Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwne działanie gb v2


Recommended Posts

Witam serwisuje repliki ASG od dłuższego czasu, lecz ostatnio dostałem gb v2 od ultimate do naprawy gdyż wymieniane były kostki stykowe, głowica tłoka oraz dołożenie opóźniacza popychacza dyszy + smarowanie i właśnie tutaj zaczyna się problem bo po złożeniu gearboxa silnik z zębatkami jest  tylko w stanie  napędzić tłok do połowy (po rozebraniu tłok w każdym z  przypadków był mniej więcej na środku prawie w tym samym miejscu)  po tym gdy tłok się zatrzyma, silnik nie może pokonać oporu jaki stawia sprężyna z tłokiem. I teraz nasuwa się pytanie bo ten tłok był już w replice a nawet dla sprawdzenia czy sprężyna nie jest za mocna włożyłem stockową, silnik nie jest za słaby bo to tornado F1 High Torque. Ubytku na kołach zębatych nie ma, na zębach tłoka też nic nie widać ogólnie to sam jestem w szoku bo replika jest bardzo dobrze podkładkowana a takiego problemu jeszcze nie miałem. Proszę o pomoc gdyż sam już nie wiem co mam zrobić sprawdzałem wszystkie części i niby wszystkie są w porządku. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Jajaaon napisał:

silnik nie może pokonać oporu jaki stawia sprężyna z tłokiem

Czyli jak wciskasz spust to silnik próbuje, ale nie może, tak? Czy może w ogóle nie ma reakcji?
 

9 godzin temu, Jajaaon napisał:

wymieniane były kostki stykowe, głowica tłoka

Jak była wymieniana głowica tłoka to pewnie nowa ma łożyskowanie sprężyny, może stara nie miała i teraz sprężyna razem z łożyskowaniem się nie mieści w tłoku.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe użycie klamer, ale chyba łatwiej przykręcić sam chwyt pistoletowy do GB.

Antireversal nie trzyma, zębatki by nie wracały tylko by się GB zaciął.
Długo używasz już tego silnika? Jak kręcisz ręcznie silnikiem to jest wyczuwalny opór?
Zrób zdjęcie głowicy tłoka, razem z tą częścią która jest w środku tłoka.
Spróbuj ręcznie zmieścić całą sprężynę z prowadnicą do tłoka z i bez głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak z tymi klamrami to tylko taka prowizorka żeby zobaczyć czy chodzi bo akurat z chwytem to by było więcej roboty :D a cały czas rozkładałem i składałem i dlatego już miałem tego dość.

Silnik akurat nie wiem może już będzie 1 rok od zakupu, kręcąc ręcznie ma bardzo duży opór ale szczotki i komutator są w porządku na sucho (jak podłącze na krótko do zasilania) to ładnie chodzi a jak stawiam mu opór to i tak daje radę.

Tak niestety na antirv muszę zmienić sprężynkę. 

A z głowicą tłoka to nawet próbowałem prowizorycznie dać malutką nakrętkę aby tak nie wystawała jak normalnie lecz takie same efekty. 

3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Spróbuj ręcznie zmieścić całą sprężynę z prowadnicą do tłoka z i bez głowicy tłoka.

 Dobrze za chwilę zabiorę się za to : )

20200422_103656.jpg

20200422_103652.jpg

20200422_103648.jpg

Link to post
Share on other sites

Mogę jeszcze Januszowo dać malutką nakrętkę i wtedy tylko będzie wystawała śruba w tłoku a z kostką to chyba nie bo mam mosfet i nawet omijając kostkę stykową a zasilając silnik też otrzymywałem taki efekt spróbuje na nowo wypodkładkować już sam nie wiem kurcze 

Link to post
Share on other sites

Ze zdjęć mi nic nie wynika. To normalne że popychacz jest wygięty, przy zamkniętym GB po prostu by naciągnął sprężynkę, podobnie tłok przy otwartym GB nie siedzi dokładnie w prowadnicach.
Czepiał bym się dalej tej głowicy tłoka, jak mówisz że z pominięciem styków jest to samo.

Zastanawia mnie tylko to uszkodzenie tłoka:
 

20200422_163744.jpg.5b99891ed3b2f290dad3d160e8525840.jpg

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Trybik152 napisał:

Spróbuj na innej baterii, wrzuć inny silnik na test jak masz możliwość. Przesmaruj gearbox bo tam okropnie sucho masz. 

Testowane na różnych bateriach Lipo 7.4 i 11.1 a z silnikiem to akurat ciężka sprawa bo nic nie mam pod ręką XD

Smaru mam dużo ale te zdjęcie było wrzucone po podkładkowaniu dlatego jest malutko 

Link to post
Share on other sites

Panowie jestem ślepy zamiast na 11.1 używałem 7.4 i dlatego mi nie działało o jeny a tyle nerwów i główkowania co to może być, bardzo dziękuję za odpowiedzi przepraszam za zmarnowany czas na moją głupotę oraz dziękuję jeszcze raz za pomoc : D 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...