Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prometheus vs PDI (stan na rok 2020)


Recommended Posts

Cześć,

po paru latach zatęskniłem za czasami latania z 4-taktem. W głowie pojawił mi się zarys tego, co bym chciał zbudować (bazą będzie jak coś VSR od TM) i pojawił się pewien dylemat. Pamiętam, że jak siedziałem w temacie (lata około 2013), to PDI i Promyk były najbardziej polecanymi. Kiedyś nie wahałbym się i brałbym tańszą, bo budżet był inny niż teraz. Teraz chciałbym poddać pod dyskusję następujący temat:

Czy warto dawać 670 zł za PDI, czy może wystarczy zwykły Promyk/LayLax za ok 350 zł? Czy PDI jest na tyle lepsze, żeby dopłacić prawie drugie tyle? Robił ktoś kiedyś testy jak wypadają te lufy względem siebie?

Pytaniem uzupełniającym do dyskusji jest to, czy na chwilę obecną na rynku są dostępne kulki, na których dałoby się poczuć różnicę pomiędzy tymi markami? Które uchodzą za najlepsze? BLS? Youtubowe Nrovitsche? A Może Rocketsy ? :D Z tego co pamiętam, to te pare lat temu było słabo z kulkami, od biedy się strzelało Madbulami 0.40, krążyły mity o "strajtach" i "ceramice", ale to mało kto miał dostęp do tego i ceny były zaporowe.

Zapraszam do wyrażania swoich opinii i doświadczeń, 

J,25

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o lufy, to dużo osób twierdzi, że promyki spadły na jakości i nie warto ich kupować - osobiście nie potwierdzę ani nie zaprzeczę (sam mam promyka, ale kupiony dość sporo czasu temu). Co do kulek - raczej wszystko na BLS strzelają i sobie chwalą.

Link to post
Share on other sites

PDI w cenie jaką podałeś nie warto kupować. Sporo taniej możesz kupić bezpośrednio w Japonii.
Alternatywa to Lambda - 300-400zł. Z Promykami jest problem taki, że była (dalej jest?) seria z gorszą polerką w środku.
BLS podobno mocno zjechały ostatnio. Od siebie polecę HPA. Znajomi bardzo chwalą Geoffs, ale ja miałem jedną paczkę i nie oczarowały mnie. Norwicze spoko, ale w moim odczuciu nie dogoniły hype'u.
 

Link to post
Share on other sites

kupowanie promyka aktualnie moim zdanie to słaba decyzja, mając w budżecie lufy lambda w srednicach  6.01/6.03/6.05, a. 01 i. 05 są też w opcji VAT bez mostka. Gdzieś ktoś promował lambde tekstem "jakość pdi w cenie promyka", widząc kilka w akcji, widzę na plus dla lambdy, a promyka fakt pogorszyły się. w dodatku pojawiły się też lufy da Vinci, czyli lambdy z powiększonym oknem i powiększona korona. do aega da Vinci to kocur mając okno 6.5 mm gdzie wchodzi cały dystanser promyka a zasiegi można kręcić bardzo ładne

wiec aktualnie pdi to klasa sama w sobie ale i cena zaporowa. za to są lambda i da Vinci, które są świetnej jakości i tanie, potem jest promyk, którego trzeba pilnować, bo były złe partie puszczanie na rynek gdzie wymieniali je za free, a na Olx i allegro pojawił się wysyp używanych luf słabej jakości, przez co sam aktualnie mam problem z opchnieciem luf

pdi>DaVinci/lambda>promyk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...