Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam, mam wsadzoną gumkę autobota maple leaf do tej repliki, jaka prec lufa wewnętrzna podejdzie z taką gumką? Zakładam, że będzie to lufa bez "mostka" dla tej gumki ale nie wiem czy w standardzie np vsr podejdzie czy trzeba dedykowaną... Ktoś bawił się w tuning tej platformy? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ok, nie ma odzweu ale nie jestem bierny, kupiłem zestaw tuningowy do cm703 na TG, który jest zrobiony na odrobinie większych średnicach. Przetoczę to troszkę żeby pasowało do cylindra i potestuje na stockowej sprężynie. W zestaw wchodzi aluminiowa głowica tłoka i prowadnica z łożyskowaniem oraz sprężyną dającą jakieś kosmiczne fps'y. Odrazu kupiłem preckę 6.03 wątpliwej firmy big dragon do cm703 i przy okazji grzebania będę ją też wymieniał ;F . Zobaczymy co z tego będzie i jak się to sprawdzi. Jak wszystko będzie przynajmniej tak dobrze jak w stocku to tak to zostawię. Wydaje mi się, że lufa BD potrzebuje odrobiny czyszczenia zanim ją zamontuje i zlikwidowania "mostka" żeby grała z gumką maple leaf. Miło by było zobaczyć poprawę w skupieniu mimo, że nie jest w stocku z tym tragicznie. Do soboty postaram się z tym ogarnąć i może coś naskrobię. 

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Wczoraj udało mi się ostatecznie dotoczyć tłok cymy ( dedykowany do cm703 )i wsadzić do mb440? ( Klon TM aws ). Prowadnica była ogarnięta już wcześniej ( wiertarka i pilnik + papier ścierny= 5 min roboty i średnica prowadnicy była właściwie zmniejszona i dopasowana do cylindra). W efekcie, na zestawie cylindra airsoftpro mam tzw " strzykawkę". Dzięki głowicy cylindra AP uszczelniła się połączenie głowicy z gumką, a co za tym idzie z lufą. Na wylocie lufy również efekt strzykawki. Tak więc jak się komuś chce to z zestawu za około 60zł cymy można zamontować tłok do well'owskiego aws'a i prowadnicę z łożyskowaniem. Z zestawu stockowych plastikowych części potrzebny jest tylko oring z tłoka żeby wśo banglało.

Link to post
Share on other sites

Btw lufa big dragona to jakaś porażka, nawet jej nie instalowałem, jakiej firmy lufy i jakiej długości byście polecili? Stockowa ma niby 500mm ale cylinder ma stosunkowo małą pojemność jak na snajperkę więc strzelanie cięższymi kulkami może zmniejszyć zasięg. Tzw cylinder/barrel ratio wypada na 1,5 do 1.  Na pierwszym miejscu chyba mi wypada Maple leaf crazy jet 6.04 , na 2 action army 6.03 (obie dedykowane do VSR ale jak się popieści to się zmieści do klona AWS) tylko czy jest sens brać ML 510mm czy lepiej 470mm? Z actiona jest bodaj 500mm. Zamierzam używać kulek w granicach 0.36g max więc chyba lepsze osiągi da 470mm lufa ale wolę to potwierdzić. Dla ścisłości mamy około 70mm dł użytkowej cylindra o średnicy 19,95mm - vol 21881, lufa 6,05 ( bodaj) x 500mm ( stock) więc vol lufy to 14374 co daje dokładnie 1.52 : 1. Jaka lufą by tu najlepiej grała z takimi parametrami?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to kupiłem Lambdę ONE dedykowaną do Marui L96 AWS (500mm) , była na promocji na gunfire, ML autobota 2021 i dystansem omega ML. Zeszlifowałem w lufie mostek i założyłem wszystkie części. Na tę chwilę nie mogę zmierzyć zasięgu ale stockowa sprężyna ciśnie kulkę 0.28 na te 90m (na oko ;) ) jak po sznurku. Cięższe kulki mam czarne więc ciężko coś zobaczyć. Z lunetą przyjdą mi białe 0.40g bls więc jak będę miał paczkę z TG to coś naskrobię . Niestety wyślą najprędzej we wtorek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...