Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich, liczę na waszą radę.
 
Poszukuję buildu DMR-ki, coś w miarę solidnego stockowo lub pod względem samego body, aby móc sobie repliczkę na spokojnie tuningować z czasem. Jako, że mieszkam obecnie w UK to limit FPS na takowy build wynosi 450FPS względem karabinków maszynowych które max mogą posiadać 350FPS. Zależy mi na celności oraz zasięgu
Myślałem nad:
- S&T AVENGER KAC SR-25 SPORTLINE RIFLE
- CLASSIC ARMY CA25 SR-25
- G&G GR25 SR-25
- CYMA CM.098 Platinum Edition
Mój budżet ~2,5 tysiąca (wliczając przeróbki)
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje
Link to post
Share on other sites

Jako ze mam akurat ten model GG 308WH to powiem Ci że osobiście bym go drugi raz nie kupił ;) Skusiła mnie ta "jakość GG" i troszkę się na niej zawiodłem.

Źle zaprojektowane mocowanie frontu z przodu powoduje ze repliki z  tej serii mogą być krzywe. Jest to spowodowane tym ze to jest dwu częściowe i czasem nie dochodzi do końca gwintu na górnej cześć body przez co front opada do przodu ;)

Komory hop siup akurat w niej bym nie wymieniał, stockowa GG (pomimo wnerwiającej regulacji stopniowej) jest naprawdę dobra, jej ogromnym plusem jest sprężynka zapewniająca stały docisk, testowałem w tej replice kilka komór innych producentów, prowiny, jakieś klony, itp i powiem że najlepiej replika działała na stockowej.

Lufy miałem w niej już  455  - PDI 6.01, PDI 6.05, aktualnie siedzi w niej Orga 6.23. 

zanim ją przerobiłem na HPA miała 2,5 J mocy na 0.45 więc tuning da się w niej zrobić.

Magazynki są dedykowane i drogie, GB w środku to ich własny wymysł na zwykłą V2, i są problemy z dostaniem zapasowego, ja znalazłem tylko jedno źródło, lezy sobie u mnie zapsowy na wsio wypadek. Jeśli będę wracał w replice do AEGa to zobaczę czy da się wcisnąć V2.5.

Osobiście jeśli miałbym coś brać to jednak brałbym replikę z silnikiem v2.5 czyli long. 

Czyli z tych co tu są podane, z założeniem które z replik mają komory Rotacyjne w stocku, aby na początku nie trzeba było jej wymieniać. ta cyma używa jakichś standardowych magazynków za śmieszne pieniądze. Dorzucić lufę ale nie PDI bo teraz niema sensu przepłacać tylko wybrać Lambda. Wymienić gumkę hop siupa na flata lub te nowe maple leafy Super macaron (nie testowałem ale wnętrze wygląda naprawdę spoczko, tylko trzeba ją zmodyfikowac aby założyć na inna lufę niż Maple Leafa (da się bez uszkodzenia gumki, zamontowałem w swojej DMR).

CM.098A E-EDITION

CLASSIC ARMY CA25 SR-25

S&T AVENGER KAC SR-25 SPORTLINE RIFLE

Osobiście brałbym Cymę bo mi wyglądem najbardziej pasuje ;)

Link to post
Share on other sites

Do SRki od CYMY podobno nie wchodzi GB od Retro, co trochę uniemożliwia mocniejszy tuning. Nikt nie wie ile stockowy GB wytrzyma polskie normy DMR.
Do 450 fps to bym się raczej o GB nie martwił.
Ale jak ma 2,5k na replikę to CYMĘ kupić? Tak srednio.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci ze szkielety Cymy czasem potrafią zaskoczyć wytrzymałością, a mówię tu o tych v3 a nie v2 long bo te z samej konstrukcji więcej wytrzymają. Mamy jednego kałaszka który działa na 150, sporo przeszedł i nie poleciał szkielet, a poleciał tłok ultimate który jest dedykowany do sprężyn nawet 170 ;)

Do jego zastosowań czyli 450 FPS to niema sensu w w ogóle wsadzać szkieletu retro. On tą moc osiągnie na śmiesznej sprężynie. Więc to są zbędne koszta na dodatek nie małe.

A jak zamarzy mu się tuning mocowy to szkielet przy zastosowaniu np podkładki sorbo raczej wytrzyma 150. Zastosowanie repliki z szkieletem v2 long da mu jeszcze jedną rzecz, mniejsze przeciążenia na układzie przez co sama replika będzie cichsza.

Nie musi brać cymki, może brać tego CA lub to trzecie, jeśli to kwestia wyglądu. Zawsze są też Dragunovy czy SVU, też mają długie szkielety.

Pozostałe pieniążki można przeznaczyć na dobrą osłonę oczu (te z aktywnym chłodzeniem potrafią naprawdę dużo kosztować chociaż w mojej opinii lepiej jest kupić porządne gogle i zrobić własne chłodzenie, wyjdzie taniej o 5 stówek, uczcie się na moich błędach proszę ;) ), zapasowe magazynki bo grzechotka to ćfe jest, kamizelka, ładownice, ochrona słuchu, radio itp itd. Ja wiem ze na początku to można biegać w kamizelce ogrodniczej i dresie ale poszpanować szpejem na dzielni też jest fajno ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...