Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416A5 GBB czy Bolt Mk18 B.R.S.S.


Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowy w tematyce ASG jak i na tym forum (więc serdecznie wszystkich witam) :)

Miałem okazje kilka razy grać na pożyczonym sprzęcie i doszedłem do tego, że już czas na kompletowanie własnego. Stoję zatem przed wyborem swojej pierwszej repliki, na której defacto nie chce oszczędzać. 

Do tej pory byłem mocno nastawiony na replikę GBB (dokładnie HK416A5 od Umarexa) https://www.militaria.pl/umarex/karabinek_szturmowy_gbb_heckler_koch_hk416_a5_2_6383x_p90401.xml?cat=121 

Oczywiście znam wszystkie minusy związane z replikami gazowymi - wyższe koszty utrzymania, drogie magazynki (których trzeba mieć całkiem dużo bo to real-cap), oraz nacisk na dbanie o ten sprzęt czy bardzo wybredne działanie w niższych temperaturach.

Jednak plusów jest też całkiem dużo - realizm działania, efektywny blow back, dzwięk strzelania, obsługa całej repliki przybliżona do palnego odpowiednika, jest dla mnie niekwestionowanie przewagą GBB, w przypadku repliki od Umarexa, też jest obecny system NPAS, którym mogę dostosować replikę do potrzeb pod względem FPSów. 

 

Ostatnio jednak wpadł mi w oko model repliki od Bolt Airsoft, a dokładniej MK18 MOD II z system B.R.S.S. https://www.militaria.pl/bolt_airsoft/karabinek_szturmowy_aeg_dd_mk18_mod_ii_-_czarny_blt-01-028752_g_p135865.xml?cat=121 

Przekonuje mnie tutaj system BlowBack, który nie jest tylko poruszającą się blaszką a również systemem poruszającego się "ciężarka" w prowadnicy kolby, który (jak widziałem na filmach) działa całkiem dobrze, dając przy tym dużą frajdę ze strzelania. Dodatkowo w związku z tym, że to elektryk, działa on w każdych warunkach no i można wrzucić low-capy albo mid-capy. 

 

Teraz mam kilka dylematów dotyczących obu replik, w których mam nadzieje, mi pomożecie :) 

MK18 od Bolt:

- Czy ten MK18. faktycznie kopie na tyle, aby to poczuć

- ma on około 390 FPSów - jak wygląda sprawa z delikatnym tuningiem (do około 430 fps) 

- jak ma się ogólna celność elektryków w stosunku do GBB

 

HK416 od Umarex:

- czy w przypadku real capów, mocno spadają szansę w konfrontacji z kimś kto ma mid-capa albo hi-capa? 

- czy w przypadku niższych temperatur rzędu 5-10C faktycznie aż tak mocno spada efektywność strzelania (a tym samym spada frajda ze strzelania)

- jaka jest optymalna ilość magazynków, żeby nie martwić się o to, że zabraknie ich w trakcie jakiegoś kluczowego momentu gry 

 

no i pytanie ogólnie, która z nich będzie dawała więcej frajdy jako replika główna na początku "kariery" w ASG, gdzie wiadomo doświadczenie i umiejętności są zdecydowanie mniejsze, niż bardziej doświadczonych graczy ?? :) 

 

 

z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś zielony to imho odpuść sobie gbbr. Pod kątem jebanek 30 kulek w magu to bardzo mało. Magi są trudno dostępne i drogie, koszt około 250-300zł. Nie uzyskasz powtarzalności i skupienia jak w aeg (ludki zakręcone w gbbr twierdzą inaczej, ale po prostu nie).  W 5-10st.C na green gas nie pograsz. Przy auto poniżej 15st. potrafi syfonować. Nie mówię oczywiście, że nie da się tym fajnie bawić. 

Co do BOLTa to znam tylko opinię kolegi serwisanta, że w środku jest to zwykły chinol.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...