Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gorąca prośba w wyborze replik!


Recommended Posts

Cześć! Nie będę się przedstawiać, z racji tego, że nie jestem nowym forumowiczem gdyż około 10 lat temu byłem mocno w temacie. Od tego czasu miałem przerwę, jednak chciałbym wrócić do środowiska ASG i na mojej drodze pojawiło się wiele pytań. Z racji tego, że nie jestem wtajemniczony i mogę tylko domyślać się jak wiele zmieniło się na rynku ASG, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze replik ( długiej i krótkiej ). Budżet jaki przewiduję na same repliki to ok. 1500 złotych, jednak wolałbym zmieścić się w tej kwocie. Żebyście nie pomyśleli, że jestem leniem i nie chciało mi się czegokolwiek samodzielnie poszukać poniżej wstawiam linki do replik, które mnie zainteresowały. Chciałbym, abyście się wypowiedzieli, czy są dobrym wyborem na początek (jeśli nie, proszę o polecenie czegoś w podobnej cenie) oraz czy posłużą mi do ewentualnego tuningu. Strzelać raczej będę w terenie zielonym, sporadycznie CQB.

https://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-048m-cyma?q=cm.048&campaign-id=14

https://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-040-cyma

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-gbb-glock-17-gen-5-green-gas-1152225053.html

 

PROSZĘ MODERATORA O PRZENIESIENIE TEMATU DO DZIAŁU "JAK ZACZĄĆ", GDYŻ JA RÓWNIEŻ NIE JESTEM W STANIE DODAĆ TAM TEMATU Z RACJI MOJEGO STAŻU NA FORUM, DZIĘKUJĘ :)

 

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu dołożyłbym więcej kasy do długiej repliki, a zakup repliki pistoletu odłożyłbym w czasie. Jeżeli to być coś z rodziny AK, to masz np.: takie AK74 od E&L

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-els-74-mn-gen-2-1152202735.html

Fajne akacze z serii RK ma też G&G. 

 

Zamiast "klamki" lepiej dokupić magazynki typu low/mid cap, akumulator LiPo. Ewentualnie lekki upgrade repliki np.: kable niskooporowe + mosfet, preclufa w zależności od tego, co replika, którą wybierzesz.

Link to post
Share on other sites

To nie tak, że ma być z rodziny AK, jestem otwarty na propozycje, jednak AK podałem ze względu na przeczytanie kilkunastu dobry opinii o nich. Jeśli jesteście w stanie polecić coś z rodziny M4/M16 lub np. SCAR to też na pewno wezmę pod uwagę. Zależy mi przede wszystkim na wysokiej prędkości wylotowej przy stockowym karabinie. W znalezionych przeze mnie egzemplarzach M4 ta prędkość była na poziomie 350fps, więc ciut mało w zielony teren. Czekam na inne propozycje!

Link to post
Share on other sites

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-h21-edge-2-0-tm-czarna-1152225955.html

 

To np. M27 od Specny z fabrycznie podtuczonym gearboxem. Albo ostatni "krzyk mody" HK416A5 w RAL-u 8-koła, tutaj od Arcuturusa

https://www.taiwangun.com/elektryczne/gr16-mod5-at-ht01-tn-arcturus?from=listing&campaign-id=19

 

Sam mam tę replikę, w stocku ma blisko 420 fps, bardzo szczelną "pneumatykę".

 

Taiwangun ma teraz promocję -50% na repliki Dytac.

Link to post
Share on other sites

@Head Crusher

W nawiązaniu do AK który podałeś, na jego temat przeczytałem wiele negatywnych opinii chociażby np. o złym spasowaniu fabrycznym komory hop-up, luźnych magazynkach (nie tylko tych fabrycznych), jak nawet o braku fabrycznego smarowania. Nie wiem zatem jak na to patrzeć.

Przechodząc dalej do M27, nie ukrywam, że bardzo mnie zainteresował pod względem wizualnym, jednak jego moc fabryczna odbiega trochę od innych w tej samej półce cenowej. Na jego temat opinii nie znalazłem żadnej.

Przechodząc do ostatniego HK416A5, bardzo ciekawa replika, tym bardziej, że zawsze byłem fanem HK, poczynając od MP5. Powiedz mi coś więcej na temat wad tego modelu jakie zaobserwowałeś oraz jaki akumulator Li-Po do niego wchodzi :)

Jeśli ktoś jeszcze czyta ten temat, proszę o kolejne propozycje sprawdzonych modeli.

 

Link to post
Share on other sites

W tym M27 masz 380 FPS, wrzucasz dobrą preclufę oraz gumkę HU  i już może wzrosnąć do ok. 400/410 FPS. Stock sprężynę wymienisz na Sp120 Guardera i powinno być jeszcze lepiej.

 

W HK Arcturusa mam 425 FPS przy lufie 455 mm 6.01 i silikonowej gumce HU. Reszta stock. Do prowadnicy wejdzie LiPo max ok. 1400 mAh 11,1V. Replika świetnie spasowana, pasują magi D-Day, Castellan i Modify. Innych nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Mati2616 napisał:

Teraz pytanie co wyjdzie taniej, z jednej strony bardziej przekonuje mnie Arcturus. Z drugiej strony znalazłem jeszcze coś co mnie zaciekawiło, jednak cena ciut droższa: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-h03-one-tm-titan-tm-v2-custom-czarna-1152226132.html

Skoro zaczynasz w leśnej po przerwie to boczniak ma czas . Jak byś miał mały budżet wtedy AK Cymy zdecydowanie bym polecił bardzo dobry stosunek cena/jakość 

Najlepszy Ak to będzie E&L  zmiana mocy w nim nawet po 500fps to kwestia 100 złoty na części  , arkturus to taki gniot podrasowany z  kilkoma  kłopotliwymi drobiazgami. 

W E&L zmiana lufy jedynie na precki za 300zł + ma sens , w arkturusie na start do kosza .

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Driver2503 napisał:

Skoro zaczynasz w leśnej po przerwie to boczniak ma czas . Jak byś miał mały budżet wtedy AK Cymy zdecydowanie bym polecił bardzo dobry stosunek cena/jakość 

Najlepszy Ak to będzie E&L  zmiana mocy w nim nawet po 500fps to kwestia 100 złoty na części  , arkturus to taki gniot podrasowany z  kilkoma  kłopotliwymi drobiazgami. 

W E&L zmiana lufy jedynie na precki za 300zł + ma sens , w arkturusie na start do kosza .

Na czym opierasz swoje "rewelacje", że Arcturus to gniot?

Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod temat. Sam przymierzam się do zakupu repliki HK416 Arcturusa. Godny polecenia? Mam już właściwie koszyku wersję czarną ale może jednak skuszę się na wersję tan. Wrzucisz jakieś zdjęcia swojej repliki? Na stronie taiwangun zdjęcia oddają mocno złotawy kolor frontu repliki. Korpus jest, z tego co widzę, w nowocześniejszym malowaniu niż wersja od VFC.

Edited by Punishment
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wersję "RAL8000", to spokojnie bierz w ciemno. Front w rzeczywistości jest matowy i z pewnością mieści się w szeroko pojętej barwie "dark earth", a nie złotej. Tak wiem, że palna wersja jest w RAL 8000, ale pewnie większość osób na forum w życiu nie widziała prawdziwego RAL-a na palnej, więc takie moje niezbyt udane porównanie.

 

A co do HK416A5 w czarnym kolorze. Jak wersja A5, to tylko RAL. Praktycznie chyba wszystkie 416/M27 są czarne, więc zakup jest oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...