Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

15 minut temu, falloutpl napisał:

Pytanie za 100 pkt, co tak właściwie chcesz osiągnąć? Ile fps/j? Bo bez tego to można wywalić miliony złotych monet, niepotrzebnie a sądzać po Twojej rozpisce części właśnie tak się stanie XD

Taki set pozwoli na uzyskanie każdego typowego limitu. Czy to cqb, szturm czy dmr. 2,8J takie zestawienie wytrzyma z palcem w nosie. Kwestia poprawnego poskładania i drobnych korekt jeśli chodzi o silnik czy przełożenie zebatek. Powyżej... Nie widzę sensu, osobiście nie dałbym gwarancji na takie coś. Strzelać będzie, pewnie nieźle i długo, ale mimo wszystko nie ma sensu tak mocno nadwyrężać części - mimo, że to top. Strzela to potem głośno i żre prąd. Do 2,8J jest względnie cicho i da się strzelać daleko, spokojnie na ponad 80m. Śmiem twierdzić, że nawet dochodząc zasiegiem do 100m (i teraz czekamy na kolejną burzę). 

Budowanie takiego customa na 300 czy 350fps także nie jest głupie. W sumie to normalne, że człowiek chce wpakować kilka tysięcy i mieć spokój na lata. Budowa repliki pod cqb wymaga jedynie kilku dodatkowych modyfikacji jak np shortstroke. Stock repliki, stock szkielety, zebatki czy tłoki mogą (nie muszą) szybko się uszkodzić. Imo niezawodność repliki to priorytet. Poza tym to ulga dla serwisanta. Składanie takich części to przyjemność. Czasem oczywiście trzeba coś podpiłować (np. ar przy zebatkach Siegetek), powiększyć okno w lufie czy zredukować objętość cylindra ale to chwila roboty. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

38 minut temu, omonon napisał:

Majonez, chodzi mi i to, że to właśnie nie jest twoje a jednego z polecanych wszem i wobec... Nie sraj tak żarem. Poza ruchaniem ludzi na częściach nic do Ciebie nie mam, nawet na serwisie się nie znam :). 

Zawsze powtarzałem, że nikt nie włoży więcej czasu, cierpliwości i serca w replikę co jej właściciel. Dziś mam nieco inne zdanie. Tam gdzie inni nie widzą światełka w tunelu i odpuszczają, tam znajdują się osoby, które replikę ogarną. Always can be better. 

Aczkolwiek nauka serwisu trwa i sporo replik i części trzeba przerobić. Warto zadawać pytania i się uczyć. Warto słuchać się innych, ale nie traktować słów innych jak wyrocznię.

Tylko, że wtedy przestaje to być opłacalne z perspektywy ekonomicznej. Zanim dojdziesz do wprawy i dobierzesz odpowiedni zestaw części wydasz sporo hajsu. Wiele części uszkodzisz, wiele części kupisz źle dobranych. Ten temat był dla mnie zaskoczeniem bo widac, że op się przygotował. Wymienil zestaw części w 90% odpowiadający temu co sam zalecam montować. Oczywiście można taniej, można nawet drożej jak się uprzesz. Można wciąż do czegoś się przeczepić i polemizować. Oddanie repliki do serwisu jest jakimś rozwiązaniem, ale nie ważne do kogo ją dasz istnieje spore ryzyko niedociągnięć czy januszostwa. Na zdjęciu ProWin oklejony izolką nie jest tragedią. Izolkę ściągniesz i po kłopocie. Wiele razy spotkałem się z tym jako usztywnienie komory w lufie zewnętrznej. Nie jest to najgłupsze co widziałem i w sumie dość skuteczne rozwiązanie przekręcającej się komory czy nawet samej lufy wewnętrznej. Lepsze to niż spartolone podkładkowanie, lutowanie czy brak korekty aoe. Ja służę radą za free, wielu serwisantów wypina tyłek i "zaprasza na serwis". Nie ukrywam, też czasem padały takie słowa z mojej strony ale głównie dlatego, że przez internet w wielu sytuacjach nie da się pomóc. Czasem trzeba pokazać. Nie każdy też potrafi zrozumieć o czym się mówi. Często nawet za chęć bezinteresownej pomocy zostajesz oblany szczynami bo ktoś spodziewał się czegoś innego. W tym temacie o VFC jest sens pomagać bo człowiek wie czego chce i już sam wyszedł z bardzo sensowną listą części - czyli nie jest leniem ani bezmózgiem. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

A co do użytkownika hadesiak, to nie wciskał, ani nie oferował mi swojego serwisu. Jedynie wymieniliśmy kilka zdań na temat ów tuningu i poprosiłem o zabranie głosu w tym temacie, bo wykazał się dużą ilością wiedzy, z której udało mi się sporo wyciągnąć. Co do tematu oszukiwania innych, to nie chcę się w to mieszać, bo najzwyczajniej w świecie nie znam tego tematu na tyle, żeby móc się jakkolwiek o tym wypowiadać. 

Link to post
Share on other sites

Asgrevolution nie sprzedaje Edgi oszuście.

Oddałeś 500zł - tak czy nie? Ile osób jeszcze się do ciebie zgłosiło po kasę?

Poziom twojej arogancji i tupetu jest niebotyczny. Jak złapią za rękę to mów, że nie twoja? Przestrzegam przed jakimikolwiek kontaktem z typem, bo MK Kastom to oszust i krętacz.

@GomesLDZ pamiętasz jak było?

 

btw. a to twoje plombowanie to zalanie komory klejem silikonowym? xD

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, gratek napisał:

btw. a to twoje plombowanie to zalanie komory klejem silikonowym? xD

No jak lubisz gdy Ci się lufa przekręca albo wysuwa w kiepskiej komorze to fajnie. Nie klej silikonowy, a klej do gwintów, który rozpuszcza się od podgrzania albo chociażby użycia rozpuszczalnika. Większość serwisantów tak robi. Używają także taśm teflonowych, wiedziałeś? 

Olaboga, teflon. Hihi, ale przypał. On daje teflon pod gumkę! 

Tak, jeśli trzeba to daję. Tak samo jeśli trzeba zabezpieczyć lufę przed wysuwaniem się czy przekręcaniem. Wystarczy 0,1mm wysunąć lufę i często już to powoduje różne wyniki fps. W komorach ProWin, które są źle zaprojektowane widać to najbardziej. Klips wielu luf nawet nie zabezpiecza dostatecznie. Fajne są komory Maxx, o dziwo tutaj kleju nie używam :D W sumie teflonu też nie. Aleeee uwagaaa, używam olejku silikonowego podczas montażu! 

44 minuty temu, gratek napisał:

Asgrevolution nie sprzedaje Edgi oszuście.

A kogo to obchodzi? Mówię o lufie Lambda, przecież według sklepu i Huberta też ją podmieniłem. Szkoda, że JarMix potwierdził, że to Lambda i bez gadania wymienil ją na Da Vinci. Gdzie dowody na to, że lufa została podmieniona? 

 

44 minuty temu, gratek napisał:

Poziom twojej arogancji i tupetu jest niebotyczny. Jak złapią za rękę to mów, że nie twoja? Przestrzegam przed jakimikolwiek kontaktem z typem, bo MK Kastom to oszust i krętacz.

To nie poziom arogancji, a logiki. Jeśli ktoś złapie złodzieja za rękę podczas kradzieży to bez świadków czy monitoringu nie zdziała dosłownie nic. W takiej sytuacji słowo stoi przeciwko słowu. Tak samo tu. 

Jak już ktoś próbuje udowodnić czyjąś winę, niech robi to skutecznie. W sądzie sprawa z miejsca zostałaby umorzona, a ja nawet nie musiałbym składać wyjaśnień bo to po ich stronie leżałoby udowodnienie przed sądem mojej winy. Zgłosić nikt nie poszedł bo nikt nie ma dowodów. Proste. Krzykacze tylko krzyczą, najczęściej w internecie. 

Dowody byłyby gdyby ktoś mądry nie zrywał plomb. To jest właśnie ta Wasza logika. "Zostalem oszukany więc zerwę plombe". No wiele się od Grzesia nie nauczyliście. 

 

Btw. Ciebie też oszukałem, że się tu w ogóle wypowiadasz? 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, gratek napisał:

Asgrevolution nie sprzedaje Edgi oszuście.

Oddałeś 500zł - tak czy nie? Ile osób jeszcze się do ciebie zgłosiło po kasę?

Poziom twojej arogancji i tupetu jest niebotyczny. Jak złapią za rękę to mów, że nie twoja? Przestrzegam przed jakimikolwiek kontaktem z typem, bo MK Kastom to oszust i krętacz.

@GomesLDZ pamiętasz jak było?

 

btw. a to twoje plombowanie to zalanie komory klejem silikonowym? xD

Co Ty pierd.... :D nie wiem czy wiesz, ale komorę można podklejać klejem do gwintów robi tak nawet producent wielu replik i to działa, łatwo się ściąga jak trzeba i stabilizuje komorę lepiej. 

To forum to na prawdę jest żałosne. Kiedyś myślałem, że się tu dużo nauczę. 

Edited by cramlorth
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich ponownie.

Przeszukałem trochę internetu i zdecydowałem się na poniższe zakupy:

Szkielet GB V2 QSC RA 125$

https://www.retroarms.com/cnc-gearbox/cnc-gearbox-v2-8mm-for-vfc-qsc

Łożyska kulkowe 8mm RA 10,23$

https://www.retroarms.com/parts-of-gearbox/ball-bearing-bushings-8mm

Tłok 14.5 stalowych zębów 11,41$

https://www.retroarms.com/parts-of-gearbox/pist-s-ocelovym-hrebenem-16-zubu

Cylinder RA 16.53$

https://www.retroarms.com/parts-of-gearbox/cnc-stainless-steel

Popychacz dyszy RA CNC V2 15,35$

https://www.retroarms.com/parts-of-gearbox/cnc-tappet-plate-v2-pom

Komora HU Maxx Model 59.98$

https://www.maxxmodel.com/cnc-aluminum-hopup-chamber-me-pro.html

Spust Maxx Model 19,98$

https://www.maxxmodel.com/cnc-aluminum-advanced-trigger-style-b-dark-earth.html?limit=100

Silnik Modify 22T długi 44,99$

https://www.airsoftgi.com/product/Modify-MPI-22T-Torque-AEG-Motor-Long-Shaft-36560/

Lufa PDI 6.01 375mm 80$ + Lufa PDI 6.01 MEU 113mm 25$

http://www.x-fire.org/etop/01.html

Zębatki Siegetek 120$

https://www.evike.com/brands/276/Siegetek-Concepts/

Głowica cylindra Ultimate V2 70 PLN

http://www.rusznikarnia-asg.pl/glowice-cylindra/230-ultimate---glowica-cylindra-v2---16603-5707843039536.html

Mosfet GATE Titan Basic V2 400 PLN

https://gunfire.com/pl/products/zestaw-kontrolera-titan-tm-v2-basic-set-rear-wired-1152225946.html

Sprężyna Prometheus MS135 70 PLN

https://gunfire.com/pl/products/nieliniowa-sprezyna-glowna-non-liner-spring-ms135-sp-1152216705.html

Głowica tłoka Ultimate 65 PLN

https://azteko.pl/ultimate-glowica-tloka-alu-16609-p-3709.html

Gumka HU fioletowy Prometheus LL 70 PLN

https://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-soft-fioletowa-p-11815.html

Flathop Prometheus 75 PLN

https://azteko.pl/laylax-prometheus-dystansery-gumki-hopup-flat-hop-tensioner-p-11363.html

 

Mam niestety problem w dwóch kwestiach: 

- typ cylindra https://www.retroarms.com/parts-of-gearbox/cnc-stainless-steel

- typ zębatek https://www.evike.com/brands/276/Siegetek-Concepts/

Będę bardzo wdzięczny za:

- ocenę powyższego zestawu, ewentualny komentarz - co zmienić, dodać, czy o czymś zapomniałem etc.

- odpowiedź na pytania dot. cylindra i zębatek

 

Dzięki i pozdro.  

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Podepnę się pod temat ze swoim VFC avalon calibur carbine ;)

Kupiłem aluminiową komorę CNC hop up Kublai z tracerem (coś jak Maxx), po zamontowaniu okazało się, że repka nie strzela, kulki blokują się na gumce.

Wygląda to tak, że jak włożę lufę z gumką do komory to wchodzi za głęboko i przygniata kołnierz gumki, przez co kulka blokuje się. Jak wysunę lufę o jakieś 0,6mm to kulka wpada już swobodnie. Kublai niby zaleca dysze od 20.5 do 21mm.

Szukałem info na temat  długości dyszy jaka jest zamontowana w moim VFC, nie znalazłem. Repka jeszcze na gwarancji, jak będzie trzeba GB pruć to trudno. Wg foto dysza wygląda jak ta:

prometheuslay-lax-uszczelnona-dysza-do-k

Pytanie czy dysza jest za długa/za krótka ewentualnie co zrobić albo jaką dyszę kupić, żeby ta komora działała jak należy.

Z góry wielkie dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problemem nie jest długość dyszy a sytuacja którą sam opisałeś: ułożenie gumki w komorze. Proponuje protestować różne gumki i lufy i dobrać taki zestaw w którym kulka swobodnie zatrzymuje się na kołnierzu ale przechodzi przez niego po lekkim popchnięciu. 
Długość dyszy może mieć wpływ na szczelność układu( gdy jest np. zbyt krótka) lub na podawanie kulek (gdy jest za długa i niedostatecznie się cofa).

Link to post
Share on other sites

Teraz tak właśnie jest, że trzeba popchnąć kulkę ale chyba za mocno sie blokuje, gdyż powietrze nie daje rady tego przedmuchać i repka nie strzela. Uda się raz na wiele prób i to leci z 3 metry. Na stockowej plastikowej komorze kulka przelatuje swobodnie, nie zatrzymuje się.

Gumki mam tylko 2 rodzaje, makaron i monster, w obu przypadkach to samo, lufę spróbuję dać inną. Myślę nad podłożeniem podkładki tak żeby trochę odsunąć gumkę lub powiększyć na frezarce otwór. Z zestawu monter+omega jestem zadowolony i wolałbym tego nie zmieniać. Tu na forum czytałem o komorach maxx i podobnym problemie to właśnie zalecali wymianę dyszy.

Aktualnie jestem na etapie zamówienia lambdy lub da vinci 455mm, zobaczę co będzie dostępne i  wtedy przetestuję też. Jakieś inne sugestie?

Edited by JackZ
Link to post
Share on other sites

Jeśli kulka zbyt mocno się blokuje na gumce to czy wymiana dyszy coś da? Inna sugestia to zmiana komory, ale raczej lepiej najpierw poszukać setu który będzie na niej działał. Wiadomo że nikt nie ma po 10 gumek i luf ale niestety czasami zostają tylko metody prób i błędów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komorę raczej wymienią mi na nową, czekam na decyzję sklepu gunfire.

W międzyczasie przyszła mi lufa Da Vinci code 01 długość 455. W repce VFC avalon mam 380mm maple leaf z hopką monster+omega, komora stock plastik.

Kurde zrobiłem testy, co prawda w ogrodzie ale z podpórką żeby test był w miarę wiarygodny no i na tej da vinci szalu nie ma a nawet rzekłbym, że moja stockowa lufa ma ciut lepsze skupienie. W puszkę po piwie co  którąś kulką trafię na 45m. Zasięg skuteczny ~60m.

Kombinuje co bym jeszcze mógł zrobić żeby jeszcze repkę podciągnąć ale z tego co widzę producent się postarał.

Da Vinci poleci do zwrotu, w takim razie chyba nie ma sensu testować lambdy one...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 31.05.2020 o 08:52, JackZ napisał:

 

W międzyczasie przyszła mi lufa Da Vinci code 01 długość 455. W repce VFC avalon mam 380mm maple leaf z hopką monster+omega, komora stock plastik.

Kurde zrobiłem testy, co prawda w ogrodzie ale z podpórką żeby test był w miarę wiarygodny no i na tej da vinci szalu nie ma a nawet rzekłbym, że moja stockowa lufa ma ciut lepsze skupienie. W puszkę po piwie co  którąś kulką trafię na 45m. Zasięg skuteczny ~60m.

Da Vinci poleci do zwrotu, w takim razie chyba nie ma sensu testować lambdy one...

Lufa da vinci na dystanserze maple leaf ? to nieporozumienie...   Jaką masz moc że takie wyniki wyszły ? 350fps ? 

Link to post
Share on other sites

Moc mam 495fps, powtarzalnie. Wg sklepu, w którym kupowałem da vinci, omega jak najbardziej pasuje. Stockowa lufa vfc (maple leaf) w zupełności wystarcza. Mam już porównanie z kilkoma lufami. Nie ma sensu płacić za coś co nic nie daje. A lufę vfc można kupić już za ok 200zł ;)

Link to post
Share on other sites

No cóż przy 450fpsach na lufie pdi Raven i powiększonym oknie (home made) wystająca głowa z 70m jest bez problemu do zestrzelenia , 

Coś skopane jest w montażu  , Lufa Da vinczi ma powiększone okno i dystanser omega jest bez sensu , zainteresuj się prometeuszowymi dystanserami flathopowymi . ( Są ze dwa razy dłuższe niż omega i pasują fajnie pod powiększone okno ) 

Przy mocy wyżej wymienionej powinieneś mieć około 72-75m skutecznego zasięgu .

60m to cyma na 400fpsach ma zasięgu . Narzekanie na lufe bo nie daje efektów z braku umiejętności montażu miałem podobnie na Pdi 6.01;d 450fps i zasięg 50m 

 

Link to post
Share on other sites

Ze swojej stockowej lufy czyli maple leaf (psalm) jestem zadowolony a sa tez dluzsze wersje. Jesli chodzi o zasieg to 60m jest na zasadzie celuje w tors i trafiam w tors, na opadzie bedzie dalej. VFC ma szczelny uklad i bez problemu ze sprezyny m130 guardera wyciska te 495fps. Niestety limity obnizaja stale i zamienie sprezyne na m110 zeby sie zmiescic w 450fps.

Co do poprawy zasiegu, mam zamiar dac wiekszy zestaw z powiekszonym cylindrem typ 0. Teraz jest chyba typ1, nie wiem jakie stockowo sa montowane w avalonie.  Lufe jeszcze raz sprobuje da vinci 455 ale tym razem z dedykowana latka r hop. Co do ravena, srednia polka, tak jak inne do 200zl. Moze to jakis odpad poza tolerancja z normalnej produkcji pdi. Ich akurat jeszcze nie testowalem ale moze kupie na probe 455mm.

Skopac montaz gumki, to trzeba chyba miec 2 lewe rece lub wade wzroku. Zawsze po zamontowaniu chronuje i sprawdzam zasieg w ogrodzie. Jest tak jak ma byc. Jak sie gumke rowno ustawi to bedzie ok.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.06.2020 o 19:44, JackZ napisał:

Co do ravena, srednia polka, tak jak inne do 200zl. Moze to jakis odpad poza tolerancja z normalnej produkcji pdi. Ich akurat jeszcze nie testowalem ale moze kupie na probe 455mm.

Wszyscy tak mówią Odpad , gówno  postanowiłem to sprawdzić wpadło mi  w ręce kilka sztuk  i rezultaty mówią jednak coś innego  . A widząc twój komentarz wygląda jak typowej osoby nie miałem ale się wypowiem bo ktoś tak powiedział . 

Link to post
Share on other sites

Po to ludzie piszą opinie żeby się na nich opierać. W budżetowych ppsach, tornadach itp za kilka dyszek, też się znajdzie 1 prosta na 10 i będzie dobrze strzelać, czy to znaczy, że można przyjąć, że to dobre lufy? heh Gdybyś przetestował 10szt i każda miała zbliżone rezultaty, okej. Skądś się te opinie biorą. Też testowałem 3szt ZCI, opinie też mieszane, po testach wszystkie 3szt bez szału, poszły do zwrotu.

Zamówiłem już sobie lambdę one oraz zestaw flat hop z modify ;)

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, JackZ napisał:

Po to ludzie piszą opinie żeby się na nich opierać.

( Własne opinie a nie cytowane z internetu )  bo robi się bajzel typu 2 serwisantów którzy się naprawde znają puszczą  w świat opinie a 50 innych osób powiela te opinie nawet nie testując i wychodzi multum  negatywnych opini .  Przetestowałem więcej jak 10 tych luf a wychodziłem z założenia że klient mi do złożenia gówno dostarcza i byłem bardzo sceptyczny przy pierwszych sztukach 

Lufe ZCI również testowałem szału nie było ale zbyt krótko i mało ich miałem by się sensownie wypowiedzieć . 

Zdaj relacje czy Lambda One wypadnie lepiej niż Da Vinczi . ;-)

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...