jest ok prosto z pudełka. Do wymiany jest przede wszystkim głowica tłoka. Bez lufy precyzyjnej, dobrego hopa, dobrania dawki, uszczelnienia całej pneumatyki ciężko będzie dobić do 80m na fabrycznej sprężynie. 

Ponad to używanie mocnych magazynków będzie powodować problemy z dławieniem sie kulek gdy będą w pełni naładowane. Dysza jest kiepsko dopasowana do głowicy cylindra. 

Zębatka tłokowa ma short stroke 3 zęby co powoduje niemiarodajny wynik fps/J wzgledem nominalnej wartosci, która daje dana sprężyna. Np. S130+ Modify daje okolo 500fps, tutaj dać powinna około 450.

Ogólnie replika jest genialnie spasowana, jest osiowa, sztywna, materiał korpusu jest wytrzymaly i twardy. Szkielet pasuje idealnie. Wszystkie śruby i piny pasują idealnie i nic nie wymaga korekty. Sam szkielet jest dość wytrzymały i daje radę nawet przy sprężynach generujących okolice 500fps. Powyżej tego też powinien wytrzymać, aczkolwiek już wtedy lepiej go wymienić na Retro i... tutaj zaczynają się schody. Problemem jest plytka selektora i selektor ognia. Da się to zrobić, ale jest z tym sporo zabawy. 

Komora w stock 556WH jest spoko, aczkolwiek potrafi pęknąć na jej końcu za klipsem C. Poza tym to i tak wciąż plastikowa komora i nie jest tak precyzyjna jak np. Maxx Model czy Retro Arms UNI. Gumka niebieska G&G jest bardzo fajna, nadaje się pod flathopa. 

Lufa w stocku to chiński mosiądz. Warto wymienić na wstępie. Jest bo jest, daje poprawny zasięg i skupienie, aczkolwiek szału nie ma. 

 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, hadesiak1 napisał:

Zmierz ten zasięg najpierw. 556WH 65m ma z pudełka, ale te 80m i parę "modyfikacji" to mit. Replika nie jest ok prosto z pudełka. Do wymiany jest przede wszystkim głowica tłoka. Bez lufy precyzyjnej, dobrego hopa, dobrania dawki, uszczelnienia całej pneumatyki ciężko będzie dobić do 80m na fabrycznej sprężynie.

Dlaczego twierdzisz, że to mit? Miarka kłamie ? Dlaczego twierdzisz, że tego nie robiłem ? W zeszłym tygodniu na 80 metrze stanął znajomy i sygnalizował mi trafienie podnosząc rękę do góry. Dla mnie wymiana lufy, komory, dopasowanie gumki i dyszy wraz ze sprężyną i glowicą tłoka to nadal pare modyfikacji. Nie wymieniałem gearboxa, tłoka ani silnika czy niezrobione tez upgrade’u mosfetu. Zębatki są stockowe również

 

22 minuty temu, hadesiak1 napisał:

Zębatka tłokowa ma short stroke 3 zęby co powoduje niemiarodajny wynik fps/J wzgledem nominalnej wartosci, która daje dana sprężyna. Np. S130+ Modify daje okolo 500fps, tutaj dać powinna około 450.

Tak jak wcześniej pisałem, mi wyszedł wynik na chrono 480 fps na 0.20 przy tej sprężynie i fabrycznych zebatkach. Przy okazji jak dopadnę chrono mogę nagrać filmik lub zrobić zdjęcie. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Trybik152 napisał:

Tak jak wcześniej pisałem, mi wyszedł wynik na chrono 480 fps na 0.20 przy tej sprężynie i fabrycznych zebatkach. Przy okazji jak dopadnę chrono mogę nagrać filmik lub zrobić zdjęcie.

Miałem w rękach kilka egzemplarzy tej repliki i żadna nie miała nawet 450fps. Sprężyna G&G montowana w tych replikach daje max. 450-460fps i to przy 16 zębowym skoku tloka, a w stocku zębatka ma 13 zębów więc najwyraźniej trafił Ci się wyjatkowy egzemplarz bądź ja miałem pecha. 

3 godziny temu, Musky napisał:

Panowie to co proponujecie? Nie chciałbym wydawać więcej niż 1600 na reple. Chciałbym coś sprawdzonego 

TR16, bardzo dobra replika. Bierz. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...