Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi


Recommended Posts

Cześć Wam, chętnie bym spróbował ash :) Sprawa wygląda tak, mam p08 kwc i nic więcej z epoki. Doradzicie jaki szpej kupić (nie za drogo bo finalnie wolał bym być czerwonoarmistomą)? Jeżeli ktoś potrzebuje amunicyjnego to się zgłaszam :) Mógłbym też być sanitariuszem jak nikt lepszy się nie zgłosi. Jeżeli urozmaici to scenariusz to mogę też partyzantem zostać, powiedzcie co myślicie. Wspomnę jeszcze że w asg mam kilkuletnie doświadczenie ale to była by moja pierwsza impreza ash.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

56 minut temu, Grzechu-pl napisał:

Cześć Wam, chętnie bym spróbował ash :) Sprawa wygląda tak, mam p08 kwc i nic więcej z epoki. Doradzicie jaki szpej kupić (nie za drogo bo finalnie wolał bym być czerwonoarmistom)? Jeżeli ktoś potrzebuje amunicyjnego to się zgłaszam :) Mógłbym też być sanitariuszem jak nikt lepszy się nie zgłosi. Jeżeli urozmaici to scenariusz to mogę też partyzantem zostać, powiedzcie co myślicie. Wspomnę jeszcze że w asg mam kilkuletnie doświadczenie ale to była by moja pierwsza impreza ash.

Zerknij w pierwszej kolejności na wątki na naszym forum. Temat co, jak i gdzie kupić jest tam właściwie wyczerpany. 

 

Cytat

(nie za drogo bo finalnie wolał bym być czerwonoarmistom)

Zwróć uwagę, że większość imprez to jednak Alianci Zachodni vs Oś. Warto zacząć od sylwetki w tych klimatach. 

Podsumowując, nie zaśmiecając wątku dotyczącego nadchodzącej imprezy odsyłam do odpowiednich tematów forum.  

Link to post
Share on other sites

Tak  na szybko, żeby nie robić dużego offtopu: masz 2 opcje - zostać niemcem i będziesz mieć sylwetkę na praktycznie wszystkie gry albo pójść w stronę aliantów. Podstawową sylwetkę brytyjską tanio zrobisz (patrz wątek o wyższości herbaty...). Sylwetkę sowiecką można tanio ogarnąć i tą bym raczej traktował jako dodatkową ze względu na ilość gier. Jak chcesz pociągnąć swój temat to najlepiej załóż osobny wątek.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Grzechu-pl napisał:

Cześć Wam, chętnie bym spróbował ash :) Sprawa wygląda tak, mam p08 kwc i nic więcej z epoki. Doradzicie jaki szpej kupić (nie za drogo bo finalnie wolał bym być czerwonoarmistomą)? Jeżeli ktoś potrzebuje amunicyjnego to się zgłaszam :) Mógłbym też być sanitariuszem jak nikt lepszy się nie zgłosi. Jeżeli urozmaici to scenariusz to mogę też partyzantem zostać, powiedzcie co myślicie. Wspomnę jeszcze że w asg mam kilkuletnie doświadczenie ale to była by moja pierwsza impreza ash.

Czołem,

Wymogi mundurowe masz w pierwszym poście. Na Niemca wystarczą jako takie szare spodnie, bluza we flecku, feldmycka, pas, ładownice, szelki i zamaskowana replika. W szafach większości z towarzystwa zalegają zapasowe szpeje i na pewno ktoś coś pożyczy, w zależności od Twoich gabarytów (ja mogę pożyczyć hełm niemiecki i parkę w eichenlaubie). Niemcom przyda się wsparcie, jest ich deficyt, więc sanitariusz w piechocie to byłaby pierwsza sugestia z mojej strony.

Na partyzanta jakakolwiek stylizacja cywilna - garniturowe spodnie, marynarka, koszula, kamizelka, kaszkiet, beret, etc. Do tego opaska FFI i cyk - gotowe.

Jak wskazali koledzy stylizacja brytyjska i amerykańska są wyczerpująco opisane w innych tematach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komunikat HQ

Spływają kolejne zgłoszenia i wpłaty za które bardzo dziękuję. Powiem jednak wprost - do tego żeby się gra odbyła brakuje co najmniej 10 Niemców.

Można się bawić w balansowanie rozgrywki respami, etc., ale to nie ten typ gry. Nie rzucę naprzeciw 10 Amerykanów 2 Niemców (bo tak wygląda na tą chwilę liczebność oddziałów, które mają stanąć naprzeciw siebie w jednym z epizodów). Ja poruszyłem niebo i ziemię, wysłałem ponad 70 zaproszeń, ale nie jestem w tym środowisku sam - więc jak ktoś ma znajomych ze szpejem niemieckim (nawet najprostszym, opisanym w pierwszym poście) - niech przekaże info o grze.

Kolejna rzecz - powtarzam prośbę o wybranie funkcyjnych w oddziałach amerykańskich:

1. 1 DP - dowódca, sanitariusz, saper,

2. 82 DPD - radiooperator, sanitariusz

Zapisy do oddziałów amerykańskich obecnie możliwe są wyłącznie na listę rezerwową - priorytet przy ewentualnym włączeniu do gry będą mieli chętni do objęcia ról funkcyjnych.

Dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Domin007 said:

Komunikat HQ

Spływają kolejne zgłoszenia i wpłaty za które bardzo dziękuję. Powiem jednak wprost - do tego żeby się gra odbyła brakuje co najmniej 10 Niemców.

Można się bawić w balansowanie rozgrywki respami, etc., ale to nie ten typ gry. Nie rzucę naprzeciw 10 Amerykanów 2 Niemców (bo tak wygląda na tą chwilę liczebność oddziałów, które mają stanąć naprzeciw siebie w jednym z epizodów). Ja poruszyłem niebo i ziemię, wysłałem ponad 70 zaproszeń, ale nie jestem w tym środowisku sam - więc jak ktoś ma znajomych ze szpejem niemieckim (nawet najprostszym, opisanym w pierwszym poście) - niech przekaże info o grze.

Kolejna rzecz - powtarzam prośbę o wybranie funkcyjnych w oddziałach amerykańskich:

1. 1 DP - dowódca, sanitariusz, saper,

2. 82 DPD - radiooperator, sanitariusz

Zapisy do oddziałów amerykańskich obecnie możliwe są wyłącznie na listę rezerwową - priorytet przy ewentualnym włączeniu do gry będą mieli chętni do objęcia ról funkcyjnych.

Dziękuję za uwagę.

 

Kampfgruppe Köslin zapewne zasili pokłady WH ale potwierdzimy obecność trochę bliżej terminu :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Bladek napisał:
Kampfgruppe Köslin zapewne zasili pokłady WH ale potwierdzimy obecność trochę bliżej terminu :)

To jest news! A już myślałem, że zapadliście w sen zimowy na tej dalekiej północy. ;)

Czasu mamy jeszcze chwilkę, ale - to do wszystkich zainteresowanych - im szybciej ogarniemy listy, tym lepiej przygotujemy grę. 

Link to post
Share on other sites

Ho ho ho.... Chyba zajrzę na strych, czy munduru mole nie zjadły a mausera rdza nie pokryła. No i skonsultuję sprawę z Naczelnym Dowództwem, jak się uda to z ochotą po raz kolejny zasilę szeregi niemiaszków. 

Zgłoszenie pójdzie jak będę miał pewność że uda mi się wyrwać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Komunikat HQ

 

Wciąż mamy dysproporcję sił, dlatego zawieszam zapisy do oddziałów brytyjskich. Dostępne miejsca są wyłącznie po stronie niemieckiej.

Do niezbędnego kworum  brakuje jeszcze przynajmniej 2 Niemców. Ja wiem, że czasu mamy jeszcze sporo, ale im szybciej zbierzemy ekipę tym lepiej gra będzie przygotowana.

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.07.2020 o 09:31, Domin007 napisał:

Komunikat HQ

 

Wciąż mamy dysproporcję sił, dlatego zawieszam zapisy do oddziałów brytyjskich. Dostępne miejsca są wyłącznie po stronie niemieckiej.

Do niezbędnego kworum  brakuje jeszcze przynajmniej 2 Niemców. Ja wiem, że czasu mamy jeszcze sporo, ale im szybciej zbierzemy ekipę tym lepiej gra będzie przygotowana.

Czy wliczałeś do niemców również mnie?

Jeśli nie to zgłaszam się (ponownie) tym razem z małżonką (w służbie medycznej). LW/FJ.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Zee napisał:

Czy wliczałeś do niemców również mnie?

Jeśli nie to zgłaszam się (ponownie) tym razem z małżonką (w służbie medycznej). LW/FJ.

Nope. Nie dostałem twojego zgłoszenia Zee. Zgłoszenia na pierwszy termin nie były automatycznie uwzględniane na drugi - podeślij mi proszę maila ze wszystkimi informacjami.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.07.2020 o 20:14, krkmf napisał:

Dominiku, jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to czy można wrzucić listę?
 

Thompson nie da rady.

Pamiętajcie, że gra ma charakter manewrów, nie zwykłej strzelanki. Liczebność poszczególnych oddziałów podczas prawdziwej operacji wojskowej jest ściśle strzeżoną tajemnicą, a żołnierz ma wiedzieć tyle ile jest mu niezbędne do wykonania zadania. Zwykły szeregowy z 82 DPD przed operacją"Chicago" nie wiedział ilu chłopaków jest w jego batalionie, ilu w całości sił alianckich, a co dopiero ilu Niemców spotkają we Francji. Dlatego nie będę publikował listy.

Mogę za to powiedzieć, że zgłoszeń razem jest 54, wpłat 41. Gra startuje od 42 wpłat, także sądzę, że jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do skutku. No chyba, że władze znów nałożą na nas restrykcje związane z epidemią, bo nie zapominajmy, że ta wciąż trwa.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Domin007 said:

Mogę za to powiedzieć, że zgłoszeń razem jest 54, wpłat 41. Gra startuje od 42 wpłat, także sądzę, że jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do skutku. No chyba, że władze znów nałożą na nas restrykcje związane z epidemią, bo nie zapominajmy, że ta wciąż trwa.

Coś czuję, że 42ga wpłata powinna do Ciebie dotrzeć :) Czy liczba Niemców jest wystarczająca aby impreza się odbyła?

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 7

Gramy.
Pomimo pojawiających się już strat przedbitewnych mamy kworum w zgłoszeniach, więc sądzę, że wpłaty wpisowego lada dzień zostaną uzupełnione. Przypominam, że nie będzie możliwości opłacenia wpisowego na miejscu - trzeba to uregulować przed grą.

Otwarte są zapisy do oddziałów:

A) niemieckich: 91 LWD, 12 DPanc. SS (także dla posiadaczy mundurów Heeres - w 352 DP zrobił się tłok, także muszę uzupełnić wakaty w innych jednostkach);

B) brytyjskich: 6 DPD i 3 DP.

Jeżeli ktoś ma mundur amerykański to może zgłosić się na dowódcę 1 DP lub sanitariusza 82 DPD (innym pozostaje póki co rezerwa - mimo wszystko zachęcam do zgłoszeń).

Kwestie sanitarno-epidemiologiczne. Pamiętajmy, że wciąż mamy stan epidemii, która przyśpiesza. Choć rząd poluzował obostrzenia nie zwalnia nas to z obowiązku zachowania zdrowego rozsądku. Na część nocną mamy (stan na dzisiaj) zapisanych 44 osoby, dlatego jeżeli ktoś chce spać we własnym namiocie - nie widzę przeciwwskazań. Resztę spróbujemy rozparcelować tak by w miarę możliwości zachować dystans między uczestnikami. Myślę, że nie będziemy grać w maseczkach, ale do czasu wejścia do gry można ją założyć. Na odprawie postarajmy się utrzymać dystans między sobą. I last but not least: jeżeli ktoś przed grą będzie miał gorączkę, będzie się źle czuł, kaszlał czy kichał - bardzo proszę o rezygnację. Lepiej odpuścić jedno spotkanie niż rozłożyć całe środowisko.

Tyle ode mnie na dziś.

 

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 8

Dzięki mobilizacji wśród Kolegów ze strony niemieckiej (i stratom przedbitewnym) nieco wyrównaliśmy stany, zatem szykuje się nam ciekawa rozgrywka.

Miło mi zatem napisać, że otwarte są zapisy do wszystkich oddziałów, nawet do 82 DPD. Pierwszeństwo mają oczywiście chętni do objęcia funkcji:

A) w 1 DP - dowódca, sanitariusz

B) w 82 DPD - sanitariusz

C) w 3 DP - sanitariusz, saper

D) w 352 DP - dowódca, radiooperator, sanitariusz

E) w 91 LWD - radiooperator, saper

F) w 12 DPanc. mamy komplet funkcyjnych - brawa dla tych Państwa.

Pamiętajcie proszę, że zastrzegam sobie prawo do narzucenia przydziału, np. po stronie niemieckiej będziemy najpierw wypełniać luki w 91 LWD.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...