Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi


Recommended Posts

Klauss czy to ironia?

W ostateczności jeżeli nie znajdą się chętni, to w oddziałach gdzie medyków nie będzie zrobimy od razu wycieczki na respa. A te nie będą za rogiem. To manewry więc do "szpitali" będzie kawał drogi. I wtedy oddział w którym sanitariusz będzie - będzie premiowany, bo łapiduch zaoszczędzi kolegom spacerów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też się dziwię, że nie ma chętnych. Ja kilka razy za medyka robiłem i miło wspominam. Na przed ostatnim GMV (na biedrusku) planowałem robić za medyka z giwerą. Ale po pierwszym ataku, giwera została gdzieś w trawie a ja latałem między rannymi. Podczas tej gry zaliczyłem jedną z bardziej epickich akcji w życiu. Ewakuacja dowódcy z pod ognia przeciwnika. Wszystko rozegrane perfekcyjnie, zasłona dymna, Matt, Thompson osłona z dwóch stron, jeden (nie pamiętam kto) walił do przodu. Szybkie podejście do osłony założenie opatrunku i powrót na bezpieczną pozycję. Adrenalina 110% :D. Giwerę pozbierałem po grze.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, arkusz86 napisał:

Witam wszystkich, zgłoszenie wysłane. 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z ASH, mam nadzieję do zobaczenia! :-)

Pozdrawiam, Arkusz

Witamy na pokładzie i cieszymy się, że do nas dołączasz. Mam nadzieję, że wysłałeś już zgłoszenie ;)

W dniu 14.08.2020 o 21:52, Loperenco napisał:

Poszło zgłoszenie :>

No - w końcu się doczekałem. ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie. Jak wygląda kwestia opuszczenia terenu.
Mamy sie zawijać po grze czy istnieje sznsa integracji i wyjazdy w niedzielę rano?
Kraków myślę że chętny bedzie nas 4 osoby.
Spotykamy sie tak rzadko wszyscy ,że żal żeby nie posiedzieć raz do roku przy ognisku jak jest okazja.
Jest dobre miejsce, dach nad głową, szkoda się tak zaraz rozjeżdżać.

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.08.2020 o 12:10, MICHAL napisał:

To pokombinuję z grafikiem na wrzesień i pod koniec sierpnia dam znać czy dam radę.

Zapraszam serdecznie. Partyzantka dostanie zadanie specjalne, zwłaszcza w nocy będzie ciekawie.

W dniu 17.08.2020 o 10:04, krkmf napisał:

Jeszcze takie pytanie. Jak wygląda kwestia opuszczenia terenu.
Mamy sie zawijać po grze czy istnieje sznsa integracji i wyjazdy w niedzielę rano?
Kraków myślę że chętny bedzie nas 4 osoby.
Spotykamy sie tak rzadko wszyscy ,że żal żeby nie posiedzieć raz do roku przy ognisku jak jest okazja.
Jest dobre miejsce, dach nad głową, szkoda się tak zaraz rozjeżdżać.

Teren mamy wynajęty od piątku do soboty - do końca gry (plus sprzątanie, etc.). Dlatego czas na integrację zasadniczo będzie między częścią nocną a dzienną. W dobie Wirusa K pamiętajmy jednak o odstępach - odległościach przy tej integracji. Nie wiem czy będzie w niedzielę po nas jakaś gra,  ale podejrzewam, że przekimanie na miejscu do niedzieli to byłby też dodatkowy koszt. Mogę dopytać.

I last but not least. Ja już wiem jak wygląda plan gry. ;) Lekko nie będzie.

luAZY5xnm39KkybFVNTcq-eDgrPy9niIXDYh8uvk

Link to post
Share on other sites

2 strzelców US Army ma miejsca w naszej rozklekotanej  "Jimmy" dla 2 solidnie zbudowanych wojaków lub 3 bardziej wychudzonych :)...Plus tona amunicji. .Zapewniamy paliwo i mapę, oraz fajny sklad. Ale fajki, żarcie i trunki po Waszej stronie. :P ... Godzinę odpalenia silników oraz miejsce załadunku  uzupełnień ustalimy  na maila:  pilotexploring@gmail.com    ....  nasz start z Józefowa pod Otwockiem Sobota 26 IX o poranku.  Wracamy po wygranej bitwie, to wiadomo.   

 

” Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, będzie im to potrzebne.”

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety mój Thompson odszedł do Krainy Wiecznych Łowów (służył mi 10 lat) i nie mam nic historycznego. Czy trzeba owijać strzelbę na shelsy? Mam najkrótszą wersję bez kolby i nie ma na niej za wiele miejsca na owijkę. Link do tego co mam https://www.taiwangun.com/sprezynowe/cm-357am-full-metal-black-cyma?from=listing&campaign-id=19

Edited by MICHAL
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MICHAL said:

Niestety mój Thompson odszedł do Krainy Wiecznych Łowów (służył mi 10 lat) i nie mam nic historycznego. Czy trzeba owijać strzelbę na shelsy? Mam najkrótszą wersję bez kolby i nie ma na niej za wiele miejsca na owijkę. Link do tego co mam https://www.taiwangun.com/sprezynowe/cm-357am-full-metal-black-cyma?from=listing&campaign-id=19

Jeśli chcesz to mogę Ci wziąć swoją strzelbę (https://gunfire.com/pl/products/replika-strzelby-cm350lm-wersja-metalowa-1152210911.html) a może ktoś będzie miał zwykłego mb03 do pożyczenia. Jeśli nikt się nie zgłosi to Ci wezmę, tylko proszę byś przypomniał się wcześniej :D Najlepiej na fejsie

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, MICHAL napisał:

Niestety mój Thompson odszedł do Krainy Wiecznych Łowów (służył mi 10 lat) i nie mam nic historycznego. Czy trzeba owijać strzelbę na shelsy? Mam najkrótszą wersję bez kolby i nie ma na niej za wiele miejsca na owijkę. Link do tego co mam https://www.taiwangun.com/sprezynowe/cm-357am-full-metal-black-cyma?from=listing&campaign-id=19

Spokojnie, znajdzie się luźny Thompson od Cymki więc pakuj walizki :)

Link to post
Share on other sites

Michał zwrócił mi uwagę na pewną rzecz, którą chyba przeoczyłem, dotyczącą walki w nocy, choć jest ona już standardem na ASH w Polsce.

Broń strzelająca seriami na noc musi mieć zamontowany marker wystrzału. 

Jesteśmy znów online - spływają wpłaty i zgłoszenia. Miło mi poinformować, że zgłosiło się już 77 graczy (na część dzienną - stan na 7 IX), zapisy są wciąż otwarte. W weekend Organizacja udaje się na wizję lokalną (bo podobno nastąpiły jakieś zmiany w infrastrukturze od kwietnia) i w przyszłym tygodniu podam kolejne komunikaty dotyczące gry.

Już teraz jednak informuję, że ze względu na epidemię w bazie będzie obowiązywał reżim sanitarny. Dobrze jest też rozważyć przyjazd z własnym namiotem (spanie w samochodzie), tak by zminimalizować gromadzenie się pod dachem. Zróbmy wszystko co w naszej mocy by nasze spotkanie nie stało się "ogniskiem".

Pozdrowienia.

Link to post
Share on other sites

To znaczy, że na punkcie rejestracyjnym będziemy mierzyć temperaturę. Osoby z podwyższoną temperaturą ciała nie będą wpuszczone na teren i będą musiały zrezygnować z gry.

Będziemy ograniczać przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych. 

Na grę nocną mamy zapisanych ponad 60 osób. Zarządca bazy oferuje 30 miejsc noclegowych w budynkach. Wg nas, to za duże zagęszczenie. Chcemy jeszcze rozstawić dwa namioty NS, 10cio osobowe, ale po rozśrodkowaniu -max  6cio. Może wynajmiemy firmę, króra postawi nam duży namiot (na razie nie znamy kosztu i wielkości namiotu). Ale zalecamy zorganizowanie noclegu we własnym zakresie: w aucie, lub we własnym namiocie.

W czasie wydawania posiłku obowiązywać będzie założenie maski ochronnej.

 

Edited by Cortes
redakcja tekstu
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Vlad napisał:

Spercyzuj co masz na myśli po pojęciem reżim. 

Cortes napisał właściwie wszystko co miałem do napisania na szybko, ale pod pojęciem "reżim" rozumiem zestaw zasad i procedur jakie będą obowiązywały w bazie przed, w trakcie i po rozgrywce. Większość będzie się opierała o zdrowy rozsądek, wiec nie będzie zbyt uciążliwa. Po weekendzie wszystko będzie jasne.

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 9

Jesteśmy po wizji lokalnej terenu i mniej więcej mamy wyrobione pojęcie jak wszystko wygląda. Niestety od lutego sporo się zmieniło (bujna roślinność, erozja, etc.), ale zrobimy co w naszej mocy by, przy dużej dozie umowności, wyglądało to jak Normandia, a nie Malaje. Epidemia też swoje zrobiła i część pomieszczeń w których moglibyśmy przenocować uczestników części nocnej będzie niedostępna. Ale i na to myślę, że znajdzie się sposób. Ale ad rem.

1. KWESTIE NOCLEGOWE - W zabudowaniach mamy dostępne 35 miejsc noclegowych (2x10 + 1x15). Na miejscu będą też 2 namioty NS-10 (ca. 15-20 miejsc) Razem daje nam to 55 - 60 miejsc na noc. Jednak z uwagi na to, że wirus najlepiej czuje się w towarzystwie ludzi w zamkniętych pomieszczeniach wskazane jest byśmy się nieco rozproszyli. Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę zabrać swój namiot - spokojnie znajdzie dużo miejsca na jego rozbicie. Jeżeli ktoś woli przekimać w samochodzie - be my guest. A jeżeli ktoś jest hardkorem i chciałby przekimać na pozycjach - wzbudza mój najwyższy szacunek. :) Jeżeli ktoś (jak organizacja) jest wygodny i woli ciepłe, suche, odizolowane łóżko w pokoju hotelowym to w Aleksandrowie Łódzkim i Zgierzu jest hotel Pelikan, Kamienica nr 6 czy Hotel Folwark.

2. Woda i prąd są. Sanitariaty też. W jednym z pomieszczeń będzie dostępna kawa, herbata, ciepła woda, etc. Miejsce na ognisko i drewno też jest.

3. KWESTIE SANITARNE – analizując sytuację, wprowadzamy następującą procedurę:

a) Jeżeli ktoś poczuje się źle, zacznie go dusić, był narażony, etc. to niech zostanie w domu dla dobra swojego i środowiska ASH w Polsce. Nie chcemy by potem pokazywano nas palcami.

b) Każdy z nas przed na dzień wyjazdem jest proszony o sprawdzenie sobie temperatury. Zakładam, że wszyscy będziemy odpowiedzialni i jeśli u kogoś będzie ona podwyższona, to zostanie w domu.

c) Na miejscu, żandarmeria przy szlabanie będzie sprawdzać listę i kierować na parking samochody, wyłącznie z graczami wpisanymi na listę. Jeżeli kogoś nie będzie na liście - nie zostanie wpuszczony. Na parkingu (jeszcze przed szpejowaniem) zakładamy maseczkę i udajemy się do rejestracji gdzie, na wszelki wypadek, jeszcze raz zostanie sprawdzona temperatura termometrem elektronicznym.

d) Każdy z uczestników przy rejestracji będzie poproszony o złożenie informacji na swój temat: imienia, nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu (na potrzeby inspekcji sanitarnej, jeżeli ktoś z nas zachoruje, sanepid łatwo będzie mógł poinformować o zagrożeniu resztę). Kartkę z ww. informacją przygotujcie sobie w domu.

e) Na miejscu będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk oraz mydło.

f) Proponujemy indywidualne spożywanie napojów, czyli jeśli ktoś pije coś z butelki, to nie częstuje tym napojem już nikogo innego. Wiemy, że może to być nieco niekoleżeńskie, ale chodzi nam o to, aby kontakt „komórkowy” był jak najmniejszy.

g) Lwią część czasu spędzamy na świeżym powietrzu, tak więc ryzyko potencjalnej transmisji powinno być znacząco mniejsze, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.

4. LAST CALL - Zapisy i wpłaty przyjmuję do poniedziałku 21 września (preferowana strona aliancka/partyzancka). Jeżeli ktoś do poniedziałku nie wpłaci wpisowego, to znaczy, że rezygnuje z gry i wykreślam taką osobę z listy. Jak już wielokrotnie wspominałem nie będzie możliwości uiszczenia wpisowego na miejscu, dlatego proszę by ci, którzy jeszcze uiścili wpisowego ogarnęli ta kwestię. Osoby, których nie będzie na liście, nie zostaną wpuszczone na teren rozgrywki.

Chciałbym powiedzieć, że idziemy na rekord, bo mamy już 85 zgłoszeń (i 68 wpłat). Jeżeli wszyscy zapisani się stawią,będzie to największa jak do tej pory impreza ASH w Polsce.

Kolejne komunikaty będę publikował sukcesywnie, więc trzymajcie rękę na pulsie i informujcie znajomych.

Z pozdrowieniami.

D.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...