Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Korekcja do Uvex i-vo - patent


Recommended Posts

Cześć!

Dziś podzielę się z Wami sposobem na dołożenie korekcji do Uvex i-vo.

Jakiś czas temu postanowiłem kupić wkładkę korekcyjną do kolarskich okularów Accent Wind za 12,90 + przesyłka, z myślą o zamontowaniu jej w moich Uvexach. Z wkładką udałem się do lokalnego optyka, który na początku był sceptyczny do pomysłu wstawiania szkieł korekcyjnych w taki kawałek plastiku, ale adapter wysłał do szlifierni, gdzie przygotowywane są szkła i tam specjaliści orzekli, że jak najbardziej da się to zrobić. W szlifierni zwrócono uwagę na to, że adapter może się trochę wyprostować, ale jest to zjawisko pozytywne, gdyż jak przeczytałem w innych tematach podczas patrzenia przez wkładkę skierowaną pod innym kątem niż standardowe okulary obraz w oddali nie jest widziany prawidłowo. 

Gdy wkładka wróciła ze szlifierni optyk przykleił ją do mostka okularów, zapewniając, że kąt patrzenia przez nią jest odpowiedni.

Jedynym minusem jest przytwierdzenie wkładki do okularów na stałe, co może utrudniać ich czyszczenie, ale tu raczej się nie obawiam, bo zawsze można je myć pod wodą lub nasączony patyczek wcisnąć pomiędzy wkładkę a wizjer

Za szkła z montażem zapłaciłem 100 zł.

 

Efekt końcowy:

FoWNcfX.jpg

9Oupoi3.jpg

 

Link do wkładki: https://rowerek.pl/product-pol-11332-Adapter-do-montazu-szkiel-korekcyjnych-do-okularow-Accent-Wind.html

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...