Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Apteczka medyczna na pas


Recommended Posts

Czołem, potrzebuje pomocy przy ogarnianiu apteczki osobistej na strzelnicę. Planuje poniższy zestaw nosić na pasie, gdzieś na godzinie 4-5, wobec czego celuję w coś odczepianego/wyrywanego/wysuwanego, by mieć łatwiejszy dostęp do tych rzeczy w razie co.

Wyposażenie mojego IFAKa:
-opatrunek hemos.
-opatrunek os. (1-2 szt.)
-opaska CAT (noszona osobno na pasie z przodu)
-rurka nos-gard
-rękawiczki (kilka par)
-opatrunek uszcz. klatkę piers.
-plaster b/o
-bandaż elast. 10cm
-bandaż jałowy 10cm (2 szt.)
-nożyczki
-folIa NRC
-maseczka do szt. odd.
-gaza kendall
-gaziki jałowe 7,5x7,5 paczka (10szt.)
-gaza jałowa 1/2m²
-chusta trójkątna
-sól fizjologiczna w fiolkach 5x10ml

Mój problem polega na tym, że nie wiem jak rozmiarowo dobrać apteczkę. Celowałem w zrywkę albo blowout'a od Currahee, Red River, ewentualnie 2-elementowy zestaw od Helikona. Te pierwsze wydają mi się za małe, ten drugi wydaje mi się za duży na taki zestaw. Nie mam po prostu doświadczenia w tej materii, a chciałbym mieć to dobrze spakowane.

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Na taki spory zestaw celowałbym w coś typu to: https://gtg.com.pl/product/medic-pouch-2/ - używałem jakąś chwilę, ale uznałem, że jest za duża. Pakujesz sobie swoje gadżety do woreczka strunowego, a całość do kieszeni (jest pusta w środku).

Dwuelementowy zestaw Helikona w sensie kieszeń + ta czerwona wkładka? Nie jest to mój faworyt... co prawda noszę takową w ramach EDC, ale mam tam tylko najpotrzebniejszy sprzęt, który i tak się w całości do niej nie mieści.

Z własnego doświadczenia mogę polecić taką apteczkę: https://e-militaria.pl/4774-apteczka-janysport-osobista-zrywana-ral6003.html - mega pojemna i mieszcząca dużą ilość akcesoriów ratowniczych.

 

Link to post
Share on other sites

Kurde, Yahalom...ja Ci naprawdę piwo postawię jak kiedyś na siebie trafimy ;)

 

I nie żebym się tu czepiał GTG, ale of Currahee mam takiego blowout'a za 109 PLN. 

Napisałem do Janysportu czy ogarneliby taką jedna sztukę, bo w sklepach nie ma nigdzie.

Co Ci przeszkadza w Helikonie?

Link to post
Share on other sites

Temat apteczek przerobiłem baaaardzo szeroko :D Obecnie używam trzech: PRAKT na plecaku wyjazdowym dla podstawowych fantów, Helikon MODULAR INDIVIDUAL MED KIT® POUCH (bez czerwonej wkładki) jako kieszeń EDC no i szybkowyczepnej Templars Gear AZ1 na strzelnicę/do szpeju. Niemniej jednak uważam, że ta wcześniej wspomniana apteczka Janysta to mistrzostwo, aczkolwiek gabarytowo jest trochę duża jak na noszenie na pasie ;)

Jeśli CRH jest podobnej pojemności, to owszem - warto go rozważyć w zestawieniu z GTG :) Chociaż miałem taką kieszeń (tylko już nie pamiętam jakiej firmy) i wydawała mi się mniejsza niż GTG, głównie ze względu na to, że komora była ograniczona przez system zapięcia kieszeni (metalowa linka w oplocie).

Helikon IMO jest ciężki gabarytowo jeśli chodzi o włożenie sensownej zawartości. Czerwony wkład jest w moim odczuciu mało pakowany (inaczej: kiepsko-sensownie-pakowny) ;D 

Poszukaj też kieszeni 5.11, może warto rozważyć ;)

janyst1.thumb.jpg.d1234319f986e0134979c9269ecb71aa.jpg

janyst2.jpg.e41a2938fb04fe4742046099878bd2e4.jpgjanyst3.jpg.9440139239ccb4d121bfb70e03e6fe88.jpg

apteczka.thumb.jpg.7629f98458e658e42c4cc019d9206b41.jpg

Link to post
Share on other sites

Noszę rzeczy co do których mam pewność, że będę umiał ich użyć :D

- kilka par nitryli pakowanych do pudełek po kinder niespodziance,

- dwie stazy (SOFTT i CAT) (jedna na apteczce, druga w innej kieszeni na wierzchu),

- 2x gaza wypełniająca, 

- koc izolacyjny,

- Sharpie,

- nożyczki do ubrań,

- opatrunek Olaes,

- 2x opatrunek osobisty,

- ambu (poza apteczką, ze względu na gabaryt),

- jakieś plastry i steri-strip,

- pulsoksymetr,

- latarkę "w długopisie",

 

Kiedyś nosiłem wypchane po brzegi apteczki różnymi gadżetami/opatrunkami, ale doszedłem do wniosku, że powyższe to takie optymalne, UNIWERSALNE minimum ;)

Link to post
Share on other sites

Motyw z opakowaniami na rękawiczki pomysłowy. Podkradne jak się zmieszczę z nimi. Marker permanentny też faktycznie, myślę o nim ale na liście go nie mam. Te "zszywacze ran" tak samo na jakieś rozcięcia. Generalnie jak to ogarnę to planuje zrobić jakieś szkolenie z tego zakresu, coś więcej niż YouTube bo te co miałem już dawno uleciały z pamięci :/

 

Znalazłem chyba rozwiązanie dla siebie, czekam jeszcze na odpowiedź od Currahee - https://currahee.pl/pl/p/Apteczka-CRH-02-32/44

 

Wcześniej ją olałem, bo nie wiedziałem że ten panel w środku się wyjmuje. Dopiero oglądając IFAK_PL na YT i jego filmik o bliźniaczym modelu od Husara (którego defacto nie ma w sprzedaży już) zobaczyłem że jest on całkiem pojemny i fajnie rozwiązany i wyjmowalny.

Link to post
Share on other sites

Obczaje, dzięki :)

 

co do CRH to po zdjęciach wygląda że wyjmowany, ale czekam na info od nich z potwierdzeniem.

 

Ten pouch of 5.11 też wygląda na wygodny, bo generalnie sięgniesz obiema rękami i wyjmiesz co potrzebne. Musiałbym tylko pomniejszyć zestaw :)

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś styczność z tym IFAKiem od TT?

 

http://www.tacmedpoland.pl/kategoria/medyczne/tt-ifak-pouch-s

 

Jestem na niego namawiamy i wygląda dość sensownie w porównaniu do podobnego produktu od CRH, gdzie system otwierania jest szybki ale ciężko się potem spakować z powrotem w momencie gdy chcemy tylko zakleić sobie palca po rozcięciu czy coś. Tutaj system na rzep jest wyraźnie lepszy imo a przy tym mamy fajny wkład.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...