Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Oczywiście, że dam znać jak poszły testy.

Szkoda, że sobie nie pomierzyłem okna w da vinci, mam 2 lufy vfc to w 1 bym zrobił większe okno na frezarce CNC i przetestował flata na małym i powiększonym oknie na 2 jednakowych lufach ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wakacje, urlopy, wyjazdy, więc dopiero teraz testy lambdy się odbyły. No i kurcze jest problem.

Co kilka kulek jedna leci mocno w górę, jest zbyt mocno podkręcona. Testowałem kilka gumek, 2 komory z tą lambda i niestety dojść do ładu nie mogę.

Fabryczne okno jest bardzo małe, w vfc stocku jest sporo większe i gumka się lepiej układa. Przemierzyłem suwmiarką lufę i pozycja okna jak i jego wymiary są inne, myślę czy je powiększać. Wydaje mi się, że to może być przyczyną.

Może ktoś coś doradzi co by tu jeszcze sprawdzić.

Kupiłem na testy komorę aluminiową retro arms (jako blokada kulek robi oring), całkiem w porządku produkt, działa bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cisza w temacie :P

Odświeżę info bo replika po diagnostyce w gunfire na gwarancji - niestety nie uznanej, okazało się, że w tłoku padły 2 pierwsze zęby. A taki niby wzmocniony był, amerykański :P W każdym razie po rozmowie z serwisantem potwierdza się tylko, że dobry środek w VFC to przeszłość. GB na dzień dobry wypadałoby poprawić i stockowe zębatki, tłok, cylinder - do kosza.

Żal mam do sklepu gunfire, że nie uznano gwarancji, replika, która jest dosyć droga, wyposażona we "wzmocnione" podzespoły a tak szybko zęby padły. Koszt samej wymiany tłoka minimalny, więc mogli sobie podarować szarpanie z klientem a tak to wyszło niefajnie. Repliki z pewnością już u nich nie kupię. Złe podejście do klienta ;) A wczoraj nabyłem TR16 556wh w innym sklepie (TM), już się doczekać nie mogę :D

Wracając do mojego nieszczęsnego avalona, leci na serwis do znajomka, zębatki shs, tłok specna full metal, cylinder typ 0, dysza zostanie, w korpusie GB wytnę uszy misia - odciążenie naprężeń w narożnikach. Na nowych bebechach mam nadzieję, że repka jeszcze trochę pożyje.

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.09.2020 o 08:51, JackZ napisał:

Cisza w temacie :P

Odświeżę info bo replika po diagnostyce w gunfire na gwarancji - niestety nie uznanej, okazało się, że w tłoku padły 2 pierwsze zęby. A taki niby wzmocniony był, amerykański :P W każdym razie po rozmowie z serwisantem potwierdza się tylko, że dobry środek w VFC to przeszłość. GB na dzień dobry wypadałoby poprawić i stockowe zębatki, tłok, cylinder - do kosza.

Żal mam do sklepu gunfire, że nie uznano gwarancji, replika, która jest dosyć droga, wyposażona we "wzmocnione" podzespoły a tak szybko zęby padły. Koszt samej wymiany tłoka minimalny, więc mogli sobie podarować szarpanie z klientem a tak to wyszło niefajnie. Repliki z pewnością już u nich nie kupię. Złe podejście do klienta ;) A wczoraj nabyłem TR16 556wh w innym sklepie (TM), już się doczekać nie mogę :D

Wracając do mojego nieszczęsnego avalona, leci na serwis do znajomka, zębatki shs, tłok specna full metal, cylinder typ 0, dysza zostanie, w korpusie GB wytnę uszy misia - odciążenie naprężeń w narożnikach. Na nowych bebechach mam nadzieję, że repka jeszcze trochę pożyje.

No nieźle z tym Gunfire wyszło swego czasu jak rozebrałem siga od jg i leżał mi na stole ponad miesiąc przypadkiem zadzwoniło gunfire zapytać czy jestem zadowolony z poprzedniej gwarancji na siga którą użyłem i postanowiłem poprawić po nich robote ;D opowiedziałem sytuacje że zrobili lipe i zaproponowali że wezmą to raz jeszcze i tak wzieli replikę z rozłożonym gb aż w szoku byłem ale jak to gfc i tak spiep**li robote ;D .

Co do VFC standardowo .. ładna buda shit flaki . tłok specna full metal, <-- z mojego doświadczenia te tłoki lubią sobie pęknąć .   

Fioletowy tłok shs bym Ci polecił obecnie nawet na promocji za 25zł do dostania a te tłoki pod kosiary 500fps full auto się stosowało 

 

Link to post
Share on other sites

O tłoku SHS-08-001516 też myślałem, dozo dobrego o nich słyszałem. Zębatki też SHSa kupię. Zrobię z Avalona 450fps szturmówkę a z TR16 556wh DMRkę ~500fps. Lufy precki dziś mi przyszły, jeszcze muszę dystanser zamodelowac i zrobić na frezarce bo lufa w tym GG goni jak szalona w korpusie :P

Jeśli chodzi o body to VFC imo dużo lepsze jak w GG tr16 (wykonanie, spasowanie, wygląd).

Dzisiaj dzwoniłem do GF bo od wtorku zero info co dalej z repką, ani wyceny kosztów naprawy ani nic. Mają się odezwać w poniedziałek ale nawet nie wiem czy chce żeby oni coś naprawiali. Wolę włożyć custom zestaw i mieć spokój na lat kilka ;) Znów włożą badziewny tłok i za chwile będzie to samo...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...