Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy tuning pierwszej broni. Świeżak szuka pomocy ;)


Recommended Posts

Witam kolegow. Jestem świeży w temacie, jak i tutaj na forum ;)

Wkręciłem się w asg, podoba mi się ta zabawa a zarazem trening. A ze względu, że zawsze staram się iść na przód, podnosić sobie poprzeczkę i doskonalić się, nauczyłem się szukania wsparcia u osób bardziej doświadczonych. 

I dlatego zwracam się do was, szanowni koledzy, o pomoc.

W tym sporcie sprzęt jest równie ważny jak umiejętności. Niestety jestem dość niewtajemniczony w tajniki tuningu repliki. Wczoraj przyszła paczka z www.taiwangun.pl i dzisiaj pierwszy raz miałem okazje pobawić się swoją nową zabawką (do tej pory od 3 tygodni kolega pożyczł mi jeden ze swoich karabinów).

Jest to AR15 LITE CARBINE AT-NY03-CB [ARCTURUS]

Jestem bardzo zadowolony z tej pukawki Arcturusa. Za te pieniądze myślę że jedna z najlepszych pozycji na rynku.

Ale.... zauważyłem że czasami podczas strzelania stuka... dźwięk tłoka uderzającego o cylinder z powodu braku oporu kompresji jak przy strzelaniu na sucho. Jakby magazynek nie podawał kulek. Niestety nie w tym rzecz. Po wyciągnięciu magazynka zauważyłem że kulka jest w komorze. Nacisnąłem na spust i znowu twn dźwięk a kulka dalej widoczna w komorze. Po ponownym naciśnięciu na spust poleciała. Raz na jakis czas tak się dzieje. Nie mam pojęcia dlaczego, a Wy pewnie wiecie.... ;)

Hahaha... ale się rozpisałem nie na temat ... ;)

Przepraszam ;)

Do sedna. Czy jest opcja za niewielkie pieniądze, powiedzmy 300zl, stuningować owy karabin do jakiś  450/500 fps ( nie będę wybredny jeśli będzie więcej tych fps niż bym chcial) nie narażając jego żywotności oraz poprawiając jego kulturę pracy ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Gratuluję, podziwiam i szanuję tych co dobrnęli do końca tej lektury nie na temat.

Pozdrawiam 

SzwedMan

Edited by SzwedMan
Literówki oraz zmiana stylistyki niektórych zdań
Link to post
Share on other sites

Costam poszperałem, poczytałem i juz lekkie pojęcie mam ;) z naciskiem na lekkie... hehehe

Czy te 2 rzeczy beda pasować do tej repliki ?

https://www.taiwangun.com/zestawy-cylindra-2/zestaw-cylindra-o-powiekszonych-srednicach-do-m4a1-sr16-m733-guarder

https://www.taiwangun.com/sprezyny-glowne-2/sprezyna-sp-140-guarder

Czy to podniesie fps do okolo 500 ?

Czy ta replika to wytrzyma, nie skróci sie drastycznie jej żywotność? 

Jak to bedzie miało wpływ na zachowanie się kulki, jej tor lotu ? Czy jakas wymiana gumki hopup ? 

Z góry dziękuję za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że zdarzają Ci się puste strzały, tak?
A jakich używasz kulek?

Nie polecał bym dużych tuningów mocowych w tej replice. Body z plastiku może pękać, maks 450 fps, choć nie wiadomo jaka jest jakość tego plastiku.
Podane części będą pasować, dysza z zestawu może nie zgrać się dokładnie z komorą i gumką. Ja nie polecam bore up'ów (zestaw o powiększonej średnicy), mały jest wybór części, przez co na przykład ciężko dopasować dyszę. Można tego używać typu 0 do naprawdę długich +509mm.
Sprężyna 140 Guardera w dobrze złożonej replice daje +500 fps. Na pewno skróci to żywotność repliki, choć nie wiem czy stockowy silnik ją w ogóle naciągnie. A jeżeli tak to nikt Ci nie powie jak długo wytrzymają części, to może być rok, miesiąc, albo jedna strzelanka.

Na początku bym polecał wstawić nawet najprostszy mosfet, wymienić gumki (np. Super Macaron), sprawdzić szczelności układu i ewentualnie wymienić dyszę. Potem dobrać sprężynę pod 450 fps i pobawić się kilka strzelanek i zobaczyć co dalej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info ... z wielu różnych recenzji wynika że to nylonowe body jest jednym z najmocniejszych i trwałych body z grupy nie metal ;) 

Poza tym to CQB więc wiec 500fps by zniechęciło wszystkich do zabawy ze mną .... ale tłumik 130mm i wtedy wchodzi lufa 410 ;) hehe ... 

Tak czy inaczej pierwszy tuning leci dzisiaj ... zaraz ruszam do sklepu po spraye i robie mu camo ... to bedzie cieszyć bardziej niż 500fps ;) 

Pozdro... i moze do zobaczenia kiedys po drugiej stronie celownika ;P

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, SzwedMan napisał:

najmocniejszych i trwałych body z grupy nie metal

No właśnie, najmocniejszy z grupy nie metal...

Jak do CQB to raczej musisz wsadzić słabszą sprężynę, czyli to co napisałem na końcu tylko zmienić 450 na 350.
 

2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Na początku bym polecał wstawić nawet najprostszy mosfet, wymienić gumki (np. Super Macaron), sprawdzić szczelności układu i ewentualnie wymienić dyszę. Potem dobrać sprężynę pod 350 fps i pobawić się kilka strzelanek i zobaczyć co dalej.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...