Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o Pomoc problem z zamkiem w replice


Recommended Posts

Witam 

Niedawno kupiłem replikę karabinu snajperskiego MB4411D UPV według producenta replika ma ok. 530 fps. Zamek czterotaktowy wydaje mi sie, że źle pracuje ( mianowicie podczas naciągnięcia zamek na samym końcu zatrzymuje sie i trzeba użyć dużo siły aby dociągnąć go jeszcze 1 cm aby załadować kulkę) broń bardzo ciężko naciągać jest to strasznie męczące. Starałem się już ja rozebrać przeczyścić i za dużej zmiany nie widać, nie wiem od czego to zależy czy ktoś bym mógł pomoc???

Link to post
Share on other sites

No cóż... to tylko Well. Większość ich replik wymaga dopracowania. Są tanie ale prosto z pudła słabe. Aluminiowy cylinder i 530fps kiepsko idą w parze. Jak chcesz z tego zrobić pełnoprawną snajperkę to bez kosztów przewyższających cenę repliki się nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, mareq napisał:

No cóż... to tylko Well. Większość ich replik wymaga dopracowania. Są tanie ale prosto z pudła słabe. Aluminiowy cylinder i 530fps kiepsko idą w parze. Jak chcesz z tego zrobić pełnoprawną snajperkę to bez kosztów przewyższających cenę repliki się nie obejdzie.

Ogl podczas naciągania jakby coś haczyło, mam wrzenie jakby prowadnica sprężyny Zahaczała podczas naciągania, nie wiem czy dałoby się coś z tym zrobić? Gdzieś na forum usłyszałem żeby ściągnąć łożyska ale nie wiem czy to dobry pomysł 

Link to post
Share on other sites

Na 90% to wina spustu. Nie wiem jaki typ siedzi w tej replice, ale zarówno 45 jak i 90 stopni mogą się tak zachowywać. Spróbuj podkładkować tj. zrobić odpowiednią przerwę pomiędzy triggerboxem a komorą zamka. Większość podobnych objawów rozwiązywałem w ten sposób.

To raczej nie problem ze sprężyną/łożyskami, bo to co opisujesz dzieje się najczęściej po wstawieniu nowych części. Wyjmij tłok, sprężynę i prowadnicę i ściśnij. Zobaczysz czy wszystko ok.

 

Edycja: naskrobałem dłuższego posta, ale ktoś go usunął?

Link to post
Share on other sites

Łożyskowania prowadnicy to raczej tam nie znajdziesz. Prowadnica raczej jest plastikowa i jeśli nie jest złamana to nie będzie źródłem problemu. Problem potrafi się pojawić jeśli jest tam aluminiowa prowadnica i pracuje w aluminiowym cylindrze. To potrafi trzeć jak głupie. Odkręć osadę. Już wtedy częściowo widać jak pracuje tłok i spust. Potem otwórz zespół cylindra i zobacz jak to tam wygląda, czy np. w cylindrze nie ma zadrapań wewnątrz. Sprawdź jak pracuje sam cylinder (bez sprężyny i tłoka). Już się spotkałem z jajowatym i już sam z siebie pracował ciężko.

Takie uroki Wella. Sam mam ich 4 repliki i każda wymagała poprawek aby dobrze działała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...