Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Komunikat HQ nr 10.

Poproszę o uwagę Radiooperatorów i osoby, które byłyby gotowe dostarczyć dodatkowe radiostacje na grę (Wish, Camper, Ashigara, uśmiecham się do Was)

Podajemy kanały i częstotliwości do zaprogramowania krótkofalówek. Zróbmy to teraz, żeby zaoszczędzić czas na miejscu:

Niemcy - Kanał 3, częstotliwość: 446,03125 MHz

Alianci - Kanał 6, częstotliwość: 446,06875 MHz

Kanał awaryjny do sztabu - Kanał 1, częstotliwość: 446,00625 MHz

Wszystkie powyższe są na 12,5 kHz. Za przygotowanie powyższego dziękuję Daffy'emu.

 

Niemcy proszeni są o wybranie RTO w 352 DP i 91 LWD. U "Luftwaffli" nie ma też sapera, ale to akurat mniejsze zmartwienie niż brak RTO. Jeżeli nie będzie w tych oddziałach radiooperatorów, rozkazy będzie otrzymywać przez gońców, a to proszenie się o kłopoty, bo na kurierów będzie można polować.

Link to post
Share on other sites

GATE CLOSED!

Zapisy zamknięte. Nie ma już możliwości zgłoszenia się do udziału w grze. Dziś po południu po raz ostatni zaktualizuję listę wpłat i jeżeli ktoś się do tej pory nie wywiązał, to przykro mi, ale udziału w imprezie nie weźmie. Było dużo czasu na ogarnięcie tej kwestii, do zalegających były rozesłane "wezwania do zapłaty", jesteśmy dorosłymi ludźmi, więc jak powiedział kiedyś porucznik Borewicz - "trochę powagi". Skala strat przedbitewnych nie jest jednak porażająca i mogę powiedzieć, że będzie nas ponad 80 osób i jeżeli dobrze pójdzie - pobijemy historyczny rekord frekwencji. Brawo! Aż chciałoby się zrobić defiladę przed wymarszem na pozycje wyjściowe.

Sprawy organizacyjne. Jutro podam przybliżony harmonogram godzinowy imprezy. Na grę zabieramy: ochronę oczu (zalecam ochronę zębów, zwłaszcza w nocy) dużo cierpliwości, dobrego humoru, czerwoną szmatkę i czerwone światło do oznaczenia trupa w nocy, zapalniczkę, jakąś menażkę na zupę na koniec, ci co wolą prywatne lokum - namioty, no i standardowe wyposażenie (mundury, szpeje, repliki). Kolacja w piątek oraz śniadanie w sobotę - we własnym zakresie. 

Zachęcam do budowania klimatu na grze. Nie tylko scenografią, mundurami, ale też zachowaniem. Nad porządkiem w bazie czuwać będzie żandarmeria, która będzie mieć wszystkie uprawnienia organizacyjne. Baza to lotnisko RAF, z którego spadochroniarze będą startować do swojej misji. mamy łańcuch dowodzenia - chcesz coś załatwić, zasalutuj, zamelduj się i zapytaj swojego dowódcę, a on jeżeli to konieczne pójdzie do sztabu i wyjaśni sprawę. Do sztabu wstęp będą mieli tylko oficerowie. Poznajmy ich zatem:

Alianci: 1 DP - Vender; 82 DPD - Sikor; 6 DPD - Vlad; 3 DP - Hubert

Niemcy: 352 DP - X-Ray; 91 LWD - Meister; 12 Pz. Div. SS - Lee

I chyba to by było na tyle. Jeżeli ktoś ma pytania, uwagi, wątpliwości, komentarze to teraz jest na to czas, ponieważ od czwartku organizacja będzie offline.

Pozdrawiam,

D.

P.S. Po raz ostatni proszę o zgłoszenie się ochotników lub znalezienie ochotników do funkcji radiooperatorów (radiostacje będą) w 352 DP i 91 LWD (Luftwafflom brakuje też sapera). Wolicie śmigać do sztabu po rozkazy jako kurierzy?

 

Link to post
Share on other sites

 

Wszyscy jesteśmy w jednej bazie. Domnik napisał, że baza jest lotniskiem RAFu i porządku będzie pilnować brytyjska żandarmeria, ponieważ takimi żandarmami dysponujemy. Jeśli znajdą się żandarmi niemieccy i zjawią się odpowiednio wcześnie, to dla nich też będzie zajęcie. Jakoś w to wątpię, w świetle braku ochotników na radiooperatorów.

Jeśli chodzi o nocleg "nieprywatny", to było na poprzedniej stronie:

1. KWESTIE NOCLEGOWE - W zabudowaniach mamy dostępne 35 miejsc noclegowych (2x10 + 1x15). Na miejscu będą też 2 namioty NS-10 (ca. 15-20 miejsc) Razem daje nam to 55 - 60 miejsc na noc. Jednak z uwagi na to, że wirus najlepiej czuje się w towarzystwie ludzi w zamkniętych pomieszczeniach wskazane jest byśmy się nieco rozproszyli. Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę zabrać swój namiot - spokojnie znajdzie dużo miejsca na jego rozbicie. Jeżeli ktoś woli przekimać w samochodzie - be my guest. A jeżeli ktoś jest hardkorem i chciałby przekimać na pozycjach - wzbudza mój najwyższy szacunek. :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.09.2020 o 19:22, Mekar napisał:

Moje niedopatrzenie. W takim razie zgłaszam się, ale chyba sądząc po tym że ma być 80 osób, miejsc jest 60 to wydaje mi się że tłoku nie będzie. Taki Potępieniec prześpi się w domu, a taki Pazur pod Koparką albo w Gęsiówce :)

Ty masz rolę sanitariusza w 352 DP i tej wersji się trzymajmy. ;) Niemcy nie będą mieli osobnych kwater, każdy śpi tam, gdzie sobie zajmie koję.

Trochę nam się posypał personel pomocniczy (który miał np. mierzyć temperaturę i pomagać w rejestracji) ale damy radę, "Ardeny 1944" ogarnęliśmy w mniejszym składzie to i tu nie powinno być problemu. 

Po raz ostatni też proszę by zgłosił się ochotnik lub wyznaczono ochotnika do roli sanitariusza w oddziałach brytyjskich (chyba, że wolicie się wykrwawiać i ganiać do punktu powrotu do gry). Poniżej znajdziecie orientacyjny harmonogram imprezy. Uprzejmie proszę byście wzięli pod uwagę potencjalne obsuwy, bo będzie nas sporo do obsłużenia, więc może wszystko trochę potrwać.

Piątek:

1. od godz. 17:00 - przyjazd, rejestracja, zakwaterowanie, szpejowanie.

2. 18:00 - zbiórka, przypomnienie zasad ogólnych (respy, medycy, FPS-y, pojazdy, saperzy), sprawdzenie łączności.

3. 18:15 - odprawa i wymarsz partyzantów francuskich.

4. 18:30 - odprawa dowódców oddziałów niemieckich.

5. 18:45 - wymarsz oddziałów niemieckich. Po dotarciu na pozycje wyjściowe każdy z oddziałów melduje o tym do HQ. Gra zaczyna się w momencie zajęcia pozycji przez ostatni oddział niemiecki. Potwierdzenie zostanie rozesłane przez radio.

6. 19:00 - odprawa dowódców oddziałów alianckich.

7. 19:15 - start misji pathfinderów amerykańskich.

8. 19:30 - wylot brytyjskiej 6 DPD.

9. 19:45 - wylot amerykańskiej 82 DPD.

10. 24:00 - koniec części nocnej, powrót do bazy.

Sobota:

1. 7:00 - pobudka, toaleta, śniadanie, szpejowanie. Przyjazd i rejestracja graczy biorących udział wyłącznie w części dziennej.

2. 7:30 - zbiórka, przypomnienie zasad ogólnych (respy, medycy, FPS-y, pojazdy, saperzy), sprawdzenie łączności.

3. 7:45 - odprawa dowódców oddziałów niemieckich.

4. 8:00 - wymarsz oddziałów niemieckich na pozycje wyjściowe

5. 8:15 - odprawa dowódców oddziałów alianckich i partyzantów

6. 8:30 - wymarsz oddziałów alianckich i partyzantów. Gra zaczyna się w momencie zajęcia pozycji przez ostatni oddział aliancki. Potwierdzenie zostanie rozesłane przez radio.

7. 15:00 - koniec części dziennej, powrót do bazy.

Link to post
Share on other sites

Hmm, Dominik rozmawiałem z jednym kolegą offline i wydaje nam się, że rano w sobotę warto nieco urealnić terminy startu. Tym bardziej, że sporo uczestników będzie dojeżdżać. Wydaje mi się, że opóźnienie o 1 godz. (ale tak już "sharp") da wszystkim większy komfort.

  

Link to post
Share on other sites

Przyjazd na 17, jeśli gra ma się na dobre zacząć o 20, to sporo bezczynnego siedzenia jednak. Szczególnie jeśli to piątek, nie sobota, ale ufam, że był ku temu dobry powód.
Druga kwestia to RTO u mnie (Luftwaffe). Wiadomo już czy ktoś się zgłosił? Jeśli dalej nikogo nie ma to ja sobie wyznaczę jedną osobę na miejscu i nie będzie przebacz.
P.s. Oficerowie mogliby mieć ujawnione listy swoich podkomendnych dla łatwiejszej organizacji własnego oddziału. 

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Meister napisał:

Przyjazd na 17, jeśli gra ma się na dobre zacząć o 20, to sporo bezczynnego siedzenia jednak. Szczególnie jeśli to piątek, nie sobota, ale ufam, że był ku temu dobry powód.
[...]

Kilka lat temu pojechaliśmy w kilku Aliantów na Słowację na Normandię również - dzień D. Kazano nam być w piątek od 10.00. Wstępne informacje przewidywały wymarsz jednostek ( również  z podziałem na strony ) najpóźniej do 14.00. Potem się okazało, że Axis wyszli dopiero po 17.00, a Allies startowali... 22.00 - Pathfinderzy najwcześniej, potem o północy kolejne i później kolejne. Byłem wściekły na taka organizację. Gra mi to wynagrodziła, jednakże po czasie do mnie dotarło, że opóźnienie ( niewpisane w grafik ) było zamierzone przez orga - jak w realu, czekanie na lotnisku i nic nie robienie... teraz to wypominam pozytywnie. Warto wziąć karty lub szachy by zabić... czas ;D U Dominika i Cortesa jednak chyba nie będzie taaakiej przerwy.

Link to post
Share on other sites

Meister. Nikt się nie będzie nudzić. Jest 70 worków dfo napełnienia piaskiem i zbudowania z nich umocnień na plaży. To nie żart. Jeśli ktoś może przyjechać wcześniej i pomóc, to będziemy wdzięczni. Jeśli nie zbudujecie umocnień, to ich nie będziecie mieć.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Cortes napisał:

Meister. Nikt się nie będzie nudzić. Jest 70 worków dfo napełnienia piaskiem i zbudowania z nich umocnień na plaży. To nie żart. Jeśli ktoś może przyjechać wcześniej i pomóc, to będziemy wdzięczni. Jeśli nie zbudujecie umocnień, to ich nie będziecie mieć.

Wyjedziemy we 2 osoby asekuracyjnie około 14:30, bo nie wiadomo jak będzie wyglądał wylot z Warszawy. W razie czego możemy pomóc.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Meister napisał:

Przyjazd na 17, jeśli gra ma się na dobre zacząć o 20, to sporo bezczynnego siedzenia jednak. Szczególnie jeśli to piątek, nie sobota, ale ufam, że był ku temu dobry powód. (...)

Meister powody są opisane w harmonogramie. Z doświadczenia organizacyjnego wiem, że zawsze są obsuwy, poślizgi, korki i wypadki. Ponadto będzie nas na noc 60 osób. Te osoby muszą przyjechać, trzeba je zarejestrować, wydać im pakiety, zakwaterować, muszą się one oszpejować, trzeba je odprawić i w końcu muszą wyjść na pozycje. Rozstawienie namiotu zajmuje też parę chwil, dlatego godz. 17 jest podana jako orientacyjny początek działania punktu rejestracji (miało być od 17, wkradł się czeski błąd - już poprawiłem). Ponadto pamiętajmy, że wojna to w 90% czekanie. Jeżeli uwiniemy się ze wszystkim szybciej to szybciej zaczniemy rozgrywkę. No i pamiętaj, że wychodząc na pozycje możecie zostać ostrzelani przez franc-tilleurs, bo oni zaczynają przed Wami.

19 godzin temu, SikorPL napisał:

Hmm, Dominik rozmawiałem z jednym kolegą offline i wydaje nam się, że rano w sobotę warto nieco urealnić terminy startu. Tym bardziej, że sporo uczestników będzie dojeżdżać. Wydaje mi się, że opóźnienie o 1 godz. (ale tak już "sharp") da wszystkim większy komfort.

Sikor, co jest nierealnego w pobudce o godz. 7? Jak wyżej, z doświadczenia organizacyjnego wiem, że gracze mają różne tempo szykowania się. Jeden wstanie, zje coś na cito i się oszpejuje, a drugi musi się ogolić, zaparzyć herbatę, uczesać, etc. Ponadto pamiętajcie, że gramy max. do godz. 15. (bo po nas na teren od razu wchodzi inna grupa), więc ewentualne przesunięcia będą odbywać się kosztem gry. W drodze kompromisu możemy przesunąć wszystko o pół godziny, pasuje?

18 godzin temu, Meister napisał:

(...) Druga kwestia to RTO u mnie (Luftwaffe). Wiadomo już czy ktoś się zgłosił? Jeśli dalej nikogo nie ma to ja sobie wyznaczę jedną osobę na miejscu i nie będzie przebacz.
P.s. Oficerowie mogliby mieć ujawnione listy swoich podkomendnych dla łatwiejszej organizacji własnego oddziału. 

Nope, Luftwaffle wciąż nie mają RTO, więc zostawiam Tobie wybór ochotnika. Listy ze stanem osobowym dostaniecie pocztą elektroniczną - poproszę o maila w tej sprawie jeżeli ktoś jest zainteresowany.

14 godzin temu, Vlad napisał:

Także i ja podpisuję się  jak również  proszę o rozkazy i mapy  na nockę.    

Vlad dostaniesz na odprawie.

 

I tak jak pisał Cortes, jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać wcześniej i poryć w ziemi to zapraszamy - będzie co robić. My będziemy walczyć ze scenografią od rana, zaś zaczniemy się spisywać od 17. grunt, żeby wszyscy byli na zbiórce.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Melduje się Striwaj jako saper w ramach 352 DP. Miałbym trzy sprawy:

Primo podobnie jak kolega Mekar chciałbym zapytać o możliwość transportu z dworca Łódź Kaliska w piątek.

Secundo czy jeśli ktoś przyjedzą wcześniej przed grą( mam taką możliwość) to powinien zabrać ze sobą powiedzmy łopatkę piechoty w celu napełniania worków i budowy umocnień.Czy tego typu "zabawki" mamy na miejscu?Pytam gdyż nie posiadam saperki zgodnej z umundurowaniem i byłby to dodatkowy element ekwipunku.

Tertio czy miałby któryś z szacownych kolegów pożyczyć na grę jeden magazynek do Kar98k od SW replikę zakupiłem na dniach i trochę ciężko było ogarnąć magazynek.

Na marginesie zalecam wszystkim Soldatom wypastować porządnie buty i zaimpregnować zelty, W gazetach piszą ,że te dwa dni mogą stać pod znakiem deszczu ,lecz cóż znaczy dla nas odrobina deszczu ?Z cukru wszak nie jesteśmy! Z resztą przecie mamy tylko obserwować wybrzeże,co złego może się stać? Co nagle przypłyną Herbaciarze z Amerykańcami i zrobią nam desant ,który przejdzie do historii? Panowie bądźmy realistami...

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Striwaj napisał:

(...) Secundo czy jeśli ktoś przyjedzą wcześniej przed grą( mam taką możliwość) to powinien zabrać ze sobą powiedzmy łopatkę piechoty w celu napełniania worków i budowy umocnień. Czy tego typu "zabawki" mamy na miejscu? Pytam gdyż nie posiadam saperki zgodnej z umundurowaniem i byłby to dodatkowy element ekwipunku. (...)

Na marginesie zalecam wszystkim Soldatom wypastować porządnie buty i zaimpregnować zelty, W gazetach piszą ,że te dwa dni mogą stać pod znakiem deszczu ,lecz cóż znaczy dla nas odrobina deszczu ?Z cukru wszak nie jesteśmy! Z resztą przecie mamy tylko obserwować wybrzeże,co złego może się stać? Co nagle przypłyną Herbaciarze z Amerykańcami i zrobią nam desant ,który przejdzie do historii? Panowie bądźmy realistami...

Na miejscu będą dwie łopaty i saperka. Tyle mamy. Jeżeli ktoś posiada w dyspozycji i będzie rył w ziemi - niech weźmie, w końcu łopatka piechoty to standardowe wyposażenie.

Forecast for the D-Day:

Piątek - pochmurno, deszcz między 16 a 18 oraz 20 a 22, temp. 14-18 st. C.

Sobota - pochmurno, deszcz między 14 a 16, temp. 15-21 st. C.

 

Link to post
Share on other sites

DEPARTED.

Panowie to już ostatni komunikat przed grą. Od tego momentu jestem już offline, więc nie mam możliwości dokonania zmian na liście, dopisania kogoś, bądź skasowania. Kto się zgłosił a nie przyjedzie - rezygnuje z wpisowego. Zapoznajcie się z zasadami gry, sprawdźcie ekwipunek i zmierzcie sobie temperaturę. Nie zapomnijcie przygotować kartek z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu. Niestety trochę strat przedbitewnych jest, rekordu frekwencyjnego nie pobijemy, ale i tak szykuje się fajna zabawa. W bazie będziemy od 9 rano.

Cóż, pozostaje mi życzyć w imieniu HQ szerokiej i bezpiecznej drogi. Do zobaczenia na miejscu.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Normandia 1944" - 25-26 września 2020 r., Karolew k. Łodzi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...